Książki biologiczne/medyczne dla dość młodej ambitnej osoby.

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
Awatar użytkownika
ness
Posty: 6
Rejestracja: 30 paź 2013, o 17:26

Książki biologiczne/medyczne dla dość młodej ambitnej osoby.

Post autor: ness »

Cześć!
Jestem uczennicą trzeciej klasy gimnazjum. Interesuję się biologią, chemią, a w szczególności naukami medycznymi. Szukam dobrej książki, która pozwoli rozwijać mi moje zainteresowania. Myślałam nad Biologią Villego". Tylko, że tam są wiadomości z różnych dziedzin biologicznych np. rośliny czy grzyby , których delikatnie mówiąc nie lubię Jest też dość droga, a nie chciałabym na razie płacić za to co mnie nie zainteresuje:) Wolałabym książkę, która poszerzy moją wiedzę w kierunku czysto medycznym Możecie mi coś polecić?
Nbio
Posty: 3
Rejestracja: 16 gru 2013, o 13:50

Re: Książki biologiczne/medyczne dla dość młodej ambitnej os

Post autor: Nbio »

Proponuję Ci rozpocząć od któregoś z podręczników akademickich (1 rok) z zakresu anatomia-fizjologia. W ten sposób z czasem powinny wykształtować Ci się preferencje odnośnie konkretnego układu / obszaru biologi człowieka, który chciałabyś zgłębiać bardziej niż inne.

Nie wiem oczywiście na ile jesteś do przodu, jednak polskie potworki tego typu:
zazwyczaj na dobrą sprawę wymagają na start wiedzy z programu kształcenia 1, czasem 2, klasy liceum. Jeśli nie czujesz się na siłach aby podjąć tego typu lekturę, zdecydowanie najlepiej byłoby zakupić podręczniki biologii dla klas 1-3 liceum (zakres rozszerzony) i powolutku iść do przodu z nimi. Ma to tę przewagę, że kiedy je skończysz będziesz prawdopodobnie na tyle zaznajomiona z językiem angielskim (którego mam nadzieję uczysz się co najmniej od gimnazjum ), że będziesz od razu mogła przejść na lektury zagranicznych, o wiele bardziej ciekawych pozycji.
Awatar użytkownika
ness
Posty: 6
Rejestracja: 30 paź 2013, o 17:26

Re: Książki biologiczne/medyczne dla dość młodej ambitnej os

Post autor: ness »

Bardzo dziękuję za poradę Na pewno skorzystam
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Książki biologiczne/medyczne dla dość młodej ambitnej os

Post autor: AnnaWP »

Pamiętaj, że matura będzie z całej biologii, więc nie odpuszczałabym sobie roślin, grzyby już bardziej można.

A książka - drugi mózg jest genialny i fajnie napisany.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości