Analityka medyczna 2014/2015

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

[Link] Analityka medyczna 2014/2015

Post autor: Jannx »

Pamiętajcie o uzupełnianiu progów post785158.html#p785158
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: Analityka medyczna 2014/2015

Post autor: Passiflora »

azotan1 pisze:Passiflora mogłabyś napisać jak to jest z książkami na pierwszym roku analityki ?
Wszystkie książki można wypożyczyć z biblioteki, ale bardzo często zdarza się, że ktoś zarezerwuje Twoją książkę i trzeba ją po pewnym czasie oddać. Żeby nie zostać na lodzie warto zaopatrzyć się w Drewę (biologia i genetyka), Jaroszyka (biofizyka) i Konturka (fizjologia). Jeśli chodzi o resztę, to ja korzystałam z plików pdf Bez sensu tracić pieniądze na książki, wystarczą ksera
Nie wiem co jeszcze napisać o książkach. Tak naprawdę nie zaglądałam do nich zbyt często Wystarczyły mi materiały i giełdy z zeszłych lat żeby wszystko pozaliczać.

Jeśli ktoś wybiera się na CM UMK i ma jakieś pytania to chętnie wszystko wyjaśnię
+ posiadam na sprzedaż materiały i ksera książek

azotan1
Posty: 11
Rejestracja: 3 lip 2014, o 19:47

Re: Analityka medyczna 2014/2015

Post autor: azotan1 »

Passiflora pisze:
azotan1 pisze:Passiflora mogłabyś napisać jak to jest z książkami na pierwszym roku analityki ?
Wszystkie książki można wypożyczyć z biblioteki, ale bardzo często zdarza się, że ktoś zarezerwuje Twoją książkę i trzeba ją po pewnym czasie oddać. Żeby nie zostać na lodzie warto zaopatrzyć się w Drewę (biologia i genetyka), Jaroszyka (biofizyka) i Konturka (fizjologia). Jeśli chodzi o resztę, to ja korzystałam z plików pdf Bez sensu tracić pieniądze na książki, wystarczą ksera
Nie wiem co jeszcze napisać o książkach. Tak naprawdę nie zaglądałam do nich zbyt często Wystarczyły mi materiały i giełdy z zeszłych lat żeby wszystko pozaliczać.

Jeśli ktoś wybiera się na CM UMK i ma jakieś pytania to chętnie wszystko wyjaśnię
+ posiadam na sprzedaż materiały i ksera książek


OK to mnie trochę uspokoiłaś dzięki bo ostatnio spogladałem na spis książek na UMEDzie i do jednego przedmiotu było przypisane kilkanaście pozycji wiec się trochę przerazilem hehe
Awatar użytkownika
Lady Marion
Posty: 138
Rejestracja: 4 lip 2014, o 18:43

Re: Analityka medyczna 2014/2015

Post autor: Lady Marion »

azotan1 pisze:bo ostatnio spogladałem na spis książek na UMEDzie i do jednego przedmiotu było przypisane kilkanaście pozycji wiec się trochę przerazilem hehe
To co jest napisane w sylabusach to jest idealne, skrajne wyobrażenie władz uczelni w sprawie edukacji na kierunku. W praktyce nieraz bywa na odwrót, ze skrajności w skrajność. Podam przykład: u nas na ćwiczeniach z anatomii asystent już na początku stwierdził, że nie będzie nas męczył wejściówkami czy innymi odpytkami, bo zwyczajnie nie ma na to czasu i nie ma to sensu, bo materiału nie ma aż tak dużo. Jak się okazało po egzaminie czytając sylabusa każdy student (analityki) powinien przychodzić na ćwiczenia przygotowany z materiału bieżącego oraz z wcześniejszych ćwiczeń + wykładów. Na każdych ćwiczeniach wejściówka".

Jeśli chodzi o książki do nauki na I roku, to nie ma ich wcale dużo i pewnie wygląda to podobnie na każdej uczelni. Najważniejsze by jakoś przyswoić dany materiał i zaliczyć kolokwia, na pewno wszystkie przeczytane pozycje nie są niezbędne.

Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: Analityka medyczna 2014/2015

Post autor: Passiflora »

W sylabusie do każdego przedmiotu jest wymienione po kilka pozycji, przy niektórych nawet po 10, albo i więcej Nie korzysta się ze wszystkich, po prostu czasem jakaś książka jest tam wpisana, a wystarczy przeczytać z niej jeden rozdział Albo nie ma tam pozycji, które znacznie ułatwiają naukę.
Można się tym zasugerować, ale bez sensu byłoby wszystkie kupować/wypożyczać.

azotan1
Posty: 11
Rejestracja: 3 lip 2014, o 19:47

Re: Analityka medyczna 2014/2015

Post autor: azotan1 »

Sopko dzięki wielkie za wskazówki . Moja przygoda ze studiami dopiero się zaczyna więc narazie jestem zielony jeżeli chodzi o wiele spraw jak widać ale chociaż dowiedziałem się że ten spis nazywa się sylabus hahaahah
meegova
Posty: 51
Rejestracja: 9 lip 2014, o 19:44

Re: Analityka medyczna 2014/2015

Post autor: meegova »

pytanie do ludzi z WUM, w potrzebnych dok. jest napisane, że przed dostarczeniem dokumentów trzeba wypełnić ankietę językową, i po wejściu w aplikacje i edytowanie jej pojawia się komunikat Ankieta językowa dostępna wkrótce. A już jutro dokumenty można składać. Wiecie coś na ten temat czy tylko mi ona się nie pojawia?
Awatar użytkownika
Lady Marion
Posty: 138
Rejestracja: 4 lip 2014, o 18:43

Re: Analityka medyczna 2014/2015

Post autor: Lady Marion »

Ta ankieta językowa ogranicza się tylko do zaznaczenia jaki język chcesz mieć na studiach (w przypadku wydziału farmaceutycznego WUM-u to bezcelowe, bo wszyscy mają angielski). Aczkolwiek kojarzy mi się, że można było w nią wejść i wpisać wynik maturalny z angielskiego (ewentualnie ocenę, jeśli ktoś zdawał inny język), tylko nie pamiętam dokładnie czy to było przed czy jakoś później, już po dostarczeniu dokumentów.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Analityka medyczna 2014/2015

Post autor: kokardka »

meegova, osoby z innych kierunków już pisały na tym forum, że kontaktowały się z dziekanatem i jest coś nie tak z tą ankietą i dają ją do ręki w kolejce podczas składania dokumentów - wnioskuję, że tak też jest w przypadku analityki.
meegova
Posty: 51
Rejestracja: 9 lip 2014, o 19:44

Re: Analityka medyczna 2014/2015

Post autor: meegova »

Ok, dzięki
meegova
Posty: 51
Rejestracja: 9 lip 2014, o 19:44

[Link] Analityka medyczna 2014/2015

Post autor: meegova »

Założyłam wątek, w którym można dowiedzieć się czegoś na temat analityce na WUMie, już jedna miła dziewczyna przyszła z pomocą pierwszakom wum-analityka-medyczna-przedownik-po-st ... t59573.htm
migotka1312
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2014, o 21:01

Re: Analityka medyczna 2014/2015

Post autor: migotka1312 »

Mam jeszcze jedno pytanie, związane z badaniami lekarskimi. Gdy wykonuję je prywatnie, to skierowanie pobrane ze strony uczelni nie jest mi potrzebne prawda? I czy wykonując je, lekarz musi w opisie uwzględnić kierunek studiów, czy wypisać ogólne zaświadczenie brak przeciwwskazań do podjęcia studiów? Chodzi o to, żeby w razie rezygnacji z jednego kierunku z powodu dostania się na drugi nie było konieczności wykonywania badań po raz kolejny. Nie wiem już, co mam o tym myśleć, zgłupiałam kompletnie.
sandi232
Posty: 29
Rejestracja: 22 wrz 2013, o 16:18

Re: Analityka medyczna 2014/2015

Post autor: sandi232 »

Kiedy będzie druga lista na WUM?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości