Ile macie godzin chemii w liceum?

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
Awatar użytkownika
Bioguah0
Posty: 371
Rejestracja: 12 mar 2013, o 19:04

Ile macie godzin chemii w liceum?

Post autor: Bioguah0 »

Bo u mnie w I klasie są dwie wg planu, w II klasie pięć, natomiast w III klasie cztery. Z tym że nauczycielka ciągle twierdzi, że się nie wyrobimy z materiałem i zwykle na takich lekcjach jak pp czy wf też mamy chemię, albo zostajemy po lekcjach lub przed lekcjami (gdy mamy np. na 8.50), czyli w I klasie tak do sześciu tygodniowo. Nie wiem czy to nie przesada, bo przecież zgodnie z reformą powinniśmy się wyrobić zgodnie z rozkładem lekcji. A wy ile macie godzin chemii w tygodniu?
sourire
Posty: 13
Rejestracja: 9 mar 2014, o 12:51

Re: Ile macie godzin chemii w liceum?

Post autor: sourire »

1/4/4
Awatar użytkownika
sempervirens
Posty: 156
Rejestracja: 22 lut 2014, o 22:02

Re: Ile macie godzin chemii w liceum?

Post autor: sempervirens »

Szczerze to Ci zazdroszczę tylu godzin chemii i tego, że nauczyciele tak chętnie was uczą Chciałbym tak u siebie. Mnie pozostaje nauka na własną i rękę i tzw. fakultety. Czyli 1 dodatkowa godzina.
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Ile macie godzin chemii w liceum?

Post autor: Seeba »

2/5/5(?)
Awatar użytkownika
Bioguah0
Posty: 371
Rejestracja: 12 mar 2013, o 19:04

Re: Ile macie godzin chemii w liceum?

Post autor: Bioguah0 »

No z biologii w sumie to samo. Nauczyciele walczą o jak najlepszą zdawalność matur, jednak czasami my uczniowie nie potrafimy tego docenić, szczególnie gdy wakacje coraz bliżej. Z biologii kończymy trzeci dział rozszerzenie, natomiast z chemii dopiero mamy drugi. W przyszłym roku z tego co słyszę od koleżanek z biol-chemu, zapowiada się codziennie wychodzenie po 16 ze szkoły
Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: Ile macie godzin chemii w liceum?

Post autor: szymek48 »

W moim liceum jest nieco lepiej, jeśli chodzi o zakres rozszerzony.
U nas jest to 1/6/6
Podstawa to dno i kilka metrów mułu tak jak w większości szkół. Na szczęście chemiczka zrobiła nam zajęcia z chemii organicznej dla 1. i 2. klas, co by czasu nie tracić.
tomek93
Posty: 5
Rejestracja: 1 lip 2014, o 09:22

Re: Ile macie godzin chemii w liceum?

Post autor: tomek93 »

Ja miałem 2/2/2 klasa mat/ang
matino3
Posty: 230
Rejestracja: 6 lut 2012, o 16:19

Re: Ile macie godzin chemii w liceum?

Post autor: matino3 »

Ja miałem chemię 2/3/2, biologię 3/3/3, z biologii nam starczyło czasu, jeszcze fakultet mieliśmy przez pół roku z ramach zajęć, bo już wszystko przerobiliśmy, tak z chemii czasu było za mało, bo profesor w starszym wieku i już nie ma tej werwy
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Ile macie godzin chemii w liceum?

Post autor: ryniofit8000 »

u nas jest 1/6/5 z biologii i chemii
Awatar użytkownika
aquite
Posty: 108
Rejestracja: 4 paź 2012, o 16:25

Re: Ile macie godzin chemii w liceum?

Post autor: aquite »

Do sześciu godzin w pierwszej klasie? Nieźle Wam tempo podkręcili. My w pierwszej klasie mieliśmy luz - jedna godzina, tak jak ustawa nakazuje i cały rok był bardzo lajtowy, ale nie czuję się przez to gorzej U mnie mam rozkład z biologii (od pierwszej klasy rozszerzenie) 1/7/6 a z chemii (rozszerzenie od drugiego semestru )1/6/5 i myślę, że taki układ będzie dobry
Awatar użytkownika
Trzcina
Posty: 190
Rejestracja: 29 sty 2014, o 19:22

Re: Ile macie godzin chemii w liceum?

Post autor: Trzcina »

tomek93 pisze:Ja miałem 2/2/2 klasa mat/ang
Tak dużo? Ja również mat-ang, a miałam bodajże
1,5/1,5/0
lub
2/1,5/0
Nie pamiętam dokładnie, ale chyba ta pierwsza wersja - w I i II klasie: 2h w jednym semestrze i 1h w drugim.
Na ostatnich lekcjach w drugiej klasie nic nie robiliśmy, zresztą na poprzednich też było sporo wolnego czasu.

Zazdroszczę wam tylu godzin z chemii. Ja zawsze żałowałam, że mam tak mało godzin rozszerzonej matmy (6/6/7), bo widziałam, że w innych szkołach jest więcej, a poprzednia klasa u nas miała nawet 9h. Za to angielskiego nie znosiłam, więc wymiar godzin 5/5/6 był dla mnie mordęgą.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości