co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: Medycyna Lwów »

Dziękuje za wyreczenie -w tym roku po pytaniach o co chodzi z progami na uczelnie i teraz tego typu watpię w istnienie wsród niektórych nawet odrobiny wolnego myślenia i inteligencji. Bardzo to smutne.

Awatar użytkownika
inarlie
Posty: 121
Rejestracja: 13 gru 2013, o 13:14

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: inarlie »

A co z osobami z nieprawidłowym obrazem krwi? Mam, jak ja to nazywam, skaczącą neutropenię, raz jest lepiej raz gorzej, ale mocno poniżej normy. Nie wiadomo, co jest przyczyną, ale ogólnie jestem gruntownie przebadana na różne wirusy, wszystkie wyniki ujemne. Żeby było zabawniej to do zostania lekarzem zainspirowały mnie właśnie własne problemy zdrowotne (ładna bajka). Zaświadczenie od lekarza medycyny pracy na wszelkie kierunki medyczne dostałam bez większego problemu. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że stoma i praca w aerozolu śliny odpada, chirurgiem (chyba, że plastycznym ^^) jakoś nie bardzo pragnę być, choroby zakaźne to też nie moja bajka. Na studia idę z nieśmiałym marzeniem (choć może studia mnie z tego wyleczą) o alergologii/hematologii/onkologii. Wieścicie mi jakieś problemy ze studiami albo którąś z wymienionych specjalizacji?

Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: Medycyna Lwów »

przypuszczam że ta przemijająca neutropenia jest nieduża. Skoro nie masz objawów (głównie częstych czy przewlekających się infekcji) to nie widzę p/wsk do jakiejkolwiek specjalizacji.
bartekczwartek
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2014, o 11:57

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: bartekczwartek »

A jeśli chodzi o specjalizacje po stomie to jakie można wykonywać w przypadku sprawnych obu oczu ale brak widzenia stereoskopowego? Które z nich są nie-zabiegowe?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: Medycyna Lwów »

Brak widzenia stereoskopowego w mojej ocenie wyklucza jakokolwiek operatywe wiec i stomatologię jako taka tez -w końcu tam precyzja jest niezmiernie ważna.

Awatar użytkownika
inarlie
Posty: 121
Rejestracja: 13 gru 2013, o 13:14

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: inarlie »

Kaamil pisze:przypuszczam że ta przemijająca neutropenia jest nieduża. Skoro nie masz objawów (głównie częstych czy przewlekających się infekcji) to nie widzę p/wsk do jakiejkolwiek specjalizacji.
To może podam konkrety, żeby się upewnić. Od roku poziom leukocytów nie skoczył mi powyżej 4 tys/ul, od pół roku utrzymują się na poziomie mniej więcej 2 tys/ul, obecnie 2,21 tys/ul A neutrocyty obecnie mam na poziomie 0,82 tys/ul, czasem lepiej, czasem gorzej, ale jak wspomniałam nigdy w normie. Infekcji mega częstych nie mam, raz na dwa miesiące? Nawet jeśli nie wyrosnę nie będzie to kłopotem?lttaniec szczęścia

Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: Medycyna Lwów »

Nie bedzie -spokojnie.

Awatar użytkownika
inarlie
Posty: 121
Rejestracja: 13 gru 2013, o 13:14

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: inarlie »

Super. Dzięki wielkie za uspokojenie.

mojkolejnylogin
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 18:20

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: mojkolejnylogin »

A ja mam pytanie trochę nietypowe.
Przyjęli mnie na lek, dokumenty już złożyłam, jeszcze tylko badania i zdałam sobie sprawę, że może być problem. Nie chodzi mi o same badania przed studiami, ale o PWZ(a konkretnie o komisję lekarską). Niewiele o tym wiem, ale przeglądałam forum i jestem troszkę zaniepokojona, więc proszę o rozwianie moich wątpliwości. Sprawa wygląda tak, że w gimnazjum przez 2 tygodnie byłam w szpitalu psychiatrycznym. Leków żadnych po wyjściu mi nie dali, rozpoznanie"(o ile tak można to nazwać)-zaburzenia osobowości(już nie pamiętam co oni tam dokładnie nawymyślali, ale nic poważnego). O całej sprawie zapomniałam, nie ma to przełożenia na moje życie i myślę, że bez problemu mogłabym pracować jako lekarz, ale boję się tej komisji. Czy zatajenie tego faktu może skutkować odebraniem uprawnień? A jeśli nie zataję, to w ogóle mam szanse otrzymać zgodę? Chciałabym wiedzieć czy jest sens zaczynać studia
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: promyczek14175 »

Bardzo ciekawe pytanie Jakie zaburzenia psychiczne dyskwalifikują?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: Medycyna Lwów »

jeżeli nie masz objawów psychicznych to nie masz czego się bać

choroby psychiatryczne typy schizofrenia paranoidalna dyskwalifikują, choć o zgrozo znam osobę z takim rozpoznaniem którą CHYBA PWZ dostała mimo wielokrotnie powtarzanych lat na studiach z racji zaostrzeń choroby. To bardzo trudny temat, ale jak we wszystkim kluczowe są objawy obecne.
mojkolejnylogin
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 18:20

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: mojkolejnylogin »

Dziękuję bardzo za odpowiedź
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: promyczek14175 »

A co z reumatoidalnym zapaleniem stawów?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości