Książki na II rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
VielkiCzopek
Posty: 8
Rejestracja: 22 sie 2012, o 12:32

Książki na II rok

Post autor: VielkiCzopek »

Jak w temacie. Co kupować a czego nie dać sobie wcisnąć?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Książki na II rok

Post autor: lith »

Ja bym brał Konturka do fizjo, Gatkę na mikroby, takie coś do biochy (medyk? nie pamiętam, chyba dość mało popularne, w sumie taki sobie skrypt, dość stary i już sporo się pozmieniało, ale niektóre fragmenty to seminarka krok po kroku tak jak jest prowadzona, więc czasami pozwalają sprytnie wybrnąć z opresji jak się przyjdzie na seminarkę na betona i się dostanie jakieś pytanie i nawet nie wie za bardzo gdzie w wykładzie tego szukać). Sporo osób kupuje wykłady z biochy, bo sporo tego, ale te wykłady się co rok coś tam zmieniają- wiadomo, że najważniejsze jest to co zmienią, czy dopiszą, więc potem trzeba porównywać i uzupełniać. nie dla mnie, wolałem korzystać ze świeżych. Można jeszcze skrypt do angola, jak komuś brak motywacji do uzupełniania, czy zeszyt z higieny, ale takie rzeczy to raczej gratis, albo za piwo (z tesco).

Więc z takich prawdziwych książek-książek to imo w wersji minimum Konturek starczy. Dalej to już zależy czy sie jest z tych co się wolą obstawiać książkami, ale to ja nie jestem, więc nie pomogę.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Książki na II rok

Post autor: Mårran »

Ten skrypt do biochy to tak momentami przydatny, już lepsze aktualne wykłady. A do fizjo Konturek.
Pani Buka
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Książki na II rok

Post autor: lith »

No tak, wykłady do biochy to podstawa. Ale kupując zeszłoroczne trzeba pilnować potem poprawek.
mactez
Posty: 2
Rejestracja: 3 lip 2014, o 15:47

Re: Książki na II rok

Post autor: mactez »

do mikrobiologii/parazytologii coś oprócz skryptu ? sporo jest ogłoszeń o sprzedaż różnych książek do w/w przedmiotu ?

gołębia do immuny warto ?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Książki na II rok

Post autor: lith »

1. nie jak nie lubisz się zawalać makulaturą to nie
2. nie wiem co to i żyję

pssst warto się zawsze zainteresować materiałami w wersji elektronicznej, zagadać do kogoś z roku wyżej i podlecieć z pendrajwem, czy dyskiem zazwyczaj te same skarby co ludzie sprzedają, tylko za friko i nie zajmują połowy szafy
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Książki na II rok

Post autor: Mårran »

Do mikrobów miałam tylko gatkę i notatki, do reszty notatki i dużo, dużo slajdów i innych takich. Da się to zdobyć za free, tylko trzeba po ludziach pozbierać.
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości