Lekarski - niestacjonarny. Opłaty

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ja_leon
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2014, o 21:32

Lekarski - niestacjonarny. Opłaty

Post autor: ja_leon »

Witam.
Wiecie jak może wygląda sytuacja z opłatami od tego roku na niestacjonarnym lekarskim w Lublinie?
Do poprzedniego roku znalazłem tabelę opłat:
zobacz-ten-plik.pdf
(12.93 KiB) Pobrany 22 razy
Mam rozumieć, że w poprzednim roku cały cykl nauczania przez 6 lat wynosił 127 tyś zł ?
W tym roku w związku z podwyższeniem ceny ile będzie trzeba zapłacić za całą nauke? 16 tyś zł płacić będzie sie tylko za semestry na pierwszym roku, czy za wszystkie, 12 semestrów po 16 tyś zł?

Pozdrawiam
Anakin123
Posty: 179
Rejestracja: 7 sie 2013, o 17:00

Re: Lekarski - niestacjonarny. Opłaty

Post autor: Anakin123 »

Cześć,
z tego co się orientuję, to nie jest tak kolorowo.

Odniosę się tu też do lekarskiego.
Ja to rozumiem tak: to są oczywiście opłaty za semestr, a nie za cały rok, ale to zauważyłaś/eś. Jednak opłata np. 8 tys za jeden semestr w 6 roku obowiązuje ludzi, którzy zaczęli studia w 2008 roku i oni za całe studia zapłacą 8*2*6=96 tys.

Osoby, które zaczęły studia w 2013 roku zapłacą już 14,5*2*6=174 tys za 6 lat studiów (przeszło 80% podwyżka w ciągu 5 lat /).
To, że ceny te są ustalane co roku świadczy o tym, że mogą ulec zmianie (oczywiście znając życie na niekorzyść studenta), jednak podejrzewam, że do tej pory były one stałe i myślę, że uczelnia będzie konsekwentna czyli tak już pozostanie.

Ceny w tym roku pewnie też pójdą w górę, bo widzę, że to już świecka tradycja nie wiadomo tylko o ile, ale myślę, że trzeba się liczyć z podwyżką o 1,5 tys za semestr /

Tak mi się wydaje, ale pewny na 100% też nie jestem daję mojej interpretacji 80%

Pzdr.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Lekarski - niestacjonarny. Opłaty

Post autor: iSzymur »

podobno, nawet niedawno ktoś o tym na forum pisał, po 5,5 roku lekarskiego przenoszą wszystkich na stacjonarne, więc jesteś 1 semestr płacenia do przodu.

rozmawiałem ostatnio z kolegą, który w tamtym roku zaczął niestacjonarne w zabrzu i mówi, że do końca studiów płaci taką samą stawkę co za pierwszy rok

po 3 z tego co pamiętam w tym roku Lublin stoi 33 za rok
Anakin123
Posty: 179
Rejestracja: 7 sie 2013, o 17:00

Re: Lekarski - niestacjonarny. Opłaty

Post autor: Anakin123 »

[at]: dzwoniłem m.in. do Szczecina i tam płatne jest przez cały okres studiów + na dyplomie piszą, że niestacjonarne

Na ŚUMie też 6 lat, nie ma mowy o 5,5 semestru, co do zapisu w dyplomie się nie pytałem, bo do nich dzwoniłem przed Szczecinem i byłem pewny, że w dyplomie się nie wpisuje jaki tryb, a już na pewno nie spodziewałem się, że gdziekolwiek będą wpisywać, że niestacjo.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

[Link] Lekarski - niestacjonarny. Opłaty

Post autor: iSzymur »

Anakin123
Posty: 179
Rejestracja: 7 sie 2013, o 17:00

Re: Lekarski - niestacjonarny. Opłaty

Post autor: Anakin123 »

A co do stałej stawki na ŚUMie to możliwe, babka mi mówiła, że do tej pory przez 4 lata na bank u nich była stała, a potem to ona sama nie wie i nie gwarantuje, że nadal będzie stała - to co roku zależy od rektora. Wszystko zależy od uczelni i skoro prawie wszędzie co roku jest publikowana nowa uchwała o opłatach dla wszystkich roczników to logicznym wydaje się, że uczelnia tym samym daje sobie furtkę na ewentualne podwyżki, chociaż z tego linku wynika, że w Lublinie tym zaczynającym w 2008 roku przez całe 6 lat nie podwyższyli.

Zainteresowanym radzę zadzwonić lub wysłać maila, żeby mieć pewność.
Anakin123
Posty: 179
Rejestracja: 7 sie 2013, o 17:00

Re: Lekarski - niestacjonarny. Opłaty

Post autor: Anakin123 »

[at]: spoko, ale wiesz jak to jest z tymi informacjami - odnoszę się tu do Zabrza i ceny, którą podali Tobie i mi

W Szczecinie to aż zwątpiłem i drugi raz zadzwoniłem już do dziekanatu i niestety ale te cuda to prawda /
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości