Kurs do matury 2015 Medicus- warto iść?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
pastelowa_
Posty: 10
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:27

Kurs do matury 2015 Medicus- warto iść?

Post autor: pastelowa_ »

Witam.
Jestem w 3 liceum. Bardzo chciałabym się dostać na studia medyczne i zależy mi na dobrym przygotowaniu do matury z biologii i chemii. Znalazłam w internecie kursy Medicus. Czy warto iść na biologię i chemię? Może pomoże mi ktoś kto był? Mam duży dylemat.
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Kurs do matury 2015 Medicus- warto iść?

Post autor: mossa »

Moim zdaniem nie warto, duże grupy, zero indywidualnego podejścia, robi się na szybko jakieś tam zadania, ale jako że duże grupy to a)nie zawsze da się poświęcić tyle czasu żeby każdy zrozumiał b)jeśli coś rozumiesz a kilka osób nie to tracisz czas, za który słono płacisz. Powtarzać i tak musisz sama, imho da się ten czas i pieniądze wykorzystać dużo lepiej.

Za moich czasów była tam taka opcja żeby nie płacić od razu całości, tylko najpierw pierwszą ratę za 2 spotkania i później ewentualnie resztę, można tak zrobić i zobaczyć jak to wygląda i czy się podoba. Ja po tych dwóch spotkaniach zrezygnowałam, bo wiedziałam że sama zrobię więcej.
lek. mossa
BlueVelvet
Posty: 323
Rejestracja: 4 paź 2013, o 11:41

Re: Kurs do matury 2015 Medicus- warto iść?

Post autor: BlueVelvet »

Popieram poprzedniczkę. Jeśli chcesz dodatkowej pomocy zainwestuj w korepetycje indywidualne. Sama też się interesowałam tymi kursami, ale wyczytałam, że kserówki dają z książek operonu, zero podejścia, liczy się tylko kasa. Jak przeszukasz to forum pewnie znajdziesz stare wątki na ten temat.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Kurs do matury 2015 Medicus- warto iść?

Post autor: Argentum »

To ja z innej beczki.
Stać Cię na to? Jeśli Cię stać, to proponuje to przełożyć na korepetycje, albo pójść na ugodę z rodzicami, w stylu: dajcie mi chociaż połowę tego, co zaplacicie za kursy, a ja pouczę się sam. Jeśli pochodzisz ze średnio-dzianej rodziny, to sobie odpuść, do matury można się przygotować samemu, serio (:D). To, jak niewiele jest materiału do matury, człowiek uświadamia sobie dopiero po tym, jak ją napisze - czy źle, czy dobrze, nieważne. Ja napisałem źle i się nieco wstydzę, bo tego naprawdę nie jest tak dużo.
Tzn. stosunkowo źle
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Kurs do matury 2015 Medicus- warto iść?

Post autor: DonaBasia »

Popularność korepetycji ostatnimi czasy mnie przeraża :O
Cena za godzinę u dobrego korepetytora też.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Kurs do matury 2015 Medicus- warto iść?

Post autor: Argentum »

DonaBasia pisze:Popularność korepetycji ostatnimi czasy mnie przeraża :O
Cena za godzinę u dobrego korepetytora też.
+100

W sumie, to się zastanawiam, czy to wina tego, że ludzi z zupełnie innej beczki (technikum, mat-fiz, mat-geo) ciągnie na lekarski, czy może z wszechobecnej głupoty, z lenistwa, z przelewu gotówki", czy może z braku pewności siebie? Niepokoi mnie brak pewności u niektórych, często słyszę od naprawdę łebskich ludzi: nie nadaję się aa to nie dla mnie - jak nie Ty, to kto?d Kiedyś też tak myślałem, dopóki nie zauważyłem, ilu głąbów dostaje się na naprawdę oblegane kierunki.
pastelowa_
Posty: 10
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:27

Re: Kurs do matury 2015 Medicus- warto iść?

Post autor: pastelowa_ »

Dzięki za wszystkie rady. Sama to sobie przemyślałam i nie idą na ten cały Medicus. Myślę, że to trochę nabieranie ludzi na kasę, że jak napiszą na stronor kursu medycyna to naiwni maturzyści się nabiorą. Zapisałam się na korki z chemii a bio będę sama powtarzać

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości