Biotechnologia czy Inżynieria biomedyczna?

Na której uczelni mogę studiować inżynierię biomedyczną, jakie są warunki przyjęć na studia, ile trzeba mieć punktów, czy studia są ciężkie, co po inżynierii medycznej?
zagubiony
Posty: 6
Rejestracja: 12 gru 2008, o 21:04

Re: Biotechnologia czy Inżynieria biomedyczna?

Post autor: zagubiony »

Zastanawiam sie, czy w tym roku bedzie wiecej chetnych na ten kierunek. Nie ma jeszcze ogloszonej listy kierunkow zamawianych chyba, ale ja bym wolal, zeby inz. biomedyczna sie na niej nie znalazla (bo ludzie pojda dla tych pieniedzy, a nie dlatego, ze ich to jakos szczegolnie interesuje)

Kurde, mnie naprawdepociagal ten kierunek, ale niestety calkowicie zawalilem mature z matmy (z 40 procent bede miec, a planowalem 80-90 : choc w sumie przy zeszlorocznych prograch na PWr bym sie dostal, ale w tym roku bedzie pewnie wiecej chetnych, no ale i tak nie ludze sie ze sie gdziekolwiek na biomedyczna dostane)
docia_klocia
Posty: 32
Rejestracja: 14 maja 2008, o 19:09

Re: Biotechnologia czy Inżynieria biomedyczna?

Post autor: docia_klocia »

bądź dobrej mysli , istnieje jeszcze rezerwowa lista pozdrawiam
Awatar użytkownika
Inez89
Posty: 20
Rejestracja: 28 lis 2008, o 17:14

Re: Biotechnologia czy Inżynieria biomedyczna?

Post autor: Inez89 »

a ja sie pochwalę ze sie dostałam na inżynierię biomedyczną ( wydział ETI Politechniki Gdańskiej)
jak zacznę studiować to podziele sie tutaj wrażeniami
docia_klocia
Posty: 32
Rejestracja: 14 maja 2008, o 19:09

Re: Biotechnologia czy Inżynieria biomedyczna?

Post autor: docia_klocia »

a no to gratuluje i zycze powodzenia!
inzynier_biomedyczny
Posty: 4
Rejestracja: 7 mar 2010, o 13:49

Re: Biotechnologia czy Inżynieria biomedyczna?

Post autor: inzynier_biomedyczny »

inzynieria pisze:oczywiscie ze jest praca to jest kierunek zamawiany wiec bedzie trzeba ludzi do tego. przedewszystkim znajdziemy prace w

szpitalach, jednostkach klinicznych, ambulatoryjnych i poradniach oraz innych jednostkach organizacyjnych lecznictwa,
jednostkach wytwórczych aparatury i urządzeń medycznych,
jednostkach obrotu handlowego i odbioru technicznego oraz akredytacyjnych i atestacyjnych aparatury i urządzeń medycznych,
jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych aparatury i urządzeń medycznych,
jednostkach naukowo-badawczych i konsultingowych,
administracji medycznej,
zapleczu technicznym medycyny,
przemyśle aparatury medycznej,
administracji państwowej i samorządowej,
małych i średnich przedsiębiorstwach,
jednostkach doradczych i konsultingowych.

mysle ze jest wybór
Dokładnie pracy jest wiele. Do tej listy mogę dołożyć parę pozycji:

- pracę w ośrodkach badawczych, czyli kariera naukowa
- administracja serwerów szpitalnych
- tworzenie systemów medycznych, których wciąż jest mało w Polsce
- programowanie aplikacji medycznych

Zresztą firmy biomedyczne to jedyny sektor, którego nie dosięgnął w tym roku kryzys. Największa baza firm biomedycznych znajduje się tu:

Kod: Zaznacz cały

inzynieria-biomedyczna.com.pl/firmy-biomedyczne.html
mallopink

Re: Biotechnologia czy Inżynieria biomedyczna?

Post autor: mallopink »

jakie mam szanse a AGH z wynikami:
biol PR 50%
ang PR 77%
pol PR 63%
mat pods 52%

czekam niecierpliwie na odpowiedzi! :)
I poradzcie, czy lepiej byloby wybrac AGH czy UP (pedagogiczny) - na tym drugim najlepsi studenci dostają stypendium 1tys /mies :o
Gość

Re: Biotechnologia czy Inżynieria biomedyczna?

Post autor: Gość »

Dostałam się na inżynierię biomedyczną i biotechnologię na PK
i nie wiem, co wybrać. Proszę doradźcie coś. Czy warto studiować biotechnologię (przemysłową) na PK?
bambus
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2011, o 18:19

Re: Biotechnologia czy Inżynieria biomedyczna?

Post autor: bambus »

Witam. Ja studiuję na polibudzie (krakowskiej) biotechnologię, poszłam na pierwszy ogień . Powiem tak, zależy jaka biotechnologia Cię interesuję, bo ta na PK ma w sumie niewiele wspólnego z Biotechnologią o jakiej ja myślałam (wybrałam bitech bo uwielbiałam genetykę, a i matmą nie pogardziłam). Co do matematyki nie zawiodłam sie jest jej sporo i na wysokim poziomie na naszej ukochanej polibudzie, biologii na naszej biotech NIE MA w ogóle (podstawy genetyki i coś z mikrobiologii, ale to dopiero później) tak to sama chemia. Ogólnie kierunek wygląda jak technologia chemiczna i inżynieria, dopiero na drugim semestrze dali nam bioinformatykę, a tak to wszystko póki co CHEMIA na zabójczym poziomie.
Niektórym się podoba mi nie specjalnie (chyba dlatego ze jestem bardziej biologiem niż chemikiem). Podsumowując zastanawiam się nad zmianą.

Co do inżynierii biomedycznej mam na niej koleżankę z LO (tyle że w Katowicach) i z tego co od niej słyszałam ma wiele przedmiotów informatycznych: programowanie, język c++, metody numeryczne, a także fizycznych.
Gość

Re: Biotechnologia czy Inżynieria biomedyczna?

Post autor: Gość »

Dziękuję za odpowiedź :) Łatwiej chyba byłoby mi przygotowywać się do poprawy matury na biotechnologi (przynajmniej z chemią byłabym na bieżąco), ale z drugiej strony, gdyby się nie udało to łatwiej chyba ze znalezieniem pracy po inżynierii. Mam czas do namysłu do rana.
Gość

Re: Biotechnologia czy Inżynieria biomedyczna?

Post autor: Gość »

interesuje mnie jak jest z poziomem fizyki na tych kierunkach?
jako osoba której wiedza z fizyki jest rowna prawie 0 jestem w stanie sobie poradzic?

chodzi mi o to czy trzaba tam przyjść z pewną wiedzą czy polega to bardziej na tym ze trzeba pojąc to co jest tam wykladane?
Kreska

Re: Biotechnologia czy Inżynieria biomedyczna?

Post autor: Kreska »

Poziom fizyki na pewno zależy od uczelni. Jednak idąc na politechnikę musisz być świadomy, że co drugi przedmiot ma związek z fizyką, a konkretnie jednym z jej działów, jakie były w liceum. Oddzielnie wykładana jest mechanika, elektrotechnika, elektronika.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości