najlepsza lokalizacja na I rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
inez993
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2012, o 15:31

najlepsza lokalizacja na I rok

Post autor: inez993 »

Witam,
w tym roku zaczynam studia medyczne na kierunku lekarskim. Jestem na etapie szukania mieszkania, ale nie wiem, jaka lokalizacja byłaby najlepsza na pierwszy rok. Z tego co wiem chyba okolice placu Hallera?
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: najlepsza lokalizacja na I rok

Post autor: Lektom »

wiem, że odgrzewane ale może komuś się jeszcze przyda.

Na pierwszy rok polecam okolice zielonej/narutowicza ale niekoniecznie przy placu Hallera(biologia x 1, angielski x 1), bo jednak częściej bywa się przy placu Dąbrowskiego (anatomia x2, histologia x1) i w CKD na Pomorskiej (wykłady, biofizyka, podstawy pielęgniarstwa)
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: najlepsza lokalizacja na I rok

Post autor: Lunette »

To ja jeszcze dorzucę swoje 3 grosze - najlepsza lokalizacja to taka, z której dojedziesz bezpośrednio na plac Hallera (ul. Zielona 1) i na CKD (ul. Pomorska 251).

Najlepiej znaleźć coś przy ulicy Narutowicza - pomiędzy Placem Dąbrowskiego a skrzyżowaniem z Kopcińskiego. Tam są dobre dojazdy do uczelni, a do tego nie jest to typowe zadupie - wszystko jest na miejscu. Chyba, że komuś przeszkadza hałas, to niech szuka mieszkania położonego przecznicę dalej, ale żeby było blisko do głównej ulicy.
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: najlepsza lokalizacja na I rok

Post autor: Ziomek123 »

Lunette pisze:To ja jeszcze dorzucę swoje 3 grosze - najlepsza lokalizacja to taka, z której dojedziesz bezpośrednio na plac Hallera (ul. Zielona 1) i na CKD (ul. Pomorska 251).
Zielona 1 to przy Piotrkowskiej, plac Hallera jest 1,5 km dalej.
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: najlepsza lokalizacja na I rok

Post autor: bioman »

A lokalizacja na ul. Szczanieckiej? Łodzi kompletnie nie znam, ale tam mialbym ewentualnie mozliwosc wynajecia u znajomych.

Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: najlepsza lokalizacja na I rok

Post autor: Giardia Lamblia »

Jak chcesz mieć blisko na zajęcia i nie tracić pół dnia na dojazd, to koniecznie w okolicach śródmieścia (najlepiej w tym na żółto ograniczonym pogryzionym prostopadłościanie który widać w samym środku Łodzi na google maps).

Sam miałem około 4 km i w zależności od korków dojazd trwał 45 min (na anatomię, histologię) średnio, nie licząc dojścia/powrotu z przystanków. Ogólnie wychodziło łącznie 2h (w obie strony) na podróż - prawie tyle samo co zajęcia trwają.

Do CKD godzinę wcześniej musiałem wyjeżdżać, około 6km.

Jak nie masz samochodu, to nie rozważałbym na Twoim miejscu takiej opcji - jeżeli planujesz jeździć jeszcze na wykłady, to tramwaj/autobus będzie Twoim nowym domem.
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: najlepsza lokalizacja na I rok

Post autor: bioman »

Giardia Lamblia, dzięki. Najpierw zapytałem, póżniej sprawdziałem w google maps. Rzeczywiście to daleko od śródmieścia. Tak jak radzisz, jesli sie juz dostane, to bede szukał własnie w tych rejonach żeby było blisko i wygodnie.
adu93
Posty: 95
Rejestracja: 4 lut 2014, o 16:51

Re: najlepsza lokalizacja na I rok

Post autor: adu93 »

Mieszkam w Łodzi od 2 lat, w tym rok dojeżdżałam do wielu budynków UMEDu - studiowałam biotechnologię. Popieram poprzedników - najlepsze śródmieście, szczególnie z bliskim dostępem do tramwajów nr 12, 13, 9, 15. I do CKD, na Hallera i do Anatomicum wygodnie. A co do szybkości dojazdu to w tym roku na pewno będzie ciężej z powodu ogólnego rozpierdzielu w mieście. Ale trzeba być wyrozumiałym
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości