Kilka pytań nt. niestajonarnego lekarskiego na GUM

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
jerrymate
Posty: 41
Rejestracja: 8 cze 2014, o 14:26

Kilka pytań nt. niestajonarnego lekarskiego na GUM

Post autor: jerrymate »

Mam kilka pytań odnośnie niestacjonarnego lekarskiego do studentów GUMedu:

1. Czy trudniej dostać akademik jeśli dostałem się na niestacjonarne?
2. Czy ogólnie ludzie na roku jakoś gorzej traktują tych z niestacjonarnych? I tak samo, jaki jest stosunek wykładowców do studentów z niest.?
3. Czy po poprawieniu matury w przyszłym roku mogę przejść wtedy na 2 rok lekarskiego ale na stacjonarne? Czy są do tego jeszcze jakieś inne wymagania?
4. Kiedy/czy już wiadomo jaka będzie/jest opłata za semestr w przyszłym roku akademickim?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Kilka pytań nt. niestajonarnego lekarskiego na GUM

Post autor: Mårran »

Co do akademca, to nie wiem. Nikt gorzej niestacjonarnych nie traktuje, często studenci nie wiedzą nawet, kto jest niestacjo, a kto nie. Wykładowcy w ogóle nie wiedzą, bo skąd.
Przenieść się można, trzeba poprawić maturę i się zrekrutować.
Pani Buka
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Kilka pytań nt. niestajonarnego lekarskiego na GUM

Post autor: lith »

Z tego co wiem to w tym roku nawet miejsca w akademikach po zostawały, od przyszłego roku nawet ceny spadną, żeby jest pozapełniać. 340zł za miejsce (od przyszłego 290 zł chyba) w 3 os. pokoju z 1 łazienką i 1 kuchnią na piętro raczej powoduje, że zbyt wielu chętnych nie ma. Nawet jak ktoś nie dostawał od razu to na początku października się szybko miejsca pojawiały i ostatecznie kto chciał to tam w ostatnich latach mieszkał, nawet jak sobie wymyślił akademik w trakcie roku. Znam osoby z niestacjo mieszkające w akademikach.

Większość nie zwraca uwagi na to kto jest stacjio, a kto nie, ale wiadomo różni są ludzie. To samo niektóre katedry potrafią umieszczając listę dopuszczonych do egzaminu dopisywać do nazwisk czy stacjo, czy niestacjo. Inna sprawa, że to raczej częściej przez to, że mają właśnie to w dupie, taką listę mieli i nikomu się kasować nie chciało.

Jak poprawisz to się możesz przenieść na stacjo, ale wiadomo jak z poprawianiem matur na leku. trzeba się jednak nastawić na całe studia niestacjo, a jak się fartem uda poprawić i przenieść to będzie miła niespodzianka.

Opłaty masz tutaj:

Kod: Zaznacz cały

rekrutacja.gumed.edu.pl/1239.html
11 tys. za semestr leku
jerrymate
Posty: 41
Rejestracja: 8 cze 2014, o 14:26

Re: Kilka pytań nt. niestajonarnego lekarskiego na GUM

Post autor: jerrymate »

Jeszcze jedno pytanie. Czy aby móc wziąć udział w rekrutacji na niestacjonarny lekarski na GUMedzie muszę odpaść w rekrutacji na stacjonarny czyli tam też mieć złożony formularz?
jerrymate
Posty: 41
Rejestracja: 8 cze 2014, o 14:26

Re: Kilka pytań nt. niestajonarnego lekarskiego na GUM

Post autor: jerrymate »

Ponawiam moje pytanie z góry:

Jeszcze jedno pytanie. Czy aby móc wziąć udział w rekrutacji na niestacjonarny lekarski na GUMedzie muszę odpaść w rekrutacji na stacjonarny czyli tam też mieć złożony formularz?
delia0123
Posty: 26
Rejestracja: 2 lip 2013, o 22:47

Re: Kilka pytań nt. niestajonarnego lekarskiego na GUM

Post autor: delia0123 »

Zasady rekrutacji, dwa pierwsze zdania - wynika z nich że nie trzeba się rejestrować na stacjonarne (tak czy siak termin minął), aczkolwiek w Katowicach np. już wymagają zaświadczenia że nie dostało się na stacjo (na jakąkolwiek uczelnię w kraju)
Awatar użytkownika
tkasia
Posty: 349
Rejestracja: 16 lip 2013, o 12:06

Re: Kilka pytań nt. niestajonarnego lekarskiego na GUM

Post autor: tkasia »

delia0123 pisze: w Katowicach np. już wymagają zaświadczenia że nie dostało się na stacjo (na jakąkolwiek uczelnię w kraju)
Po co im takie zaświadczenie? bez sensu
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Kilka pytań nt. niestajonarnego lekarskiego na GUM

Post autor: KatarzynaZSDM »

W Lublinie też wymagają takiego zaświadczenia.

Awatar użytkownika
tkasia
Posty: 349
Rejestracja: 16 lip 2013, o 12:06

Re: Kilka pytań nt. niestajonarnego lekarskiego na GUM

Post autor: tkasia »

interesujące
swoją drogą, drodzy są więc zapytam raczej jak jest z Gdańskiem? Wie ktoś?
kubicky
Posty: 7
Rejestracja: 14 lut 2014, o 14:39

Re: Kilka pytań nt. niestajonarnego lekarskiego na GUM

Post autor: kubicky »

A jest ktoś w stanie wypowiedzieć się na temat progów na GUM w tym roku? Cały czas nastawiałem się na Katowice ze względu na niższy próg ale w tym roku musiałbym płacić 8tys więcej niż w Gdańsku co nie jest zbyt pocieszające
losterka
Posty: 4
Rejestracja: 4 gru 2009, o 18:33

Re: Kilka pytań nt. niestajonarnego lekarskiego na GUM

Post autor: losterka »

Też zastanawia mnie próg na niestacjonarne. Robicie jakieś spekulacje?
medyk2014
Posty: 74
Rejestracja: 4 lip 2014, o 14:10

Re: Kilka pytań nt. niestajonarnego lekarskiego na GUM

Post autor: medyk2014 »

Poniżej 150 nie ma na co liczyć

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości