książki Bukały - jak kupić i czy warto?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
Bioguah0
Posty: 371
Rejestracja: 12 mar 2013, o 19:04

książki Bukały - jak kupić i czy warto?

Post autor: Bioguah0 »

Przeczytałam, że książki pani Bukały są dobre jeśli chodzi o przygotowywanie do matury. Można kupić cały komplet, czy trzeba kupować pojedynczo? I czy polecacie którąś część, a którąś wręcz odradzacie? Obecnie przerabiam w szkole komórkę, dlatego zastanawiam się nad komórką + wirusami, bakteriami itp. z racji że to mój kolejny dział. Może ktoś z was ma do odsprzedania? Gdzie ewentualnie mogę najtaniej kupić?
Przepraszam za tę masę pytań, ale jestem ciemna w temacie, a już się gotuję, bo nie mam żadnych książek, a bardzo zależy mi na dobrym przygotowaniu. Będe pisała maturę w 2016
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: książki Bukały - jak kupić i czy warto?

Post autor: czytowazne »

Są całkiem ok, ale dużo zadań zdecydowanie zbyt szczegółowych jak na maturę. Można kupić oddzielnie, ale w pakiecie zwykle wychodzi taniej jeśli kupujesz przez internet. Poszukaj ofert na forum, niedługo będzie ich bardzo dużo, poza tym używane wiadomo ze najtańsze

Awatar użytkownika
bratak
Posty: 67
Rejestracja: 4 lip 2013, o 10:14

Re: książki Bukały - jak kupić i czy warto?

Post autor: bratak »

A jak ci się śpieszy sprawdź na olx.pl ja kupiłem cały zestaw i wyszło mi około 15zł za jedną
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: książki Bukały - jak kupić i czy warto?

Post autor: annusza »

Ja miałam, w sumie mam nadal, prawie cały komplet Bukały i trzeba przyznać, że książki są świetne, ale chyba zbyt rozległe i chociaż bardzo je lubiłam, to nie wiem czy nie było błędem takie rozdrabnianie się. Teraz widzę, że wiedza podręcznikowa w 100% wystarczy, jeśli dołoży się do tego myślenie.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: książki Bukały - jak kupić i czy warto?

Post autor: Smile_Forever »

Książki Bukały zawierają pod kątem matury trochę za dużo szczegółów, trzeba z nich wybiórczo i selektywnie korzystać. Bardzo pozytywną ich stroną są zadania - dość nietypowe, skłaniające do myślenia i, moim zdaniem, uczące w dużym stopniu myślenia maturalnego
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: książki Bukały - jak kupić i czy warto?

Post autor: black-cat »

Ja miałam bodajże Komórkę oraz zbiór zadań. Zgodzę się, że sporo szczegółów i zadanka nietypowe, ale po tegorocznych maturach właśnie trzeba się skupić na nietypowych zadaniach na logikę.

Jeżeli będę poprawiać za rok, to myślę nad kupnem Bakterie, rosliny, grzyby". Mam obecnie Genetykę i również z niej będę korzystać. Co sądzicie o obu tych częściach?:)
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
Bioguah0
Posty: 371
Rejestracja: 12 mar 2013, o 19:04

Re: książki Bukały - jak kupić i czy warto?

Post autor: Bioguah0 »

A ja ostatnio kupiłam fizjologię roślin i zwierzęta. Niedługo zaczynam naukę
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: książki Bukały - jak kupić i czy warto?

Post autor: Smile_Forever »

black-cat, Bakterie, rośliny, grzyby są bardzo fajnie opracowane, ale trzeba pod kątem matury z nich wybiórczo korzystać i pomijać nieistotne szczególiki . Podobnie z genetyką - można sobie darować pewne ciekawostki . Ale zadania z Bukały z każdej części są warte uwagi i przerobienia
Agnieszka12
Posty: 1
Rejestracja: 8 sie 2014, o 09:19

Re: książki Bukały - jak kupić i czy warto?

Post autor: Agnieszka12 »

ja w tym roku pisałam maturę z biologi i uczyłam sie przede wszystkim z bukał .Uważam że są to bardzo dobre książki . i mam do sprzednia prawie cały komplet
maxiork91
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2014, o 16:34

Re: książki Bukały - jak kupić i czy warto?

Post autor: maxiork91 »

Polecam z czystym sumieniem Pani Bukała bardzo sie postarała jeśli chodzi o wiedze a Przede wszystkim zadania opisowe na myślenie. Jako przykład podam iż z Fizjologii zazwyczaj co roku mozna znalezc podobne zadania na maturze ( nie takie same ale podobne podkreslam). Zdawalem 4 razy mature heh w koncu sie udalo na lekarski i te ksiazki daly mi bardzo duzo. Zreszta ksiązki z Omegi w ogole polecam bardzo w porzadku:)
Awatar użytkownika
oksytocyna
Posty: 67
Rejestracja: 16 sie 2014, o 21:37

Re: książki Bukały - jak kupić i czy warto?

Post autor: oksytocyna »

Rozwiązując zadania z genetyki kilka razy mocno się załamałam swoją niewiedzą, bo nie potrafiłam odpowiedzieć na wiele pytań, ale z czasem, rozwiązując zadania prosto z matur, zobaczyłam, że jednak nie jest ze mną tak źle, a książka dodatkowo nauczyła mnie biologicznego myślenia. Tak więc polecam!
Julia7
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2015, o 19:12

Re: książki Bukały - jak kupić i czy warto?

Post autor: Julia7 »

Cześć. Mam pytanie dot. książki. Chodzę aktualnie do 1-szej klasy na biol-chem. Chciałabym kupić jakąś książkę, którą w wolnym czasie będę w stanie rozwiązać. Przejrzałam materiał z książki repetytorium nowa era lecz na obecnym poziomie byłabym w stanie rozwiązać około 1/10 książki. Co najlepiej wybrać na początek ? A może najpierw jakąś ze starej podstawy programowej do chemii podstawowej ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości