Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
BlueVelvet
Posty: 323
Rejestracja: 4 paź 2013, o 11:41

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: BlueVelvet »

DonaBasia pisze:
BlueVelvet pisze:Może to są proste czynności, ale mimo wszystko wymagające dużo czasu. Sprzątanie dużego domu to syzyfowa praca. A na zakupach mimo, że wg mnie należą do przyjemnych obowiązków również można się nieźle zmęczyć.


Strasznie mnie wkurza postawa roszczeniowa wobec rodziców. Mamusia upierze, posprząta, ugotuje, pieniążki do skarbonki wrzuci. Ja nie mam czasu zadbać sama o siebie, bo muszę się uczyć. Jeszcze mnie denerwuje, bo każe mi po sobie posprzątać i kupić dla siebie jedzonko. No wstydziłaby się.
Nie mówię, żeby funkcjonowało to w taki sposób. Nie można popadać znowu z jednej skrajności w skrajność. Wystarczy po prostu z rodzicami się dogadać na temat obowiązków. Mi przed samą maturą odpuścili - o nic mnie w zasadzie nie prosili. Ale mimo to odkurzałam w ramach przerwy od nauki, robiłam jakiś szybki obiad, zakupy. Teraz już rzadko mama mi zwraca uwagę żeby posprzątać, pomóc - w końcu ja też w nim mieszkam, a każdy chce, żeby było w nim czysto i ładnie.
Castellano
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2014, o 17:02

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Castellano »

Ja tam lubię sprzątać. A i mama mnie jakoś specjalnie nie goni, bo mam pewne poczucie obowiązku i staram się sama po sobie i wokół siebie sprzątać, nie lubię bałaganu.
Judyta _
Posty: 85
Rejestracja: 29 lip 2014, o 15:39

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Judyta _ »

Tutaj chyba główny problem polega nie na tym, żeby pomagać tylko na ciągłym odrywaniu. Najlepszym przykładem jest moja była Uczennica. Siedziała rok w domu ucząc się biologii. Ja miałam z Nią zajęcia dwa razy w tygodniu w południe przez ok 2 h. I za każdym razem mniej więcej trzy razy w tym czasie dzwoniła jej mama z pytaniem czy była z psem na spacerze i żeby nie zapomniała o tym i o tamtym
A wiedziała, że mamy zajęcia. W pracy może dzwonić o każdej porze

U Was są duże emocje związane z maturą i też często jesteście bardziej drażliwi. Ale są też Rodzice, którzy naprawdę nie pomagają
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: _włóczykij »

lepiej odpowiedzcie na moje pytanie, a nie pitulitu
BlueVelvet
Posty: 323
Rejestracja: 4 paź 2013, o 11:41

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: BlueVelvet »

Ale nie zawsze Pani Judyto. Moi rodzice od zawsze mnie wspierali i pomagali jak tylko mogli. No i wierzyli we mnie. Chociaż nie tworzyli presji, że MUSZĘ za pierwszym razem się dostać na studia.
BlueVelvet
Posty: 323
Rejestracja: 4 paź 2013, o 11:41

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: BlueVelvet »

adele pisze:lepiej odpowiedzcie na moje pytanie, a nie pitulitu

Jeśli medycyna to Twoje marzenie, to w każdym wieku jej rozpoczęcie ma sens! A starszych ludzi, poprawiających po kilka razy jest dużo.
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: DonaBasia »

adele pisze:lepiej odpowiedzcie na moje pytanie, a nie pitulitu
Sama musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy warto. Większość wypowiadających się tutaj to tegoroczni maturzyści - jeśli już, to zapraszam do kącika geriatrycznego. Ale tam pewnie odpowiedzi też nie znajdziesz. Tylko namieszamy ci w głowie.
Rób co chcesz i nie pytaj się ludzi, którzy nie znają ani ciebie, ani twojej sytuacji. Każdy jest inny.

Ja bym nie była w stanie pisać matury więcej niż raz, max 2 razy. Po prostu bym odpuściła - można robić tyle ciekawych rzeczy zamiast stać w tym samym miejscu przez kilka lat.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: _włóczykij »

nie mówię o sobie, ale w ogóle jak Wy na to postrzegacie
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: DonaBasia »

I trzeba też umieć odróżnić marzenie od braku pomysłu na życie. Marzenie jest wtedy, kiedy wiesz, że możesz robić dużo fajnych rzeczy, ale mimo wszystko chcesz iść na medycynę. Brak pomysłu na życie jest wtedy, gdy nie widzisz innej opcji - pójdę na medycynę, bo tak chcę, w sumie nie wiem do końca dlaczego, może dla pieniędzy, a może dlatego, że naoglądałam się Na dobre i na złe"?
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: _włóczykij »

szczerze? nie lubię tych seriali typu na dobre i na złe. wiec na pewno nie
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: _włóczykij »

to ma się NIJAK do prawdziwego oblicza
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: DonaBasia »

adele pisze:to ma się NIJAK do prawdziwego oblicza
To powie każdy, ale mimo wszystko seriale medyczne, czy tego chcemy,czy nie, kształtują w młodych naiwnych maturzystach obraz pracy w szpitalu. Myślicie, że dlaczego tyle ludzi ostatnio na biol-chemach?
Mało kto wie, że na chirurgii jest smród, na ortopedii brud, a przy niektórych specjalizacjach tylko się wyciąga pieniądze.
Chromatyda
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2014, o 22:34

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Chromatyda »

Witam wszystkich podwyższających wynik Również jestem rocznik 94
i będę przystępować do matury po raz trzeci. Poprawiam chemię, nad biologią się zastanawiam (w tym roku 88%, dużo ale zawsze można spróbować przekroczyć te magiczne 90%) i zastanawiam się nad pisaniem matematyki rozszerzonej bo do tej pory tylko podstawa a marzy mi się lekarski w Krk. Ten rok siedziałam w domu, jeśli w ogóle można to tak nazwać a od października wybieram się na biologię głównie dlatego, że na pierwszym roku jest dużo chemii ale również dlatego, że będę w Krk

Trzymam za Was wszystkich kciuki! Razem zawsze raźniej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości