CMUJ Rekrutacja 2014/2015

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
anna95
Posty: 165
Rejestracja: 13 sie 2013, o 11:49

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: anna95 »

Ja osobiście mam jakąś fobię na punkcie Nowej Huty
Mieszkałam kiedyś na Kurdwanowie, teraz tam jeździ tzw. szybki tramwaj, dojazd jest bardzo dobry do centrum miasta.

Zajęcia odbywają się w okolicach ulicy Kopernika i Grzegórzeckiej. Nie wiem tylko, czy warto się akurat tym jedynie sugerować przy wyborze mieszkania
Powinno Ci być wygodnie, komfortowo, niezbyt daleko, choć długie dojazdy też mają plusy, można się wyspać lub coś poczytać, i przede wszystkim - jak najtaniej
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: randomlogin »

anna95 pisze:A wykłady są na św. Anny, czy gdzieś całkiem indziej?
O ile nic nie nie zmienilo: Kopernika 7 i 12, Grzegorzecka. nie pamietam numerka, 20? na rogu z Lazarza, CDK na samej Lazarza. Pomijajac jakies jednostkowe sytuacje - w zasadzie tyle.
naxii
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2014, o 14:32

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: naxii »

Ja mieszkam na Ruczaju i spokojnie jest bardzo - nowe osiedla, same spokojne rodziny, często z małymi dziećmi. Ceny też fajne. Nie jest to cetrum, ale na Wawel tramwajem 15 minut Na Kopernika i Grzegórzki dojazd jest super, bo jeżdzą bezpośrednie tramwaje. Zastanawiałam się czy szukać innej lokalizacji, ale chyba tam zostanę
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: tchorz »

Czy ktoś już robił jakies zakupy? Chciałam sprawdzic co mi będzie potrzebne(co oferują studenci) np na anatomię i wyszła mi dziwna lista
atlas, stasie, kartki, Skawina - no w miarę jasne
embriologia Bartel?
bank?
owca?!
mazak?!

Podobnie do biochemii- każdy podaje co innego od Harpera, przez Krótkie wykłady, Kędryna, Leider, Sitman jakiś zbór zadań rachunkowy,z chemi analiteycznej?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: randomlogin »

tchorz pisze:atlas, stasie, kartki, Skawina - no w miarę jasne
Strasznie wymieszane. Skawina jasne, atlas jasne. Stasie do czego? Bo z pierwszorocznych kojarze tylko te do fizjo. Jesli chcesz kupowac to kupuj, tylko uwazaj, czy nie przeplacasz - pamietaj, ze to jest tez w PDF wiec mozna sobie wydrukowac samemu. Kartki - to zupelnie nie wiem co masz na mysli, bo do wszystkiego moga byc kartki. Jesli fizjo, takie odrecznie robione, zagadnienie/strona a4 to brac.

Owca i mazaki to notatki do embrio. W czasach, kiedy to byl oddzielny przedmiot genialne i nieodzowne - zwlaszcza owca, bo tam panowal zwyczaj pytania z dokladnie tego czego oni ucza, ale zanim tego naucza. Wiec podreczniki szly w odstawke, i czytalo sie po prostu notatki z danych zajec z wczesniejszych lat w owcy. Teraz jak z ich przydatnoscia nie wiem. Podrecznik jak wyzej - niezbedny to raczej nie byl, szkoda monet na oryginal na pewno. Bank - tez nie wiem do czego, do embrio? Costam sie powtarzalo, ale jak wyzej, nie wiem jak teraz jak to nie jest oddzielny przedmiot. Kupujac przede wszystkim uwazaj, zeby nie przeplacic - zawsze mozesz wydrukowac, albo juz po rozpoczeciu roku skserowac od kogos za 6gr/strona.


Biochemia kazdy podaje co innego, bo kazdy sie z czego innego uczy. Zlotego przepisu nie ma. W kazdym razie na poczatek nie porywalbym sie na duze biochemie, czyli Harper/Stryer - zobacz, bo moze zupelnie nie bedziesz miala potrzeby do nich siegac, a kasy szkoda. Wzialbym cos malego, i to raczej wrzuconego na ksero - jakis Sittman na poczatek moze?
mesosalpinx
Posty: 4
Rejestracja: 12 lip 2014, o 12:38

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: mesosalpinx »

Do embrio w ogóle się nie uczyliśmy, zdarza się maksymalnie kilka pytań na kolokwiach z anatomii ( z tego co pamiętam 2 lub 3 na 50 pytań)
A jeśli chodzi o biochemię ja uczyłam się z Sittmana, ale wiem, że dużo osób wolało Krótkie wykłady ale jak dla mnie i tak podstawą były wykłady profesora Laidlera
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: tchorz »

Wykłady w sensie chodziłaś na nie czy kupione ksera? I na które wykłady warto chodzić?
I jak mozesz napisz cos więcej
dermatogen
Posty: 492
Rejestracja: 20 cze 2008, o 13:44

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: dermatogen »

Rzeczywiście, embriologii już praktycznie nie ma, nie trzeba nic kupować. Ktoś już wyżej pisał i powtórzę: wykłady to ewentualnie tylko do wydruku, nie trzeba chodzić (moim zdaniem). Z biochemii to podstawa, z histologii slajdy są dobre do powtórki przed egzaminem. Wykłady z anatomii (w zeszłym roku) były raczej nieprzydatne, a Katedra Fizjologii nie udostępnia prezentacji (ale to chyba niewielka strata ). Warto mieć slajdy z genetyki, chociaż są dziwne i chaotyczne - innych źródeł nie ma.
mesosalpinx
Posty: 4
Rejestracja: 12 lip 2014, o 12:38

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: mesosalpinx »

wykłady z anatomii wg mnie były ciekawe, ale na kolokwiach i tak podstawą jest Skawina
z biochemii zgadzam się z dermatogenem na wykłady nie trzeba chodzić, ale slajdy są bardzo przydatne
a fizjologia osobiście chodziłam na ogólną i neuro, byłam na dwóch wykładach z kardio i przestałam chodzić. kolokwia i tak opierają się na kartkach, egzamin tez

Co do książek:
ANATOMIA: Skawina i jakiś atlas ( w Krk chyba najpopularniejszy jest Sobotta)
BIOCHEMIA: tak jak powiedziałam wyżej, u nas przeważał Sittman i krótkie wykłady, ale podstawa to slajdy z wykładów
HISTOLOGIA: Kompendium, slajdy z wykładów
FIZJOLOGIA: stasie i kartki
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: Smile_Forever »

Ze swojej strony poleciłabym jeszcze atlasy anatomiczne Yokochiego i McMinna, przydają się pod kątem szpilek .
Awatar użytkownika
anna95
Posty: 165
Rejestracja: 13 sie 2013, o 11:49

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: anna95 »

Glikoproteina, a co dodatkowo na lek - dent? Napisz coś więcej, proszę
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: randomlogin »

Glikoproteina pisze:Ze swojej strony poleciłabym jeszcze atlasy anatomiczne Yokochiego i McMinna, przydają się pod kątem szpilek .
A ja z kolei napisze, ze owszem fajne (mialem duzego Yokochiego), ale zupelnie nie niezbedne. U mnie zdecydowana wiekszosc nie miala. Wiec jesli ktos moze tanio/latwo dostac to brac, jesli nie to jakikolwiek atlas rysunkowy sam w sobie tez daje rade, po cos w koncu sa cwiczenia.
Karolek56
Posty: 3
Rejestracja: 7 lip 2014, o 00:08

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: Karolek56 »

A ktoś coś może jakąś grupe na FB zakładać będzie? Fajnie by było poznać się z przyszłymi kolegami ze studiów
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości