Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: DonaBasia »

specjacja pisze:W moim przypadku, mimo że rodzice mnie wspierają, to nie rozumieją, że muszę się uczyć. Każa mi posprzątać cały dom, pojechać na zakupy i irytują się, gdy mówię im, że chciałabym się teraz pouczyć.

Sprzątanie i chodzenie na zakupy? Serio.?
Mam koleżankę w klasie, której rodzice nie pozwalają w czerwcu chodzić do szkoły, bo są zbiory truskawek. Mów dalej, jak bardzo irytujące jest to, że musisz wykonywać minimum najprostszych obowiązków.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Argentum »

Haha, dziwne. Ja, gdy mi każą coś robić, to odchodzę od książek i robię to. 10 minut mnie nie zbawi, a gdybym się ociągał, to zapewne byłoby nieciekawie, bo najpierw zdenerwowaliby się rodzice, potem ja, no i cały dzień schrzaniony. Czasem wpadam w naukowy cug i wtedy uprzedzam rodziców: jakby co, to nie wchodźcie do pokoju, chcę się pouczyć, mam "wenę". I co? I mam spokój! Mało tego, mama wpada do pokoju i mi przynosi czasem jakieś fikuśne kanapeczki.D Z rodzicami zawsze warto dobrze żyć, szanować ich i spełniać ich, bądź co bądź, małe prośby. Oderwanie od nauki, to nie jest oderwanie dziecka od piersi matki, dajcie spokój.d
oogmeeway
Posty: 149
Rejestracja: 13 lip 2014, o 19:47

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: oogmeeway »

Argentum pisze:Z rodzicami zawsze warto dobrze żyć, szanować ich i spełniać ich, bądź co bądź, małe prośby.
Jakby ktoś szukał dobrej sentencji na tatuaż to nie musi dłużej szukać
M94
Posty: 71
Rejestracja: 10 lut 2014, o 17:34

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: M94 »

Panie i Panowie uda się bo jak się nie uda to będzie bida do końca żywota i poczucie nie spełnienia
Awatar użytkownika
blckblnd
Posty: 98
Rejestracja: 8 cze 2014, o 16:48

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: blckblnd »

Wracając do wątku dlaczego chcecie być lekarzami oglądając film "Patch Adams" natrafiłam na fajny cytat:
-So, why do you wanna be a doctor?
-I want to help. I want to connect with people. A doctor interacts with people at their most vulnerable. He offers treatment, but he also offers counsel and hope. Thats why I love the idea of being a doctor.
odpowiedni film w odpowiednim czasie D
BlueVelvet
Posty: 323
Rejestracja: 4 paź 2013, o 11:41

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: BlueVelvet »

DonaBasia pisze:
specjacja pisze:W moim przypadku, mimo że rodzice mnie wspierają, to nie rozumieją, że muszę się uczyć. Każa mi posprzątać cały dom, pojechać na zakupy i irytują się, gdy mówię im, że chciałabym się teraz pouczyć.

Sprzątanie i chodzenie na zakupy? Serio.?
Mam koleżankę w klasie, której rodzice nie pozwalają w czerwcu chodzić do szkoły, bo są zbiory truskawek. Mów dalej, jak bardzo irytujące jest to, że musisz wykonywać minimum najprostszych obowiązków.
Może to są proste czynności, ale mimo wszystko wymagające dużo czasu. Sprzątanie dużego domu to syzyfowa praca. A na zakupach mimo, że wg mnie należą do przyjemnych obowiązków również można się nieźle zmęczyć.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: _włóczykij »

szczerze?
wole się uczyć przedmiotów typu fizjologia, anatomia i w ogóle SIĘ UCZYĆ, niż sprzątać, czy łazić na zakupy. zakupy szczególnie mnie męczą. I hate it!
specjacja
Posty: 34
Rejestracja: 23 lip 2014, o 09:31

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: specjacja »

DonaBasia pisze: Sprzątanie i chodzenie na zakupy? Serio.?
Mam koleżankę w klasie, której rodzice nie pozwalają w czerwcu chodzić do szkoły, bo są zbiory truskawek. Mów dalej, jak bardzo irytujące jest to, że musisz wykonywać minimum najprostszych obowiązków.
DonaBasia pisze:
specjacja pisze:W moim przypadku, mimo że rodzice mnie wspierają, to nie rozumieją, że muszę się uczyć. Każa mi posprzątać cały dom, pojechać na zakupy i irytują się, gdy mówię im, że chciałabym się teraz pouczyć.
Nie podstawowe obowiązki domowe, tylko takie, które zajmują minimum 4h (również związane z niedawną przeprowadzką), zakupy trwają ok. 45 min, a dodatkowo mam ograniczenia czasowe ze strony 2-letniej siostry, którą słychać nawet przy zamkniętych drzwiach przez co nie da się skupić, a gdy puka w drzwi nie sposób odmówić jej zabawy. Tak naprawdę mogę się skupić tylko kiedy śpi, tj. godzina w dzień (kiedy akurat rodzice mnie wysyłają po zakupy) i po 22 (a im później, tym mniej zapamiętuję) .
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: DonaBasia »

BlueVelvet pisze:Może to są proste czynności, ale mimo wszystko wymagające dużo czasu. Sprzątanie dużego domu to syzyfowa praca. A na zakupach mimo, że wg mnie należą do przyjemnych obowiązków również można się nieźle zmęczyć.


Strasznie mnie wkurza postawa roszczeniowa wobec rodziców. Mamusia upierze, posprząta, ugotuje, pieniążki do skarbonki wrzuci. Ja nie mam czasu zadbać sama o siebie, bo muszę się uczyć. Jeszcze mnie denerwuje, bo każe mi po sobie posprzątać i kupić dla siebie jedzonko. No wstydziłaby się.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: randomlogin »

To sobie kup stopery. Albo zaloz sluchawki i wlacz nieinwazyjna muzyke. Albo pojdz do biblioteki - tam nie dosc ze siostry, to jeszcze rodzicow chcacych czegos nie bedzie. A nie wymagasz od swiata PERFEKCYJNYCH warunkow, bo ty masz mature za 9 miesiecy.
A te 4h to tak codziennie? No nie sadze. Jesli mowisz, ze zwiazane z przeprowadzka, to chyba nie przeprowadzasz sie co dwa tygodnie? 45 minut na zakupy - dramat, naprawde. Wyrazy najglebszego wspolczucia Twoi rodzice jak pracuja - a zakladam, ze przynajmniej jedno pracuje - i wychodza na 8 godzin dziennie to rozumiem jak wroca to tylko nogi na kanapie klada, tacy sa zmeczeni i nic nie sa w stanie zrobic? A tobie przeszkadza to ze a niechby nawet i te 4 godziny dziennie musisz na cos poswiecic?
Jakbys codziennie od switu do zmierzchu w polu siedziala, jaka to sytuacje ktos wyzej przywolal, to bys mogla narzekac. A nie przy czyms takim. W dupach sie poprzewracalo.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: _włóczykij »

,że się tak spytam odnośnie tematu. myślicie, że w wieku 22/23 lat jest sens zaczynania studiów medycznychltlekarski
? czy znacie takie osoby? albo znacie osoby ,które pisały by maturę ponad 3 razy?
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: DonaBasia »

specjacja pisze:
Nie podstawowe obowiązki domowe, tylko takie, które zajmują minimum 4h (również związane z niedawną przeprowadzką), zakupy trwają ok. 45 min, a dodatkowo mam ograniczenia czasowe ze strony 2-letniej siostry, którą słychać nawet przy zamkniętych drzwiach przez co nie da się skupić, a gdy puka w drzwi nie sposób odmówić jej zabawy. Tak naprawdę mogę się skupić tylko kiedy śpi, tj. godzina w dzień (kiedy akurat rodzice mnie wysyłają po zakupy) i po 22 (a im później, tym mniej zapamiętuję) .
To SĄ podstawowe obowiązki domowe. Na twoim miejscu cieszyłabym się, że masz ich tak mało.
Swoją drogą przy codziennym (bo tak to zrozumiałam, skoro uważasz, że to taki problem przy uczeniu się do maturki) sprzątaniu domu przez 4 godziny musisz za każdym razem myć okna i szorować wszystkie kafelki? Bo trochę ci przy tym schodzi.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2014, o 21:38 przez DonaBasia, łącznie zmieniany 1 raz.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: black-cat »

Dla mnie domowe obowiązki to czasem aż odskocznia od tej nauki, a świadomość, że pomagam w ten sposób rodzicom mnie bardzo cieszy:) Spokojnie można to tak zorganizować, żeby mieć czas i na obowiązki domowe, i na spotkania ze znajomymi i rozrywki jednym słowem, i na naukę:)
Kierunek lekarski :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości