LEK

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
koliber111
Posty: 42
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 10:48

LEK

Post autor: koliber111 »

Witam,

proszę o rozwianie moich wątpliwości odnośnie LEK-u.
Czy mogę go zdawać po raz kolejny?
O co chodzi z rezydenturą oraz stażem, na który się dostaje w zależności od wyniku egzaminu?
Jeżeli go zdam nie muszę iść od razu na specjalizację prawda?

Przeszukałam forum i nie widziałam takiego tematu, jeżeli jednak go pominęłam to proszę o odesłanie we właściwe miejsce.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: LEK

Post autor: randomlogin »

Mozesz zdawac dowolnie duzo razy.
Decyduje o dostaniu sie na specjalizacje, czy to rezydenture czy pozarezydencka.
Oczywiscie ze nie mueisz, tylko musisz miec inny pomysl na zycie, bo jesli nie zdasz to nie mozesz wykonywac zawodu lekarza w jakiejkolwiek formie. (poza stazem, a stazu juz nie bedzie).

Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: LEK

Post autor: Medycyna Lwów »

Naucz sie efektywnie szukać- temat do zamknięcia

Awatar użytkownika
koliber111
Posty: 42
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 10:48

Re: LEK

Post autor: koliber111 »

chyba wg nie rozumiem tego wszystkiego
po piątym roku ostatnim roku mojej nauki mam roczny staż, a po tym stażu piszę lek prawda ?
i go zdaję, ale nie chce iść na specjalizację, ale pracować jako lekarz bez niej wiadomo jest sporo takich lekarzy
czy jest taka możliwość?
Awatar użytkownika
koliber111
Posty: 42
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 10:48

Re: LEK

Post autor: koliber111 »

forum jest od tego żeby pomagać prawda, a skoro nie ma żadnego wątku na ten temat Studia medyczne staż. to przecież nie będę każdego tematu czytała i szukała informacji które mnie interesują jak igły w stogu siana
jeżeli jest to gdzie to proszę wrzuć linka a temat usuń, każdy z nas jest człowiekiem
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: LEK

Post autor: randomlogin »

Nie, ne masz stazu na ostatnim roku. Ani na zadnym innym. Gdzie chcesz pracowac nie robiac specjalizacji?

Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: LEK

Post autor: Giardia Lamblia »

2. PRAKTYCZNE NAUCZANIE KLINICZNE NA VI ROKU STUDIÓW
Praktyczne nauczanie kliniczne na VI roku studiów obejmuje zajęcia w klinikach lub oddziałach szpitalnych z zakresu następujących specjalności, prowadzone przez wymienioną liczbę tygodni:
• choroby wewnętrzne – 8,
• pediatria – 4,
• chirurgia – 4,
• ginekologia i położnictwo – 2,
• psychiatria – 2,
• medycyna ratunkowa – 2,
• medycyna rodzinna – 2
oraz 6 tygodni w specjalności wybranej przez studenta.
W ramach praktycznego nauczania klinicznego są realizowane efekty kształcenia zawarte w grupach E i F.
W jaki sposób takie coś można nazwać stażem podyplomowym?

Dalej jesteś studentem, rozpoczynasz VI rok nauki i realizujesz powyższe.
Awatar użytkownika
koliber111
Posty: 42
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 10:48

Re: LEK

Post autor: koliber111 »

mniejsza z tym jak to się zwie po tych praktykach zdaję lek i jak go zdam mam prawo do wykonywania zawodu prawda?

jeżeli chodzi o miejsce pracy, to w małych szpitalach, gdzie potrzebują lekarzy, nawet takich po studiach przyjmą
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: LEK

Post autor: Medycyna Lwów »

Zadajesz tak naiwne pytania ze aż żal - poczytaj wątki na forum a dowiesz sie więcej bo pojęcie masz poki co zerowe.

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: LEK

Post autor: randomlogin »

Nie musisz czekac do konca tego ostatniego roku na zdawanie LEKu. A calosc twojego wyobrazenia jest. Szkoda gadac.

Awatar użytkownika
koliber111
Posty: 42
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 10:48

Re: LEK

Post autor: koliber111 »

no tak najlepiej skrytykować i nie pomóc, tak właśnie wygląda nasza rzeczywistość. właśnie dlatego, aby zasięgnąć informacji założyłam ten temat, a nie po to, żeby czytać takie komentarz
szkoda tylko, że jesteście tacy wszech wiedzący, a swoją wiedzą nie chcecie się podzielić
i macie racje informacji poszukam gdzieś indziej
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: LEK

Post autor: Blathmac »

koliber, co ty w ogóle robisz na medycynie (chyba, że jeszcze cię tam nie ma)? Aż strach pomyśleć jakim będziesz lekarzem. Takie rzeczy wie każdy, kto wybiera ten kierunek. Wstyd nie mieć o niczym pojęcia i jeszcze się ciskać do ludzi, którzy próbują pomóc.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: LEK

Post autor: lith »

Ta. bo każdy już przed rekrutacją ma obczajone wszystkie LEKi, staże, specki. 90% czy to studentów, czy lekarzy jest przekonana, że te nowe studia są 5-letnie, więc nie ma o co sie spinać. Co do pracy bez specki - raczej wszyscy jak tylko mogą to na jakieś specjalizacje idą. Oczywiście dopóki jej nie zrobią to są lekarzami bez specjalizacji.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości