Akademiki - Lublin

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
biolog1994
Posty: 65
Rejestracja: 26 sty 2013, o 13:47

Akademiki - Lublin

Post autor: biolog1994 »

Witam! Chciałabym się dowiedzieć czy warto starać się o mieszkanie w akademiku w Lublinie, czy panuje tam atmosfera nie utrudniająca nauki. Generalnie: jak jest?
I który akademik najlepiej wybrać według was? Zaznaczę, że wybieram się na lekarski
anka123
Posty: 71
Rejestracja: 11 lip 2012, o 18:40

Re: Akademiki - Lublin

Post autor: anka123 »

Bardzo dobrze, że ktoś założył ten temat Również dowiem się czegoś odnośnie akademików, chętnie zobaczyłabym zdjęcia bo sama się zastanawiam nad taką opcją
Awatar użytkownika
Roshee
Posty: 14
Rejestracja: 30 lip 2013, o 16:58

Re: Akademiki - Lublin

Post autor: Roshee »

Odnośnie składania wniosków o przyznanie miejsca. Jak to jest z osobami zakwalifikowanymi we wrześniu? Wnioski należy złożyć do końca sierpnia więc fakt, że dostałabym się we wrześniu przekreślałby definitywnie szanse na miejsce w akademiku?
marcin93
Posty: 449
Rejestracja: 15 cze 2012, o 14:17

Re: Akademiki - Lublin

Post autor: marcin93 »

Terminy są podane na stronie akademików

Kod: Zaznacz cały

akademiki.umlub.pl/
W tym roku będą czynne wszystkie akademiki, a nie tak jak w zeszłym 3. Jakieś zdjęcia są na stronie, ale rzeczywistość oddają tak średnio. Jest kilka małych błędów w zakładce charakterystyka akademików. Jak się chce to się idzie do ryjca albo uczy się w pokoju- da się.
Miejsca dostają prawie wszyscy nawet w październiku/listopadzie można dostać.
Awatar użytkownika
Roshee
Posty: 14
Rejestracja: 30 lip 2013, o 16:58

Re: Akademiki - Lublin

Post autor: Roshee »

Jest jakiś wyraźny podział na akademiki gorsze i lepsze? Lub też do których najczęściej trafiają pierwszoroczniacy? Przy dobieraniu współlokatorów kryterium jest rok czy raczej kierunek?
marcin93
Posty: 449
Rejestracja: 15 cze 2012, o 14:17

Re: Akademiki - Lublin

Post autor: marcin93 »

Lepsze są te droższe, ale nie do końca D
Obecnie najwyższy standard ma DS1, ponieważ jest świeżo po remoncie. Trafia się do tego akademika do którego się złoży podanie. W przypadku nie dostania miejsca w tym akademiku można dostać w innym (wszystko wybierze się w podaniu). Nie wiem jakimi kryteriami kryteriami kieruje się WKDS, ale pierwszoroczniak najczęściej trafia na innego pierwszoroczniaka.
anka123
Posty: 71
Rejestracja: 11 lip 2012, o 18:40

Re: Akademiki - Lublin

Post autor: anka123 »

Czy oprócz złożenia wniosku o akademik pobranego z ich strony, trzeba dostarczyć jeszcze jakieś zaświadczenie o dochodach z urzędu skarbowego, albo coś innego np. o zameldowaniu czy sam wniosek? Bo nie mogę znaleźć jakich dokumentów wymagają.
karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: Akademiki - Lublin

Post autor: karchola »

Pierwszoroczny trafia na pierwszorocznego bo starsi składają podania razem o akademik, jak już się z kimś rok przemieszkało to czemu nie dalej, do tej pory najwyższy standard miało ds2, teraz pewnie z racji remontu ds1. Co do tego czym się kierować to zależy co preferujesz, ja mieszkam w ds4 bo zależy mi na ksero, do którego schodzę w kapciach Polecam przejść się po akademikach przy okazji składania dokumentów. Co do przyznawania miejsc we wrześniu to ruchy dalej są, ludzie składają o akademiki szukając mieszkania a potem zwalniają miejsca więc nie ma problemów, dla wszystkich chętnych miejsca starcza
Awatar użytkownika
Roshee
Posty: 14
Rejestracja: 30 lip 2013, o 16:58

Re: Akademiki - Lublin

Post autor: Roshee »

Dziękuję za odpowiedzi I jeszcze jedno pytanie. Przykładowo wybieram jeden akademik o najwyższym standardzie. Jednak okazuje się, że zaklepali go sobie starsi/pierwszoroczniacy składający wnioski w pierwszych terminach. Automatycznie przydzielają mnie do innego akademika o wolnych miejscach czy muszę składać jakieś odwołania?
No dobra dwa pytania
Dużo jest jeżdżenia po mieście na pierwszym roku? Czy może większość katedr zebrana jest w jednym miejscu?
Batylda
Posty: 16
Rejestracja: 10 sie 2013, o 21:24

Re: Akademiki - Lublin

Post autor: Batylda »

A są pokoje jednoosobowe? Bo wg strony owszem, ale dochodzą mnie słuchy, że w realu nie
karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: Akademiki - Lublin

Post autor: karchola »

Są 1-os ale tylko dla osób mieszkających kilka lat w akademiku. Jak ktoś dorwał jedynkę to jej tak łatwo nie odda :p Słyszałam o jakiejś jednej jedynej studentce 2go rocznej, której przydzielili po dobrym udokumentowaniu i małemu szczęściu, pierwszoroczny nie dostał chyba nigdyltot takie akademikowe legendy

Można pisać odwołania, ja dostałam decyzję negatywną o 8 czy 9 tego samego dnia napisałam maila z odowłaniem i o 11 miałam przydział
Jeżeli chodzi o lek to 3x w tyg chodzi się do anatomicum to jest jakieś 8min z akademca i ze 2 razy na Radziwiłowską ok 30min piechotą ale można też jechać autobusem. Mi akurat z rana tam wypadała fizjo to wolałam przewietrzyć i rozbudzić umysł przed wejściówką
kater11
Posty: 15
Rejestracja: 24 cze 2013, o 20:37

Re: Akademiki - Lublin

Post autor: kater11 »

Mam pytanie. Czy w akademikach jest jakiś podział ns piętra- chodzi mi o to czy każdy kierunek ma swoje np. piętro czy jest to wszystko wymieszane? Ide6na stome i nie wiem czy wgl brac akademik i czy wszyscy ludzie za stomy sa w jedym DS?

bartek046
Posty: 37
Rejestracja: 5 lip 2010, o 18:58

Re: Akademiki - Lublin

Post autor: bartek046 »

Do pokojów raczej są przydzielane osoby z tego samego kierunku. W DS3 jest podział na piętra żeńskie i męskie. Nie ma czegoś takiego jak akademik stomy czy innego kierunku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości