UM Lublin Fizjoterapia 2013

Możliwości pracy po ukończeniu studiów z fizjoterapii. Wykaz uczelni pozwalających na studiowanie fizjoterapii. Warunki przyjęć i rekrutacji na studia. Kariera zawodowa.
anettee
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2013, o 20:00

UM Lublin Fizjoterapia 2013

Post autor: anettee »

Hej Kto się wybiera na fizjoterapie na UM w Lublinie?
Przy okazji chciałam zapytac o pare rzeczy studentow tego kierunku, czy jest bardzo cięzko? Slyszałam o jakis testach sprawnościowych I jak dobrze trzeba zdac mature zeby sie w ogóle dostac?
Pozdrawiam, kandydatka
anettee
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2013, o 20:00

Re: Fizjoterapia 2013

Post autor: anettee »

Nikt się nie wybiera?
Powiedzcie jak tam jest, bo teraz moge jeszcze wybrać, a jak sie zdecyduje to juz koniec
annestesia
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2013, o 11:54

Re: UM Lublin Fizjoterapia 2013

Post autor: annestesia »

Hej,
Jeżeli myślisz na poważnie o tym kierunku i naprawdę Cię to interesuje - to jest to świetna opcja, kierunek sam w sobie bardzo fajny i bardzo ciekawy, po pierwszych praktykach dowiadujesz się tak naprawdę czy interesuje Cię tego typu interakcja i pomoc pacjentom :) Jeżeli chodzi o to czy jest ciężko. To już zależy od przedmiotów, najcięższe są przedmioty kierunkowe i najważniejsze to nie zniechęcać się do kierunku poprzez nauki. Jeżeli Cię to naprawdę interesuje to nawet anatomia funkcjonalna na pierwszym roku Cię nie zrazi. Jedyne co może demotywować to atmosfera wyścigu szczurów wprowadzana przez PROWADZĄCYCH zajęcia, ale ludziom na roku i tak przeważnie się to nie udziela. Tak więc ciężko jest, mnóstwo nauki ale da się to przejść :)

Jednakże nie polecam tego kierunku dla osób, które nie wiedzą z czym się tak naprawdę wiąże tego typu praca z pacjentem lub którzy planują ten kierunek jako alternatywę jakiegoś innego, na który się nie dostali lub planują się przenieść, gdyż każdy z kierunków medycznych jest specyficzny i wiąże się z charakterystyczną pracą w przyszłości. Równie ciężko jest pogodzić ten kierunek, równocześnie studiując inny lub chcą poprawiać maturę. Ale nie ma rzeczy niemożliwych :)

Jeżeli chodzi o progi punktowe pierwsze listy oscylują dość wysoko ale nie jest się wcale tak ciężko dostać z kolejnych list, a już na pewno z tych wrześniowych, co jest związane oczywiście z migracjami na inne kierunki wielu osób. Egzamin sprawnościowy został zniesiony kilka lat temu, także obecnie liczy się tylko wynik matury z dwóch dowolnych przedmiotów z listy podanej na stronie UM Lublin.
czerwone_maliny
Posty: 6
Rejestracja: 17 sie 2012, o 17:42

Re: UM Lublin Fizjoterapia 2013

Post autor: czerwone_maliny »

Wybieram się na fizjoterapię do Lublina w tym roku. Wie ktoś może jakie są w tym roku wymagania, jakie progi ? Bo przeglądałam stronę Uniwersytetu Medycznego i nie mogłam nic takiego znaleźć, albo po prostu nie umiem szukać P Zależy ma jakiejkolwiek informacji Z góry brdzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam *** I przy okazji opiszcie jakie są wrażenie po studiowaniu na tym kierunku
bartek046
Posty: 37
Rejestracja: 5 lip 2010, o 18:58

Re: UM Lublin Fizjoterapia 2013

Post autor: bartek046 »

wyścig szczurów? dużo nauki chyba uczelnie pomyliłaś hihihi
gazela
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2013, o 20:11

Re: UM Lublin Fizjoterapia 2013

Post autor: gazela »

Hej, może wznowię wątek dot. fizjoterapii w 2013 Skoro pojawiły się już listy to jest pewnie trochę przyszłych studentek i studentów tego kierunku i pomyślałam że moglibyśmy się tutaj poznać ?
bartek046
Posty: 37
Rejestracja: 5 lip 2010, o 18:58

Re: UM Lublin Fizjoterapia 2013

Post autor: bartek046 »

Tak! Tak! poznajmy się! też będę na pierwszym roku
gazela
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2013, o 20:11

Re: UM Lublin Fizjoterapia 2013

Post autor: gazela »

Ciekawa jestem czy ktoś jeszcze dołączy No więc ja mam na imię Elka i jestem z woj. podkarpackiego, a fizjoterapia to był mój trochę taki spontaniczny wybór, ale czuję że mi się spodoba D troche się boję jak to będzie na początku tych studiów, dlatego wolałam kogoś poznać, cieszę się że się odezwałeś
Izabell
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2013, o 16:25

Re: UM Lublin Fizjoterapia 2013

Post autor: Izabell »

Również będę na fizjoterapii
Sherwood
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2013, o 18:58

Re: UM Lublin Fizjoterapia 2013

Post autor: Sherwood »

Witam przyszłych fizjoterapeutów! Również będę studiował razem z Wami.
annestesia
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2013, o 11:54

Re: UM Lublin Fizjoterapia 2013

Post autor: annestesia »

[at] Moim zdaniem, jeżeli chce się w czymś być dobrym i mieć wiedzę, to nauka zawsze się znajdzie, a na pierwszym roku fajnie jest się przyłożyć do podstaw np. z anatomii i fizjologii, żeby potem nie mieć problemów. Nauki jest sporo - ale bez przesady. A w kwestii wyścigu szczurów - jak pisałam, NIE udziela się on studentom, tylko prowadzącym.

PS zresztą nie wiem jak jest teraz, ja studiowałam na I roku fizjoterapii 2 lata temu, a potem wylądowałam na lekarskim.

Pozdrawiam, i życzę powodzenia wszystkim studentom fizjoterapii w 2013 roku!
Salomea
Posty: 18
Rejestracja: 12 lip 2012, o 19:36

Re: UM Lublin Fizjoterapia 2013

Post autor: Salomea »

Annestesia, jest dokładnie tak jak piszesz, nie wiem czemu Bartek Ci nie wierzy.
alice638
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2013, o 22:24

Re: UM Lublin Fizjoterapia 2013

Post autor: alice638 »

Ktoś coś, nikt nic, wszyscy Wawa/Poznań? Jakieś zrzeszanie, jakieś grupy fb? I do starszych roczników, co jest niezbędne na pierwszym roku? (Konkretnie, materialnie - chęci każdemu są potrzebne)

*Nie zakładam nowego tematu, mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość