poprawa matury

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
endless1995
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2014, o 20:00

poprawa matury

Post autor: endless1995 »

Cześc w tym roku niestety pisałam maturę z biologii i chemii w zakresie rozszerzonym. Obawiałam sie chemii a tu okazało się że to jednak z biologii poszło mi nie tak jak chciałam Poproszę opinie czy jest sens poprawiać maturę za rok czy nie warto tracicć tego roku i iśc na coś innego Uważam że zapału do pracy nie powinno zabraknąc jednak rozczarowanie jest i to duże. Ktos doradzi?
indygo
Posty: 5
Rejestracja: 2 lip 2013, o 21:06

Re: poprawa matury

Post autor: indygo »

Witam!W ubiegłym roku miałam podobny dylemat i po długich przemyśleniach postanowiłam zostać w domu.Mimo, ze zrobiłam wszystko, co było w mojej mocy i poprawiłam matury z biologii i chemii , to niestety, na wymarzony kierunek i tak zabrakło. Mimo to nie żałuje. Wiem, ze w tym roku nie pójdę na ten kierunek, na który planowałam iść w roku ubiegłym, przemyślałam wiele spraw To, czy ktoś powinien poprawic maturę, czy isć na kierunek zastepczy- to sprawa indywidualna. Niewątpliwie studia absorbują mnóstwo czasu i nie da się przygotować do matury tak , jak w warunkach domowych. Musisz sobie zadać pytanie- jak bardzo zależy ci na danym kierunku, jakie są realne szanse na poprawę i czy bardziej będziesz żałować, gdy zostaniesz w domu i nie uda ci się poprawić, czy może wtedy, gdy pójdziesz na jakieś inne studia i zrezygnujesz z poprawiania matury(choć są ludzie którym udaje się poprawić, będąc na studiach, ale myślę, ze to zależy od kierunku i samozaparcia.)
życzę powodzenia
endless1995
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2014, o 20:00

Re: poprawa matury

Post autor: endless1995 »

Zdecydowałam się na studium medyczne i poprawianie matury Może zainwestuje w jakieś korki z nauczycielem
cernentia
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 13:22

Re: poprawa matury

Post autor: cernentia »

zastanów się nad studium medycznym, z mojej klasy sporo osób poprawiało maturę, a zadowalający wynik uzyskały tylko te, które nie robiły nic poza nauką tylko do matury (same korki, kursy) ci co poszli do szkół pomaturalnych, zawodowych itp niestety poprawili w małym stopniu, co nie starczyło na medycynę. Ja w sumie się troszkę obijałam cały rok, chodziłam na 2h chemii i 2h biologii tygodniowo 3x na miesiąc i w sumie nie uczyłam się za dużo. (ciężko mi się było zabrać), ale poprawiłam na tyle, że już jestem na wymarzonej stomie także polecam się nad tym grubo zastanowić.
maxiork91
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2014, o 16:34

Re: poprawa matury

Post autor: maxiork91 »

Jako przykład podam moja sytuacje Napisalem mature w 2010 niestety moj lekarski wymrzony kierunek o ktorym od dziecka marzylem nie wypalil 70 z biol i 80 chemia. Postanowilem isc na studia skobnczylem biotechnologie licencjat caly czas przez te lata poprawiajac mature. Hm z perspektywy czasu patrzac bylo to bez sensu nigdy nie mialem dosc czasu zeby sie oddac tej maturze w 100 %. W koncu postanowilem zostac w domu i pisac mature ostatni raz. No i wypalilo ciezko pracowalem od wrzesnia i siadlo elegancko 171. Polecam wszystkim ktorzy sie wachaja nie marnujcie pieniedzy i czasu na studia ktore nie sa waszym marzeniem jesli zostales w domu zainwestuj w ksiazki korki no i ciezka przede wszystkim prace E=mc2 ( E=efekty m=motywacja c=ciezka praca do kwadratu:))
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: poprawa matury

Post autor: LanceArmstrong »

tez polecam zostanie w domu
Vionna
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2014, o 14:45

Re: poprawa matury

Post autor: Vionna »

Również polecam rok w domu! ja zostałam, poprawiłam, dostałam się Dużo nerwów mnie to kosztowało, bo nauka na własną rękę wbrew pozorom nie jest taka łatwa. Trzeba mieć dużo samodyscypliny, ale wydaje mi się, że skoro ktoś ma na tyle odwagi żeby zmarnować rok życia, to nie przesiedzi go przed komputerem Polecam korki - bo mobilizują do systematycznej nauki, zakup nowych książek - żeby nie znudzić się nauką kolejny rok z tych samych podręczników i do dzieła! Powodzenia życzę
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: poprawa matury

Post autor: black-cat »

Po pierwsze- gratuluję wszystkim, którzy się dostali:) Chciałabym za rok móc napisać to samo:) Po drugie- życzę powodzenia tym, którzy będą próbować za rok.
A po trzecie- mam pytanie do osób, które poprawiły: ile mniej więcej czasu poświęcaliście codziennie nauce?:) Pytanie to kieruję przede wszystkim do osób, które pozostały w domu i nie chodziły na korki/kursy Pozdrawiam!
Kierunek lekarski :)
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: poprawa matury

Post autor: LanceArmstrong »

średnio 6-8h, czasem więcej, zależnie od dnia
nie ma reguły
endless1995
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2014, o 20:00

Re: poprawa matury

Post autor: endless1995 »

Te studium medyczne jest wieczorowe i tylko przez 3 dni także zbytnio sie nie przemecze a i tak coś oprócz nauki trzeba robić/ Kierunek jaki wybrałam to asystentka stomatologiczna czyli wszystko w temacie a teraz ostra nauka po kilka godzin do naszej kochanej maturki
donka2028
Posty: 34
Rejestracja: 19 lip 2013, o 10:15

Re: poprawa matury

Post autor: donka2028 »

A czy zdając biol i chem rozszerzone za pierwszym razem mozna poprawiac jedynie biologie?
marta173201
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2014, o 10:06

Re: poprawa matury

Post autor: marta173201 »

Cześć ja też zdecydowałam się poprawiać maturę w przyszłym roku. Szukam osoby, która posiada numer z orange do wspólnej nauki i motywacji
Mam jeszcze pytanie, skoro zostajecie w domu to idziecie zapisać się do Urzędu Pracy jako bezrobotni, żeby mieć ubezpieczenie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości