Pierwszy rok -poziom trudności

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: Medycyna Lwów »

chyba tylko w teorii, większość moich znajomych z lublina jak im sesja pozwala robili zawsze praktyki od razu zaczynając w czerwcu - być może im inną datę wpisywali. Praktyki to żaden problem tak naprawdę.
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: LanceArmstrong »

Czy na Leku w Lublinie coś się zmieniło od ostatnich postów z 2011 roku?
Czy dalej na 1. roku jest w zasadzie tylko anatomia i biol/chem?
Dalej jest spoko na tej uczelni?
dzięki i do zobaczenia w październiku
Awatar użytkownika
Eustachiusz
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2013, o 21:18

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: Eustachiusz »

Oj zmieniło się i to sporo, napiszę Ci jak to teraz wyglądało. Uwaga lecim:
Anatomia trwa 2 semestry, wprowadzili obowiązkowe mianownictwo angielskie i egzamin praktyczny na szpilkach, Histologia - 2 semestry, wydzielili z niej cytofizjologię, która jest tylko w pierwszym, Biofizyka - pierwszy semestr, od drugiego semestru zaczynają się Biochemia i Fizjologia i przechodzą na następny rok, oprócz tego są jeszcze takie duperele jak angielski, chemia i komunikowanie w medycynie, a no i najważniejszy przedmiot - BHP . Ogólnie to w sesji zimowej masz zaliczenia z biofizyki, cytofizjologii, chemii i komunikowania, a w letniej z histologii i anatomii. Być może coś się teraz zmieni, tego nie wiem. A czy jest spoko? No pewnie, że jest
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: LanceArmstrong »

haha dzięki
googaaaa
Posty: 22
Rejestracja: 9 lip 2014, o 11:32

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: googaaaa »

A co z kośćmi? Szukać po znajomych czy nie warto?:)
Batylda
Posty: 16
Rejestracja: 10 sie 2013, o 21:24

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: Batylda »

Patrząc po planie na nasze studia cytofizjologia została połączona z histologią, a fizjologia jest na 2 roku.
Da się zaliczyć na łacinie? Mam Bochenka i Sobottę po łacinie, a spotkałam się z różnymi opiniami nt zdania z tym anatomii
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: LanceArmstrong »

hmm ludzie mówią że łatwiej po angielsku, ale jak nie masz problemów z łaciną.
Awatar użytkownika
Eustachiusz
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2013, o 21:18

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: Eustachiusz »

Spoko, my zaczęliśmy na łacinie a skończyliśmy na angielskim i jakoś się zdało. Wam będzie łatwiej, bo jak zaczniecie na angielskim to już polecicie do końca (no chyba że znowu ktoś będzie chciał pokazać, że jest światowy i wprowadzi nomenklaturę koptyjską ) Polecam słownik pol-ang-łac Aleksandrowicza. A co do tych języków to wolałem łacinę, bo jak był trzon kości to był kurna corpus i dziękujemy, a nie raz body, raz jakieś shaft, raz nazwa identyczna jak w łac, raz jakaś z dupy wymyślona, ogólnie wszystko jakieś dziwne
Awatar użytkownika
koliber111
Posty: 42
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 10:48

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: koliber111 »

Ja tam wolę angielski dużo łatwiej wchodził do głowy i nie było odmiany końcówek za każdym razem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości