w jakim jezyku anatomia

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Iblis
Posty: 77
Rejestracja: 16 maja 2013, o 16:51

w jakim jezyku anatomia

Post autor: Iblis »

Wiecie moze jaki jezyk obowiazuje na anatomii od tego roku? I czy w kazdej uczelni jest tak samo?

Awatar użytkownika
Iblis
Posty: 77
Rejestracja: 16 maja 2013, o 16:51

Re: w jakim jezyku anatomia

Post autor: Iblis »

Chodzi mi o to w jakim jezyku obowiazuje nazewnictwo polski angielski czy lacina czy moze wszystkie

Awatar użytkownika
lycha13
Posty: 337
Rejestracja: 31 gru 2011, o 12:10

Re: w jakim jezyku anatomia

Post autor: lycha13 »

To zależy od uczelni, np. Gumed ma polski, we Wroclawiu możesz sobie wybrać łacinę albo angiel łódź ma obowiązkowo angielski nie wiem jak z innym uczelniami, kolega rok temu twierdził ze w poznaniu jest i łacina i ang, ale nie wiem czy to nie był wkręt

Awatar użytkownika
Iblis
Posty: 77
Rejestracja: 16 maja 2013, o 16:51

Re: w jakim jezyku anatomia

Post autor: Iblis »

Interesuje mnie lodz najbardziej wojlek cywilny ) wie ktos?

Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: w jakim jezyku anatomia

Post autor: mickey_mouse »

Iblis, mi się coś obiło o uszy, że wojlek to ostatni wydział lekarski w polsce, ktory ma obowiazkowa lacine xd ale ile w tym prawdy - nie wiem
Jagla
Posty: 130
Rejestracja: 7 wrz 2009, o 13:41

Re: w jakim jezyku anatomia

Post autor: Jagla »

Odświeżę

Myślicie, że warto jeszcze uczyć się anatomii po łacinie ? Na to wygląda, że wszystko zmierza w kierunku języka angielskiego więc zastanawiam się co wybrać. Może są tu jacyś lekarze starsi stażem którzy mogą coś na ten temat powiedzieć ?
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: w jakim jezyku anatomia

Post autor: Sofia »

Jeśli nauczysz się łacińskich nazw anatomicznych to w 90% mniej więcej ogarniesz te angielskie, bo się w większości pokrywają. Zwykle zmieniają się tylko końcówki albo szyk wyrażenia, ale to można wyczuć że tak powiem jak to powinno brzmieć po angielsku. Ja się uczyłam po łacinie i ze zrozumieniem angielskich nazw nie mam większego problemu.

Poza tym to zależy od uczelni, na niektórych dalej wymagają łaciny, na innych jest angielski, a na jeszcze innych obie nazwy naraz. Najlepiej więc zaczekać i dowiedzieć się jakie wymagania są na uczelni na której będziesz studiować
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości