Dzielenie z resztą - funkcja

Pomoc w przygotowaniu do matury z matematyki. Arkusze maturalne, zadania, odpowiedzi, klucze matury matematycznej. Wspólna nauka
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Dzielenie z resztą - funkcja

Post autor: Adax82 »

randomlogin,
randomlogin pisze:.ze reszta musi miec nizszy stopien.
musi, ale:
Jak masz wielomian stopnia zerowego to masz do czynienia z liczbami rzeczywistymi:
x^0 + k = 1+k gdzie k należy do liczb rzeczywistych, zatem będzie: wartość takiego wielomianu wynosi 1+k
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Dzielenie z resztą - funkcja

Post autor: randomlogin »

.przyznaje, ze musialbys to rozwinac, bo zupelnie nie rozumiem jak to sie ma do nizszego stopnia o ktorym mowa wyzej.
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Dzielenie z resztą - funkcja

Post autor: Adax82 »

randomlogin,
to może to zagadnienie na potem"
Masz Ty i ja trochę więcej ważniejszych spraw na tym forum.
Na maturze z matmy R w zasadzie zawsze są zadania z wielomianami. Skupmy się na podawaniu wskazówek jak to rozwiązywać. Na pewno będziemy mogli wykazać się w tej materii ku potrzebie i pomocy pytających.
Ja i Ty wiesz, że poziom odpowiedzi winien korelować z poziomem pytającego. To też jest pewien problem.
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Dzielenie z resztą - funkcja

Post autor: Adax82 »

randomlogin,
Mój post znowu nie wkleił się więc potarzam: co do stopnia wielomianu to nie może być niższy niż zero. Ale mamy tu ważniejsze sprawy do rozstrzygania.
Co na to mój intelektualny przyjaciel randomlogin, ?
Zobacz: ludzie tu piszą i oczekują jakiejś pomocy. Nie jest to oczekiwanie na poziomie akademickim ( choć i tak bywa ), ale w znacznej większości to przygotówka do matur. Pomóżmy im zatem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości