UJ - ePUAP

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
21guns
Posty: 22
Rejestracja: 30 sty 2014, o 13:45

UJ - ePUAP

Post autor: 21guns »

Jak to w końcu jest z doręczaniem dokumentów przy wpisie na studia na UJ? W ERK na ich stronie mam następującą informację co muszę kolejno zrobić:
dostarczenie osobiście (lub przez ustanowionego na piśmie pełnomocnika) do jednostki prowadzącej wpisy na studia dokumentów wymaganych przy wpisie
dokonanie wpisu na pierwszy rok studiów, przy czym warunkiem przyjęcia na studia jest stwierdzenie przez uprawnioną osobę dokonującą wpisu zgodności pomiędzy treścią dokumentów a danymi wprowadzonymi do systemu ERK podczas rejestracji.

Naprawdę muszę osobiście dostarczyć te wszystkie dokumenty? Mieszkam w warmińsko-mazurskim. Nie mam ochoty zapierdalać przez całą Polskę żeby tylko dostarczyć dokumenty do uczelni. Urzędniczka w ZUSie powiedziała mi, że przez ePUAP będę mógł wysłać wszystkie dokumenty potrzebne do rekrutacji. Co ja mam zrobić? O.o Napisałem do nich maila z zapytaniem, ale odpowiedzą prawdopodobnie dopiero w poniedziałek.

W końcu wyjdzie na to, że nigdzie nie pójdę na studia -.-
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: UJ - ePUAP

Post autor: tchorz »

No ale oni stwierdzają zgodnośc z oryginałem, jak prześlesz świadectwo? przez ePUAP? zeskanujesz? zrobisz zdjecie? podobnie z dowodem i innymi. Pani urzędniczka w ZUSie chyba dostaje premię za ePUAP bo wszystkim wciskają. Owszem jest wiążący jesli wysyłasz swoje jakieś oswiadczenie,składasz pismo, zapytanie itd itp.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: UJ - ePUAP

Post autor: randomlogin »

Ze que? Nie, ePUAP nie do tego sluzy. ONI wysylaja dokumenty przez system (o ile sie wybralo taka opcje), a ty je wtedy odbierasz kliknieciem myszki (zamiast spotkania z listonoszem). Dokumenty czyli decyzje o przyjeciu/nieprzyjeciu. Kiedys, kiedys, za miesiac-dwa. Wpisac sie na studia cyfrowo nie mozesz. Chyba mozna za to wyslac po prostu wszystko poczta, tylko wtedy notarialnie popotwierdzane?* No albo osobiscie/przez kogos upowaznionego. W kazdym razie ePUAPem tego nie zalatwisz.


* - ja przez to dawno przechodzilem, zadzwon, zapytaj. Tym bardziej, ze niby ERK UJotowe, ale wpis jest na UR.
21guns
Posty: 22
Rejestracja: 30 sty 2014, o 13:45

Re: UJ - ePUAP

Post autor: 21guns »

Urzędnik mnie oszwabił. Tego bym się nie spodziewał xd

Jeżeli nie da się pocztą, wyślę znajomemu z Krakowa razem z pełnomocnictwem żeby mi to zaniósł.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość