Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Erick »

Haha, miało być włosy
Awatar użytkownika
turbodynoman
Posty: 179
Rejestracja: 2 mar 2013, o 09:22

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: turbodynoman »

Jocisko pisze:
turbodynoman pisze:właściwie masz rację, do ostatniej matury wystarczyła jakaś ogólnikowa wiedza z chemii, a reszta była w tekście dlatego ważniejsze jest logiczne myślenie i czytanie ze zrozumieniem.

do biologii polecam do poduszki stare podręczniki Lewińskiego i t.1 repetytorium Danowskiego, a wiedze czerpać z arkuszy, których spokojnie można rozwiązać około 110sztuk.
I nie ma czegoś takiego jak wredny klucz. Każda odpowiedź poprawna merytorycznie zawierająca łańcuch przyczynowo-skutkowy będzie uznana (przyczyna rozwój efekt).
Pozwolę się nie zgodzić. Trzeba nauczyć się wstrzelania w dział i tego związku przyczynowo skutkowego pisać, czyli od czego zacząć, bo chcą rzeczy niekiedy tak oczywiste, że można je ominąć jako zbyt oczywiste i klops.
i na tym traci się punkty, czyli na pominięciu oczywistej rzeczy i walnięciu efektem.
Pisząc na zasadzie cecha budowy efekt lub przyczyna-skutek (np. przyczyna rozwinięcie efekt) możemy mieć pewność, że pisana odpowiedź zawsze będzie zawierała wszystkie niezbędne elementy (nawet możemy te najważniejsze elementy połączyć strzałkami jeśli ciężko nam sklecić zwięzłe zdanie) i zawsze będzie wstrzelona w klucz nawet jeśli takiej odpowiedzi w egzaminatorskim kluczu nie będzie.
proanita
Posty: 29
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 19:56

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: proanita »

Co to za cisza? Powiewa geriatrią
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Piotrr »

Geriatryk wreszcie na właściwym miejscu trochę to trwało, ale lepiej późno niż później P
W końcu lekarz
ymk
Posty: 69
Rejestracja: 10 lut 2014, o 00:37

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: ymk »

czornydanio90 pisze:nigdy nie korzystałem z żadnych Person, Bukał ani Witowskich i się dostałem na stacjonarne z 2 listy, więc nie wiem po co takie namolne promowanie ww.

Ja do chemii miałem tylko komplet podręczników wyd.Rożak + arkusze, a do biologii podręczniki Operonu + książki Lewińskiego i arkusze
no więc zaproponowałeś inny zestaw książek pisząc, że nie rozumiesz jak można polecać wymienione przez reszte ,bo Ty dostałeś się używając innych? wow
proanita
Posty: 29
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 19:56

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: proanita »

Tak naprawdę ilu maturzystów tyle teorii o odpowiednich książkach dzięki którym najlepiej przygotujemy się do matury.

Ja mam z biologii komplet Operonu, to samo z chemii.
Piotrr pisze:
Opowiedz nam swoją historię
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: czornydanio90 »

ymk, nie o to chodzi, po prostu maturzyści zachowują się jakby przeczytanie/rozwiązanie Witowskiego czy Bukały dawało pewne miejsce na studiach medycznych
gucio926
Posty: 38
Rejestracja: 27 lis 2012, o 15:38

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: gucio926 »

czornydanio90 pisze:ymk, nie o to chodzi, po prostu maturzyści zachowują się jakby przeczytanie/rozwiązanie Witowskiego czy Bukały dawało pewne miejsce na studiach medycznych
Szkoda że to nie działa :S Bo na leku był bym już 3 lata temu
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Piotrr »

proanita pisze:
Piotrr pisze:
Opowiedz nam swoją historię
Ot standardowa sytuacja. 5 razy zdawałem na lek, w końcu dostałem się na. stome, na której spędziłem ostatni rok, i przeniosłem się po roku studiowania na 2 rok leka
Nie, nie mam komplesów, ani nie czuje się gorszy, bo lepiej późno niż później Pocieszenie dla geriatryków: jeśli ja już dałem rade to nie ma osoby która nie podoła!
W końcu lekarz
Castellano
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2014, o 17:02

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Castellano »

No cóż, jeszcze do niedawna panowało takie przekonanie, że przerobiony Witowski=dobrze zdana matura.
A co do Bukał, zadania są moim zdaniem naprawdę dobre, na myślenie. Jeśli chodzi o samą treść, niektóre rzeczy są lepiej opisane, niektóre gorzej. Wcale nie jest tak dużo ponad program i generalnie tekstu nie jest dużo, bo czcionka jest spora i marginesy też. Poza tym są obrazki i mnóstwo zadań. Myślę, że to właśnie te zadania są dla niektórych przepustką do dobrze zdanej matury.
photoshopek
Posty: 195
Rejestracja: 7 paź 2013, o 15:47

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: photoshopek »

Wydaje mi się, że nie ma znaczenia kto, co przerobił, ale w jaki sposób. Jeżeli usiądziesz z obojętnie jakim zbiorem zadań i będziesz starał się zrozumieć dlaczego przy rozwiązywaniu wykonujesz takie, a nie inne czynności, dlaczego nie możesz zrobić inaczej, i pomyślisz jakie prawa, zależności wykorzystujesz, to z każdym zbiorem napiszesz świetnie maturę.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Alra »

No jasne, że nie ma czegoś takiego, jak obowiązkowy zestaw maturzysty, bez którego nie napiszesz wystarczająco dobrze matury . Są ludzie, którzy przerobili kilka zbiorów i się dostali, są też tacy, co tylko arkusze maturalne ogarnęli i też im się poszczęściło.
Jak tam komu wygodnie i czego komu potrzeba. Byle by tylko trochę rozsądku zachować przy kupowaniu. Ja na przykład miałam z chemii Witowskiego, Pazdrę i Personę - do dwóch ostatnich zajrzałam może raz czy dwa.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: doktorka »

Że tak przerwę- wszystkim, którzy uważali, że głęboko przesadzam z opowieściami jak to trudno jest po medycynie i że wcale nie tak fajnie z pracą, polecam lekturę dzisiejszych list z miejscami rezydenckimi. Jako że praktykuję w wlkp i jako że Poznań jest 2 czy 3 najbardziej obleganą uczelnią w kraju, to podlinkuję listę z tegoż województwa:

Razem 143 rezydentury. Absolwentów 250. Plus osoby z poprzednich rekrutacji, które się nie dostały (bo w wlkp zawsze miejsc jest mniej, niż absolwentów).
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 19 gości