Odwołanie od wyniku matury 2014

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: Fantazmic »

klaudia0506 pisze: W samej treści zadania było napisane, że allel B ( XB) odpowiada za.

Myślicie, że powinnam się tu odwołać?
Skoro w samej treści zadania było to ujęte w ten sposób, to użycie tego samego określenia w odpowiedzi powinno być jak najbardziej w porządku. Odwołaj się.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: Giardia Lamblia »

Mimo wszystko dobrze by było pisać całą treść odpowiedzi, a nie tylko ten fragment, który samemu uznało się za decydujący o 0 pkt.
zompsuareza
Posty: 60
Rejestracja: 28 cze 2014, o 21:44

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: zompsuareza »

Silvernight pisze:W moim oke (łódź) nie mogę sprawdzić ile punktów otrzymałam za określone zadanie, myślicie, że moja szkoła może dysponować takimi danymi?
Nie, na miejscu będziesz mogła sprawdzić. Atmosfera na wglądzie przyjemna, bo kilka osób zwykle na sali korzysta z komputerów (arkusze masz zeskanowane). Ja już sprawdziłem i wyślę wniosek o ponowne sprawdzenie, bo może z 1,2 punkty by się udało wyszarpać. chociaż nerwy puszczają jak się widzi za jakie rzeczy się straciło punkty. nawet nie będę pisać bo mi ciśnienie skoczy x)
Silvernight
Posty: 68
Rejestracja: 3 mar 2014, o 16:51

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: Silvernight »

A wiecie jak długo się czeka na ponowne sprawdzenie?
cernentia
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 13:22

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: cernentia »

Nie było mnie przez weekend więc dopiero teraz piszę.
4 lipca - wgląd do matury w OKE (zauważone 2 niezliczone punkty)
7 lipca - wysłany wniosek o ponowne PRZELICZENIE punktów (ważne że nie sprawdzenie pracy)
11 lipca - pismo od OKE - przyznane dodatkowe do punkty

skoczyłam z 75 na 78 z bio

teraz piszę o ponowne sprawdzenie pracy. tych punktów, które już mi przyznali nie mogą odebrać. Jeżeli znajdziecie nipodsumowane punkty piszcie o przeliczenie, do tego nie zbiera się żadna komisja i trwa szybko jak widać. Jestem z OKE Poznań.
Pozdrawiam i powodzenia. Dam znać jak dalsze potyczki )
600asia006
Posty: 270
Rejestracja: 1 maja 2014, o 10:04

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: 600asia006 »

A ja mam jeszcze jedno pytanie- we wniosku o ponowne sprawdzenie trzeba pisać konkretne zadania z ktorymi sie nie zgadzamy czy nie jest to konieczne?

Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: Fantazmic »

Nie jest konieczne, jednakże warto napisać odnośnie jakich zadań mamy wątpliwości (najlepiej to poprzeć jakimś cytatem z książki).
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: black-cat »

Wiem, że to głupie pytanie, ale myślicie, że można by było do nich zadzwonić, żeby się spytać gdzie (konkretniej-w jakim mieście) się będzie oglądało swoją pracę? Bo zastanawiam się nad wysłaniem wniosku o wgląd z chemii, ale w najbliższym czasie po prostu nie mogłabym jeździć sobie po Polsce, żeby swoją pracę obejrzeć. Jeżeli by mi ktoś od nich powiedział, że będę oglądać w swoim mieście to bym z chęcią się wybrała na wgląd. Jak myślicie? Udzielą mi takiej informacji przez telefon?
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: Giardia Lamblia »

Prace ogląda się w siedzibie OKE pod którą podlega Twoja szkoła macierzysta (niezależnie od tego gdzie później piszesz maturę, praca i tak trafia do tego konkretnego OKE).
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: Fantazmic »

U mnie (OKE Łódź) można oglądać pracę w Kielcach, jeśli ktoś ma bliżej, niż do Łodzi. Być może można oglądać też w innych miastach, ale tego nie wiem.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: black-cat »

Fantazmic pisze:U mnie (OKE Łódź) można oglądać pracę w Kielcach, jeśli ktoś ma bliżej, niż do Łodzi. Być może można oglądać też w innych miastach, ale tego nie wiem.
Rozumiem, czyli to dopiero jak oni oddzwaniają (oczywiście po wcześniejszym wysłaniu wniosku o wgląd) to można ustalić z nimi miejsce wglądu, tak?
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: Fantazmic »

Tak, dokładnie tak. Jak do mnie zadzwoniła miła Pani z OKE z informacją o terminie wglądu, to się zapytałem do jakiego miasta mam przyjechać i poprosiłem o adres.

Jeśli dany termin Ci nie pasuje, to też nie szkodzi, bo można zmienić - nie robią problemów.
anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: anusia1994 »

może głupie pytanie, ale nie trzeba się tam jakoś bardzo ładnie ubierać? wystarcza spodnie i jakas ładniejsza bluzka?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości