zakupy na studia!

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
ylama
Posty: 6
Rejestracja: 26 maja 2014, o 11:03

zakupy na studia!

Post autor: ylama »

planuję w tym roku podjąć studia pielęgniarskie XD co powinnam sobie kupić przed ich rozpoczęciem i na jakie koszty powinnam być przygotowana w trakcie studiów jaką torbę powinnam sobie kupić na studia
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: zakupy na studia!

Post autor: Mårran »

Na pewno fartuchy, buty na zajecia. To już koszt parudziesięciu złotych co najmniej. Do tegi, jak już zaczniesz studia, książki. Najtaniej kserowane albo drukowabe, ale to plus giełdy i inne materiały to też trochę grosza.

Pani Buka
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: zakupy na studia!

Post autor: Sofia »

Pewnie będą też pierdoły typu czepki, rękawiczki jednorazowe itd. No i książki przede wszystkim, jakieś zeszyty na notatki (jeśli masz zamiar je robić )

Generalnie przed studiami warto się zaopatrzyć tylko w fartuch, parę zeszytów, coś do pisania i ewentualnie kilka par rękawiczek. Reszty, czyli książek i ewentualnych dalszych strojów dowiesz się już na studiach
karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: zakupy na studia!

Post autor: karchola »

Tylko należy rozróżnić fartuch od mundurka. Mundurki z reguły zamawia się już na studiach i cały rok ma jeden wzór, wychodzi też w rozsądnej cenie. Fartuch to już zależy od uczelni medycznej. Ja jak studiowałam piel to miałam medyczny bo na mikro nam taki kazali nosić, a na moim aktualnym uniwerku pielęgniarstwo ma zajęcia w prosektorium i na pewno dziewczyny musiały mieć fartuchy prosektoryjne.
ylama
Posty: 6
Rejestracja: 26 maja 2014, o 11:03

Re: zakupy na studia!

Post autor: ylama »

karchola pisze:. Fartuch to już zależy od uczelni medycznej. Ja jak studiowałam piel to miałam medyczny bo na mikro nam taki kazali nosić, a na moim aktualnym uniwerku pielęgniarstwo ma zajęcia w prosektorium i na pewno dziewczyny musiały mieć fartuchy prosektoryjne.
karchola: na jakiej uczelni studiowałaś? ja myślę o WUM i UMB
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: zakupy na studia!

Post autor: Sofia »

Dlatego napisałam też fartuch i dalsze ewentualne stroje U mnie dziewczyny na ratownictwie mają osobne stroje do swoich zajęć, na kosmetologii też specjalne mundurki są. Ale zwykły fartuch na pewno będzie potrzebny, bo na ćwiczenia z anatomii, albo chemii np. Cie w niczym innym nie wpuszczą i od początku trzeba go mieć. Zwykły fartuch się zawsze przyda, mundurki lepiej zamawiać później, jak będzie wiadomo jakie konkretnie.
tomek93
Posty: 5
Rejestracja: 1 lip 2014, o 09:22

[Film] zakupy na studia!

Post autor: tomek93 »

Jeśli się zepniesz to możesz wyżyć nawet za 30 zł miesięcznie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości