Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze sposoby

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: mis koala »

drobinka pisze:Wiecie dlaczego warto dać z siebie jak najwięcej przez najbliższy (niecały) rok? Bo to uczucie kiedy sprawdza się wyniki z matury i widzi się, że nie wystarczy jest ch*jowe. Naprawdę. Równie ch*jowe jest uczucie kiedy okazuje się, że zabraknie kilka punktów (poprawiałam i mam 162), żeby się dostać. Uwierzcie mi na słowo i bierzcie się do roboty
Nie chcesz próbować raz jeszcze? Mi zabrakło 1pkt i też na poczatku płakałam ale takie życie co poradzić Ja bym na Twoim miejscu raz jeszcze podeszła, a nuż widelec nie musisz nawet się uczyć jak Ci sie już nie chce tak z betona pójść nawet czasem lepiej wychodzi :
Awatar użytkownika
Marcella
Posty: 247
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 19:37

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Marcella »

to musi być strasznie jak zabraknie 1 punkt na studia, nie wiem co w tej sytuacji bym zrobiła, może w kolejnej rekrutacji jeszcze się dostaniesz ?
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: mis koala »

Marcella pisze:to musi być strasznie jak zabraknie 1 punkt na studia, nie wiem co w tej sytuacji bym zrobiła, może w kolejnej rekrutacji jeszcze się dostaniesz ?
Ja już nie składałam podania nawet. Trudno, zabrakło to zabrakło, szansę sobie dałam i z tego się ciesze, że miałam okazję spróbować i nie mam sobie nic do zarzucenia, bo wzięłam sprawę w swoje ręce i dałam sobie szansę Ale wam życzę powodzenia. swoją drogą ciekawa jest która w tej rekrutacji zostałabym na liście Sprawdzę pewnie pod koniec września
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: LanceArmstrong »

162 popraw 1 maturkę za rok, ale teraz już idź się odwoływać i składaj papiery, może pyknie
emilia_
Posty: 46
Rejestracja: 14 lip 2014, o 12:27

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: emilia_ »

Raczej też dołączam do poprawkowiczów Najbardziej mi szkoda pracy jaką w to wszystko włożyłam ( Nie można tak teraz tego zostawić.
W moim przypadku w młej miejscowości zaraz będą gadać że ooo, na studia nie poszła itp -.-
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: LanceArmstrong »

haha, też tak miałem, po prostu nie wychodź z domu a za rok im pokażesz
EFGH
Posty: 18
Rejestracja: 16 lip 2014, o 17:58

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: EFGH »

Cześć.
To mój pierwszy post na forum i nie bardzo wiedziałem gdzie go napisać, ten temat wydawał się najbardziej odpowiedni.
Mam pytanie dotyczące poprawiania matury. Kilka słów wstępu: 3 lata chodziłem do klasy o profilu humanistycznym, na początku 3 klasy zacząłem się przygotowywać do rozszerzonej matury z biologii i chemii, do biologii uczyłem się samodzielnie, z chemii miałem korepetycje.
Z matury z rozszerzonej biologi uzyskałem 82%, zaś z rozszerzonej chemii tylko 58%. Zaczynając naukę planowałem medycynę, niestety wyniki okazały się za niskie, więc będę poprawiał maturę w 2015. Moje pytanie: czy poprawiać maturę tylko z chemii, licząc że wyciągnę z niejgt90%, czy próbować też pisać ponownie biologię?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Marcella
Posty: 247
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 19:37

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Marcella »

Jeżeli jesteś pewien że wyciągniesz z chemii więcej niż 90 % to ucz się do chemii, ale moim zdaniem lepiej byłoby gdybyś poprawił oba, miałbyś większe szanse + masz bardzo dobry wynik z biologii to poprawisz pewnie na 90%+
Devih
Posty: 142
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 20:05

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Devih »

Ja również chyba zostaję w domu. Niby dostałem się na analitykę na CMUJ, ale sądzę, że siedzenie w domu i zakuwanie będzie lepszą opcją, bo leku albo lek-dentu nie odpuszczę. Też mieszkam w małej miejscowości, na wsi, ale szczerze mówiąc mam głęboko gdzieś opinię innych na temat mojego kształcenia. W końcu to jest moja przyszłość i na pewno plotki nie odwiodą mnie od celu

Ja z bio 87%, a chemia 62%. Zastanawiam się, aby dodatkowo poprawiać biologię. Myślę, że warto spróbować, bo to kwestia przypomnienia
Awatar użytkownika
Marcella
Posty: 247
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 19:37

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Marcella »

Ja poprawiam oba ale mi poszły znacznie słabiej niż wam , również zostaję w domu i zakuwam , swoją drogą jak udało wam się napisać biologię na powyżej 80 % ? ja przed wynikami liczyłam sobie około 80 % a kiedy wyniki przyszły to załamka, może nie potrafię formułować wypowiedzi
Devih
Posty: 142
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 20:05

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Devih »

Ja zrobiłem to tylko dzięki mojemu korepetytorowi. Nauczył mnie tak logicznego myślenia, że czasami wystarczyło tylko ogólnie fakty połączyć i już szło. No, ale dużo czasu poświęciłem sam. Uczyłem się w sumie tylko bio - z tego względu chemia źle napisana.
EFGH
Posty: 18
Rejestracja: 16 lip 2014, o 17:58

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: EFGH »

Zdecydowałem się na poprawianie biologii.
Znacie może jakieś dobre zbiory testów maturalnych? Chodzi mi o zbiory z zadaniami podobnymi do zadań maturalnych, a nie zbiory oficjalnych arkuszy.
Malleno, ja zrobiłem wszystkie arkusze maturalne jakie znalazłem (łącznie 27) dokładnie analizując klucz i dzięki temu jakoś załapałem jak formułować odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Marcella
Posty: 247
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 19:37

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Marcella »

no dobry pomysł, ja to boję się że mój zapał przerodzi się w słomiany i znowu nie uda mi się dostać
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości