minister rolnictwa: NIE dla badan nad GMO

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

minister rolnictwa: NIE dla badan nad GMO

Post autor: Guru »

Resort rolnictwa chce nie tylko zamknac granice przed roslinami transgenicznymi. w trosce o ochrone rolnictwa zamierza rowniez zakazac uczonym prowadzenia eksperymentow z organizmami genetycznie zmodyfikowanymi. w tym takze takich ktorych celem jest wyprodukowanie nowych lekow.
gazeta wyborcza

hmmm. kaczygrod czy ciemnogrod a moze jedno i drugie.
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: minister rolnictwa: NIE dla badan nad GMO

Post autor: Mawr »

HEHEHE
Niezłe.
Ciekawe czy wezmą pod uwage to ze przy jakichkolwiek badaniach genetycznych twozenie transgenicznych organizmów głownie bakterii i drozdzy jest niezbedne. Bez tego to ani rusz. Najprostsze klonowanie wymaga stwozenia transgenicznego organizmu.

Ciekawe czy wezmą to pod uwage?
Adolph
Posty: 20
Rejestracja: 22 gru 2005, o 22:08

Re: minister rolnictwa: NIE dla badan nad GMO

Post autor: Adolph »

Nadchodźą wieki ciemne.
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: minister rolnictwa: NIE dla badan nad GMO

Post autor: Sil »

Czy ministerstwo rolnictwa ma tak szerokie uprawnienia?
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: minister rolnictwa: NIE dla badan nad GMO

Post autor: Mawr »

Nie wiem czy ma uprawnienia takie uprawnienia. Ale jezeli sejm ustanowi takie prawo.

Słyszałem natomiast ze w kodeksie etyki lekarskiej jest zapis o tym ze lekazom nie wolno klonowac. Co teoretycznie zamyka lekazom droge do jakich kolwiek badan molekularnych.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: minister rolnictwa: NIE dla badan nad GMO

Post autor: Guru »

w latach 2wojny swiatowej niemieccy lekarzewszczepiali np zwyego chomika do jamy brzusznej czlowieka, lub operowali zdrowych ludzi zeby pocwiczyc umiejetnosci chirurgiczne. jak twierdza zaden z nich nie naruszyl etosu lekarskiego.

mysle ze takim zapisem niektorzy nie beda sie przejmowac. za klonowaniem stoja pieniadza, duze pieniadze wiec kodeks ten bedzie nieznaczacy jak etos lekarski dla niemieckich lekarzy z czasow 2eojny swiatowej
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: minister rolnictwa: NIE dla badan nad GMO

Post autor: Sil »

Badania nad klonowaniem człowieka i pochodne od zawsze były kontrowersyjne. Argumentów przeciw jest tyle samo (albo prawie tyle samo), co za. Najbardziej martwi mnie to, że planują wprowadzenie zakazu przeprowadzania JAKICHKOLWIEK eksperymentów genetycznych, bo to byłoby.
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: minister rolnictwa: NIE dla badan nad GMO

Post autor: Mawr »

Guru mam wrazeenie ze nie do konca mnie zrozumiałes. Zakaz Klonowania pierwotnie pewnie miał dotyczyc Klonowania terapeutycznego czy klonowania reprodukcyjnego. Natomiast pod pojęciem klonowanie kryje sie rownie jedna z najbardziej podstawowych technik prac z DNA. Bez niej nie ma co wchodzic do labu biologi molekularnej
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: minister rolnictwa: NIE dla badan nad GMO

Post autor: Guru »

a ja chcialem pokazac ze jakikolwiek zapis przestaje byc wazny jezeli ktos zauwazy jakakolwiek korzysc materialna.
nie ukrywajmy ze za kazdymi tymi badaniami stoja wielkie pieniadze.
i jezeli ktos bedzie chcial to robic to zrobi to niepatrzac na zadne zakazy. tym bardziej takie jak kodeks etyki.

moj post w zadnym stopniu nie odnosil sie negatywnie do klonowania, czy tez wszelkich innych badan powiazanych z klonowaniem.
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: minister rolnictwa: NIE dla badan nad GMO

Post autor: biotechnolog »

Ehhhhhh to nasze ministerstwo rolnictwa. Tutaj dzieci mamy przykład jak to nasz kraj staje się coraz bardziej zacofany.
Nibinwingien
Posty: 18
Rejestracja: 1 maja 2006, o 18:30

Re: minister rolnictwa: NIE dla badan nad GMO

Post autor: Nibinwingien »

to co ja bede na biotechnologii robic jak juz sie dostanie. moze sama teorie co? co to to nie ja jestem przeciwko takim regulacja. ok jestem przeciwna klonowaniu ludzi ale prace nad roslinami i bakteriami czy nawet zwierzetami . to niby jak mamy sie rozwijac ?
ciemnogrod nadchodzi. a myslalam ze tylko na polityce sie nie znaja
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: minister rolnictwa: NIE dla badan nad GMO

Post autor: Rayne »

Z każdym dniem przekonuję się coraz bardziej o głupocie naszej polskiej władzy.Ale gdzieś już to chyba pisałam Polska stanie się w końcu krajem skrajnie konserwatywnym,a co za tym idzie,coraz bardziej zacofanym. nikt nas nie będzie brał na poważne co już tutaj słusznie zauważono.Ta wiadomość zaskoczyła mnie tak jak niedawna o tym,że Roman został ministrem edukacji,a Lepper rolnictwa.Heheh co to za kraj.?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości