Dlaczego warto studiować medycynę w Białymstoku?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Dlaczego warto studiować medycynę w Białymstoku?

Post autor: Agher »

Mnie zawsze najbardziej zastanawiał fakt, skąd są te magiczne osoby które niby tak masowo zmieniają uczelnie z Białegostoku na WUM. Może mój rocznik jest jakiś wyjątkowy, ale ode mnie były transfery na ŚUM, PAM i Gumed tylko ze względu na fakt, że osoby które się przenosiły mieszkały w Kato, Szczecinie i Gdańsku. A mamy na roku osoby, które przeniosły się z różnych uczelni do nas, z różnych powodów.

Ponadto wśród moich znajomych jest osoba, która chciała się przenieść na wum z powodów osobistych - mimo wystarczających wyników z matury aby się dostać na uczelnie + świetnych wyników na studiach, na wumie usłyszała, że oficjalnie to się nie przeniesie. To skąd Ci ludzie się biorą - nie wiem. Ale przecież tak ich dużo. Ale jak pisałem wcześniej, może mój rocznik jest jakiś wyjątkowy? I coś czuję, że w Lublinie jest podobnie - jak u Ciebie to wygląda [at]randomlogin, bo rozumiem Ty w Lublinie studiujesz, nie pokręciłem nic?

Poza tym wszyscy wiedzą jak to jest z krzyżowcami z Warszawy i ich świętą wojną. A uważam, że każdy chyba lepiej wie czy będzie się dobrze czuł w Warszawie, czy w innym mieście, a jak nie to niech się przejedzie i przekona czy chce żyć w danym miejscu. Bo jak rozmawia się ze znajomymi z różnych uczelni, to wszędzie jest tak samo, tylko inna kolejność przedmiotów.
homin pisze:Witam
Widzę, że burza nie tylko za oknem. Nie chciałem nikogo obrazić. Jeśli do tego doszło przepraszam. Będę chwalił Lublin, bo tu studiuję, podoba mi się tu i nigdy nie miałem zamiaru się stąd przenosić. Po prostu. Medyków z Białego znam a zdania o tamtejszej uczelni są podzielone. Jak pewnie o każdej. Lublin jest ekstra. To wszystko.
Pozdr
Spoko, chodziło mi po prostu o to, że nie ma co kategorycznie czegoś odradzać jak się zna to tylko z opowieści. Sam do pewnego momentu słyszałem o Warszawie i Lublinie czy Kato naprawdę wszystko co najgorsze, dopóki nie usłyszałem relacji od innych osób, które zupełnie nie pokrywały się z tamtymi historiami! Obojętnie czy to Lublin, Gdańsk, Wawka czy Białystok, każda uczelnia i miasto ma swoje plusy i minusy, a dużo zależy od tego kto opowiada i co sam przeżył.
Awatar użytkownika
preandpost
Posty: 16
Rejestracja: 10 lip 2013, o 23:56

Re: Dlaczego warto studiować medycynę w Białymstoku?

Post autor: preandpost »

Potraficie stwierdzić jakie plusy i minusy ma lekarski w Białymstoku na podstawie innych uczelni?
Coś co mogłoby ułatwić wybór?
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Dlaczego warto studiować medycynę w Białymstoku?

Post autor: annusza »

Interesuje mnie jak liczne są grupy na przedmiotach klinicznych w Białymstoku. Agher, wypowiesz się?
pyta nie błądzi
Posty: 376
Rejestracja: 29 mar 2014, o 17:58

Re: Dlaczego warto studiować medycynę w Białymstoku?

Post autor: pyta nie błądzi »

Darmowy 6 rok na UMB niestacjo? Prawda to? Za późno dziś na dzwonienie, a jestem ciekawy, a nóż ktoś z was wie
Awatar użytkownika
Włóczykijek
Posty: 83
Rejestracja: 14 lip 2013, o 14:54

Re: Dlaczego warto studiować medycynę w Białymstoku?

Post autor: Włóczykijek »

Na przedmiotach klinicznych istnieją sześcioosobowe grupy - tzw. szóstki kliniczne".

Ktoś prosił o plusy/minusy na podstawie innych uczelni. W tej kwestii ja mogę się wypowiedzieć . W roku akademickim 2012/2013 studiowałem na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, co szybko uznałem za błąd - pomijając kwestie prywatne, odległość jednak odegrała spore znaczenie a ponadto nie do końca podobały mi się pewne rozwiązania związane z reformą. Porównując to, jak poradzono sobie z reformą na UMP i na UMB, wg. mnie lepiej wygląda to tutaj. Oczywiście - co komu pasuje - ale moim zdaniem zamykanie w bloki takich przedmiotów jak mikrobiologia czy patomorfologia nie jest zbyt fajnym posunięciem (no chyba, że komuś odpowiada zakuwanie mikrobów w 10 dni). Tu nie chodzi o to, czy jest to do zdania czy nie. bo wszystko się da - ale mi taka zabawa nie odpowiada. Nie podobało mi się w Poznaniu również parę faktów dotyczących organizacji zajęć z anatomii oraz obszerność przedmiotów takich jak biofizyka czy chemia, których czas trwania został skrócony - a program już nie (poza tym spójrzmy prawdzie w oczy - nie są i nigdy nie będą to NAJWAŻNIEJSZE przedmioty na tym kierunku).

Ogółem jeśli ktoś ma bliżej na UMP - czemu nie - na pewno nie będzie żałował, ale ja porównując na bieżąco co się działo tam, a tu. wybrałem jednak tu . (żeby nie było, nie psioczę na UMP - podkreślam jeszcze raz - mi to nie odpowiadało)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości