Gdzie pójść po źle napisanej maturze?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Jagla
Posty: 130
Rejestracja: 7 wrz 2009, o 13:41

Re: Gdzie pójść po źle napisanej maturze?

Post autor: Jagla »

Seb22 mam pytanie.

Jak załatwiłeś/aś sprawę z ubezpieczeniem zdrowotnym skoro nigdzie się nie uczyłaś, ani nie pracowałaś ?

Z góry dziękuje za odpowiedź.
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Gdzie pójść po źle napisanej maturze?

Post autor: gooner92 »

darkangel, źle przeczytałem twojego pierwszego posta. Dlaczego ma ci się nie udać? Ja mialem podobną sytuację i się udało.

tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Gdzie pójść po źle napisanej maturze?

Post autor: tchorz »

Po prostu trzeba się zarejestrować do Urzędu Ppracy jako bezrobotny. Zasiłek nie przysługuje, ale ubezpieczenie jest. Szansa otrzymania pracy jest mniejsza niż wygrana w totka. Ewentualnie po roku mogą wysłać na jakieś szkolenie jak będą mieli fundusze.
Awatar użytkownika
washable_blue
Posty: 82
Rejestracja: 12 maja 2013, o 18:21

Re: Gdzie pójść po źle napisanej maturze?

Post autor: washable_blue »

gooner92 pisze:darkangel, źle przeczytałem twojego pierwszego posta. Dlaczego ma ci się nie udać? Ja mialem podobną sytuację i się udało.

tchorz pisze:Po prostu trzeba się zarejestrować do Urzędu Ppracy jako bezrobotny. Zasiłek nie przysługuje, ale ubezpieczenie jest. Szansa otrzymania pracy jest mniejsza niż wygrana w totka. Ewentualnie po roku mogą wysłać na jakieś szkolenie jak będą mieli fundusze.
Nic z tych rzeczy! Nie robiłem zupełnie niczego, bo nie trzeba było Wystarczy, że moi rodzice pracują i jestem na nich ubezpieczony. Nigdy, ale to nigdy nikt mi nie sprawił problemu z pójściem do lekarza czy do szpitala- wystarczyło (do nowego roku, teraz nie wymagają) potwierdzenia ubezpieczenia z pracy rodziców. Czyli wszystko tak, jak było kiedyś.
Ale problem się pojawia np. przy wydawaniu karty ubezpieczeniowej gdy ktoś chce wyjechać do krajów UE- koleżanka próbowała załatwić, ale jej odmówili.
kasiaa5
Posty: 13
Rejestracja: 13 cze 2013, o 12:51

Re: Gdzie pójść po źle napisanej maturze?

Post autor: kasiaa5 »

Ja zostałam rok w domu i poprawiałam maturę z biologii i chemii. Chodziłam cały rok na korepetycje do bardzo dobrych korepetytorek i jestem z chemii naprawde dobra, a mimo to Uważam, ze wcale matura z chemii nie była taka łatwa. Ja gdyby nie korki to nie wiem czy wybuliłabym na 50% z tej matury. BYła nietypowa, zadania niby nietrudne, ale bardzo podchwytliwe,łatwo było o pomyłkę, nie była schematyczna jak te z poprzednich lat. Moja korepetytorka ma takie samo zdanie jak ja. Także nie ma się co martwić. Pewnie jak zwykle jest grupa osób, którym poszło bardzo dobrze i dostaną się na pewno, ale nie zapominajmy, że próg ostatecznie wyznacza osoba której poszło na średnim poziomie(nie najlepiej ale też nie wspaniale na 100%).
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: Gdzie pójść po źle napisanej maturze?

Post autor: LanceArmstrong »

tak więc kochani, zostawajcie w domciu i już teraz zapisujcie się na najlepsze korki
polecam, sam miałem wiele okresów zwątpienia i wypalenia ale udało się 90/88 % i już jestem studentem lekarskiego
M94
Posty: 71
Rejestracja: 10 lut 2014, o 17:34

Re: Gdzie pójść po źle napisanej maturze?

Post autor: M94 »

Ja poszedłem na Leśny bo tam jest botanika i zoologia na pierwszym roku oraz chemia także w sam raz żeby uzupełnić wiedzę o dwa fajne działy z biologii
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 31 gości