nauka do matury rozszerzonej z biologii

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Lullaby15
Posty: 257
Rejestracja: 8 sie 2014, o 13:10

Re: nauka do matury rozszerzonej z biologii

Post autor: Lullaby15 »

Ja mam zeszyt i tam na początku wypisuję stronę, dwie mini podsumowania działu (wypisuję najważniejsze wzory, jakieś wyjaśnienia pojęć, ważniejsze informacje)a potem robię zadania z różnych książek. I tak na 9 stron zadań mam 1 teorii

Pomaga mi to uporządkować wiedzę i przygotować się do zadań, a w razie potrzeby coś szybko znaleźć.

Z bio za to u mnie cos takiego nie zdało egzaminu. Mam książkę i ewentualnie podczas nauki rysuję schematy, ale nie mam prawie żadnych zdań podsumowujących temat.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: nauka do matury rozszerzonej z biologii

Post autor: Smile_Forever »

Z chemii można sobie zrobić takie skrótowe notatki, będące podsumowaniem, z wzorów (chemia fizyczna) i reakcji chemicznych (organiczna, nieorganiczna), bo to pomaga usystematyzować wiedzę.
Castellano
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2014, o 17:02

Re: nauka do matury rozszerzonej z biologii

Post autor: Castellano »

Ja mam jeden zeszyt do teorii i zadań z zielonego Operonu, a w drugim zapisuję sobie tylko te zadania, które sprawiły mi problem (do przejrzenia przed maturą). Jak skończę Operony to chyba wezmę się za Personę, bo jest taka śliczna i nowa ♥
mdoctor
Posty: 100
Rejestracja: 10 sie 2014, o 23:42

Re: nauka do matury rozszerzonej z biologii

Post autor: mdoctor »

Dziękuję odpowiedzi. Chyba też założę sobie oddzielny zeszyt do chemii, na taką wiedzę w pigułce.
Castellano pisze:Ja mam jeden zeszyt do teorii i zadań z zielonego Operonu, a w drugim zapisuję sobie tylko te zadania, które sprawiły mi problem (do przejrzenia przed maturą). Jak skończę Operony to chyba wezmę się za Personę, bo jest taka śliczna i nowa ♥
Dobry pomysł. Ja sobie tylko stawiam ptaszka w zbiorze przy takich zadaniach, żeby do nich wrócić przed maturą.
specjacja
Posty: 34
Rejestracja: 23 lip 2014, o 09:31

Re: nauka do matury rozszerzonej z biologii

Post autor: specjacja »

ja robię M w kółeczku, ale potrafi to być stresujące, bo przypomina mi jak blisko jest do matury

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości