Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
creamecarmel
Posty: 41
Rejestracja: 18 gru 2013, o 00:59

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: creamecarmel »

O co chodzi z tymi 50 %? Czy jak mam z biologi 82 % a z chemii 47% to znaczy że się nie dostane na analityke mimo ze jestem na liscie rezerwowej?
kasia123
Posty: 11
Rejestracja: 8 lip 2014, o 08:28

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: kasia123 »

creamecarmel pisze:O co chodzi z tymi 50 %? Czy jak mam z biologi 82 % a z chemii 47% to znaczy że się nie dostane na analityke mimo ze jestem na liscie rezerwowej?
Masz łącznie 129 punków, czyli ponad 50%, więc masz szansę się dostać.
Awatar użytkownika
creamecarmel
Posty: 41
Rejestracja: 18 gru 2013, o 00:59

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: creamecarmel »

aa już rozumiem, dzięki
Awatar użytkownika
pherenike
Posty: 235
Rejestracja: 6 cze 2014, o 14:21

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: pherenike »

Mam dylemat: dostałam się na lek do Łodzi, a do Lublina nie. (176 punktów, 93 z biologii). Jesteście pewni, że mogę olać zawożenie papierów do Łodzi?
ymk
Posty: 69
Rejestracja: 10 lut 2014, o 00:37

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: ymk »

ja w tej samej sytuacji wysyłałem
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: LanceArmstrong »

spokojnie olej, powinno pójść z następnej listy, jak nie to za 2
chodź do lublina
Awatar użytkownika
pherenike
Posty: 235
Rejestracja: 6 cze 2014, o 14:21

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: pherenike »

Chcę iść do Lublina (o ile w ogóle chcę iść na lek), po prostu słyszałam, że w takich sytuacjach ludzie wożą papiery, potem zabierają, wożą gdzie indziej itp., dlatego pytam
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: David »

Odnośnie rejestracji na dużą liczbę uczelni- nakręcają to same uczelnie, żeby zedrzeć dużo opłat rekrutacyjnych. Wiele osób nawetgt180+ pkt., nie jest pewna że się dostanie, bo po prostu nie ma jeszcze wyników matur*. Gdyby można by się było rejestrować po wynikach olbrzymia ilość tych osób złożyłaby na 1-2 uczelnie max. Więc się nie dziwię- ludzie się boją że przegrają wymarzony kierunek i stracą rok, tylko dlatego że się gdzieś nie zarejestrowali.

*- widać to chociażby po osobach które sobie liczą 90% z matur a z OKE przychodzi wynik ok. 50-60%, działa to też w drugą stronę
lykorz
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: Dudek »

pherenike pisze:Mam dylemat: dostałam się na lek do Łodzi, a do Lublina nie. (176 punktów, 93 z biologii). Jesteście pewni, że mogę olać zawożenie papierów do Łodzi?
lekkim ch***m się dostaniesz Chyba, że w tym roku był wysyp geniuszy (nie sądzę). Ja miałem 177 i wchodziłem chyba z 2 albo 3 listy, już nie pamiętam.

Pozdrawiam
ala02
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2014, o 18:36

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: ala02 »

Cześć czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy jest możliwość poprawienia liczby punktów? wpisałam mniejszy wynik i jestem blisko na liście rezerwowej, gdybym miała większą punktację z pewnością bym się dostała. Jest możliwość, że panie z sekretariatu pomogą mi w tym problemie gdy zadzwonię w poniedziałek?
Melatonina
Posty: 351
Rejestracja: 10 lis 2013, o 11:12

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: Melatonina »

Zadzwoń i zapytaj : )
biscuit_94
Posty: 80
Rejestracja: 26 cze 2014, o 19:53

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: biscuit_94 »

kasia123 - pytasz w kontekście lekarskiego? Mając poniżej 100pkt niestety nie dostaniesz nawet na płatne studia.

pherenike - niektórzy wożą, inni nie. Plusem tego pierwszego jest spokój ducha, że co by się nie stało to będziemy na lekarskim. Niezawiezienie dokumentów to prawie gwarantowany zawał gdy jednak Cię nie przyjmą na tej drugiej czy trzeciej liście
Powinnaś mieć dwie kopie świadectwa, oryginał i odpis. Ja w poniedziałek zawożę odpis do Katowic, jak się dostanę do Lublina to złożę listownie rezygnację. Dowiedziałem się dzisiaj, że w Katowicach można zostawić kopertę i znaczki aby odesłali dokumenty w przypadku rezygnacji.
SprawkaMarta1993
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2014, o 21:07

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: SprawkaMarta1993 »

Hej Kto dostał się do Lublina ?
Ja jestem z drugiego roku z UMLub (kierunek lekarski) i z chęcią wam pomogę na początku i odpowiem na wasze pytania
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości