Martwica, gangrena - jaka to choroba?

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
katie88
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2014, o 13:24

Martwica, gangrena - jaka to choroba?

Post autor: katie88 »

Witam. Mam ogromny problem. To znaczy nie Ja ale tato. Tato lubi często wypić, nie jest agresywny czy zły, nie krzyczy, zawsze spokojny. Po prostu chyba nie ma co robić na codzień, bo ma rente to lubi wypić. Z tego powodu często nie ma go w domu, często zdarza mu się usnąć w nietypowym miejscu, nie zjeść obiadu i tak dalej. Przez to z kolei jest osłabiony. Ostatnio zauważyłam gdy przebierał koszulkę w pokoju dziwne plamy na ramionach i w okolicach pośladków. Tak jak by ciemne, brązowe plamy, trochę napuchnięte wygląda jak obrzęk. Znalazłam informacje na tej stronie

Kod: Zaznacz cały

skory.objawy.net/Objawy+martwicy
i teraz się zastanawiam, czy to nie gangrena? Tak w ogóle, gangrena to jest martwica, tak? Bo tak tam pisało i tak zrozumiałam. Czy to faktycznie jest takie niebezpieczne? Tata mówi, że odczuwał właśnie ból w okolicach pośladków w miejscu tych plam, zwłaszcza przy zchylaniu ale myślał, że to tylko jakiś siniak. Tych na górze nawet nie poczuł, tych za ramionami na plecach. Martwie się, czy to może być jakaś poważna choroba typu gangrena czy martwica? Czy to może być własnie niedojedzeniem, przemarazniem i niewysypianiem się? Bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Martwica, gangrena - jaka to choroba?

Post autor: Giardia Lamblia »

Zaprowadzić tatę do lekarza, bo bez chociażby zdjęcia można tylko zgadywać.

Jak siniak po kilku dniach nie znika, a w między czasie nie zmienia barwy, to siniakiem raczej nie jest i można zacząć się martwić. Duże siniaki jak najbardziej mogą boleć przy poruszaniu się, co już sam w życiu doświadczyłem (siniak na pupie to chyba najgorszy siniak - nie da się usiedzieć).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości