Książki na I rok Woj-leku (cywil)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Dr Who
Posty: 127
Rejestracja: 24 lip 2013, o 19:38

Książki na I rok Woj-leku (cywil)

Post autor: Dr Who »

Czołem, z racji że nie ma spisu wymaganych bądź zalecanych podręczników na lekarski na woj-leku ani nie znalazłem niczego w kupie na forum to założyłem temat. Mam nadzieję że znajdzie się osoba która skończyła pierwszy rok i pomoże mnie i innym z wl

Jak w nazwie: jakie książki/pomoce naukowe wymagane są bądź najlepiej się sprawdzają na pierwszy rok lekarskiego cywilnego na woj-leku?
Z anatomii to wiadomo, kwestia raczej indywidualna w kwestii atlasu, ale jak to wygląda z resztą przedmiotów?
Przy okazji z małym wyprzedzeniem, ale żeby uniknąć niepotrzebnych pytań w przyszłości - co warto zabrać na pierwsze zajęcia?

Pozdrawiam
pm67
Posty: 37
Rejestracja: 30 lip 2012, o 14:05

Re: Książki na I rok Woj-leku (cywil)

Post autor: pm67 »

histologia sawicki, do pierwszego kola obowiazuje tez cytofizjologia zabla, biologia medyczna- glownie notatki z zajec, ale dobrze kupic sobie ksiazke do genetyki drewy, ferenca, ferenc to nasz prof od biologii i genetyki wlasnie, przyda sie jak nie teraz to na 3 roku- mozesz kupic nowa, ale w ksero tez mozna nabyc:) biofizyka-dobry podrecznik z rozszerzonej fizyki z lo chemia medyczna -mastalerz, parazyty- roznie ale koniec koncow u mas kazdy przerabial raczej takie fajne opracowanko, pewnie rowniez trafi w wasze rece, niepotrzebnie wydalam kase na ksiazki z parashitow na pierwsze zajecia nic nie trzeba. no moze na anatke fartuszek jakis, no i poucz sie kosci reki i stawow. nas nikt nie pytal na pierwszych zajeciach, ale na nastepne zajecia bedzie trzeba juz miec ogarniete dwa cwiczenia, a dla pierwszaka to juz baardzo duuzo

Dr Who
Posty: 127
Rejestracja: 24 lip 2013, o 19:38

Re: Książki na I rok Woj-leku (cywil)

Post autor: Dr Who »

Dziękuję serdecznie za odpowiedź!
Jeśli ktoś miałby coś ciekawego jeszcze do dodania to zapraszam
Awatar użytkownika
rysieńka
Posty: 201
Rejestracja: 4 maja 2013, o 22:08

Re: Książki na I rok Woj-leku (cywil)

Post autor: rysieńka »

osobiście nie polecam kupować za dużo książek, moim jedynym zakupem oryginalnym był Sawicki z histologii, gdyż potrzebne było najnowsze wydanie jak ktoś pisał Seminaria z cytofizjologii Zabla, ja miałam w pdfie.
Z biologii to wystarczy zakuć notatki z zajęć, książka Fernca bywa przydatna w nauce chorób genetycznych, ale i tak głównym źródłem wiedzy są właśnie seminaria, ponieważ argumentacja pt tak było w książce skutkuje odpowiedzą w książce jest błąd, my mówiłyśmy jak jest prawidłowo XD

Biofizyka - niepotrzebny jest podręcznik ewentualnie jedna giełda była przepisanym Jaroszczykiem, więc można sobie wypożyczyć bez problemu

Chemia - Mastalerza używałam raz do poprawki jakieś wejściówki, drugi raz w czasie przedegzaminowego zakuwania

z reszty przedmiotów moje oczy nie widziały żadnego podręcznika, zazwyczaj korzysta się z materiałów już opracowanych przez innych.
Dr Who
Posty: 127
Rejestracja: 24 lip 2013, o 19:38

Re: Książki na I rok Woj-leku (cywil)

Post autor: Dr Who »

To może odświeżę temat i przy okazji spytam osób które skończyły ostatnio I lub II rok woj-leku - gdzie mieliście dokładnie zajęcia na pierwszym/drugim roku? Oprócz placu Hallera oczywiście, słyszałem że oba wydziały mają większość wykładów w CKD na Pomorskiej, czy to prawda?
pawel6693
Posty: 40
Rejestracja: 9 lip 2013, o 15:18

Re: Książki na I rok Woj-leku (cywil)

Post autor: pawel6693 »

Widzę, że jeszcze nikt nie odpisał, więc pomogę:

Na Hallera są takie przedmioty jak: języki, przedmioty wojskowe, chemia, biologia, biofizyka, informatyka medyczna, biostatystyka.
Na Żeligowskiego 7/9 (10 min od Hallera z buta): anatomia, histologia oraz socjologia.
Na Jaracza są parashity.
Na Pomorskiej odbywają się zajęcia z profesjonalizmu lekarskiego, pierwszej pomocy a także (jeśli uznałbyś za stosowne uczestniczenie w nich) - wykłady.
Awatar użytkownika
rysieńka
Posty: 201
Rejestracja: 4 maja 2013, o 22:08

Re: Książki na I rok Woj-leku (cywil)

Post autor: rysieńka »

a psychologia w Kochanówku
pawel6693
Posty: 40
Rejestracja: 9 lip 2013, o 15:18

Re: Książki na I rok Woj-leku (cywil)

Post autor: pawel6693 »

Oj tam, to tylko 3 zajęcia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości