Nauka do biologii R od zera + praca

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
rks123
Posty: 9
Rejestracja: 27 maja 2014, o 21:43

Nauka do biologii R od zera + praca

Post autor: rks123 »

Witam. Mam ogromny dylemat i prosze Was o pomoc. Otoz w tym roku zdawalem mature tylko podstawe , poszla mi calkiem calkiem ale darowalem sobie studia w tym roku. Jako ze konczlem technikum w przyszlym roku poczatkowo chcialem napisac matme i anglik na rozszerzeniu jednak ostatnio przesladuje mnie mysl zeby spelnic swoje marzenie studiujac farmacje z tym ze dalbym sobie ten rok na biologie a przyszly na chemie czyli na studia poszedlbym za 2 lata. Dlatego tak poniewaz teraz pracuje i nieraz jestem zmeczony. Jak myslicie czy zaczynajac powiedzmy od 10 pazdziernika tego roku mam szanse zdac biologie R od zera? Czy podejmowac to ryzyko? Jesli mi sie nie powiedzie to przeleci mi nastepny rok. Moze jednak darowac to sobie i zdawac tylko matme i anglik? Jeszcze dochodzi ta zmiana programowa. Orientujecie sie moze czy jest teraz trudniej niz bylo? Prosze Was o pomoc
cordis
Posty: 601
Rejestracja: 26 mar 2012, o 13:06

Re: Nauka do biologii R od zera + praca

Post autor: cordis »

rks123 pisze:Jeszcze dochodzi ta zmiana programowa. Orientujecie sie moze czy jest teraz trudniej niz bylo?
ty będziesz pisał według starej podstawy programowej

jeżeli dobrze opanowałeś podstawe to jak najbardziej możesz opanować material na rozszerzenie ( rosliny i zwierzęta to bedziesz musial dodatkowo opanować + dobrze powtorzyc material z podstawy )
rks123 pisze:mam szanse zdac biologie R
tego sie nie da nie zdać ale jak najbardziej masz szanse napisać rozszerzenie nawet na 100 %
rks123
Posty: 9
Rejestracja: 27 maja 2014, o 21:43

Re: Nauka do biologii R od zera + praca

Post autor: rks123 »

Gregory wlasnie nie opanowalem jeszcze podstawy bo w technikum na 4 lata biologie mialem przez tylko 2. Takze zaczynalbym zupelnie od zera. Co do zdania to chcialbym ja zdac tak na 75-85% zebym mogl dostac sie na wymarzone studia. Jak myslicie da sie to ogarnac razem z 8godzinna praca?
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: Nauka do biologii R od zera + praca

Post autor: Mikrotrabekule »

Myślę, że przy dobrym rozplanowaniu czasu spokojnie się da. Grunt to systematyczna praca i nie odpuszczanie sobie. z biologii materiału nie ma aż tak dużo, więcej pracy niż jej nauka wymaga przerobienie dużej ilości zadań. Jeśli bedziesz przerabiał każdy dział + do niego sporo zadań a w kwietniu same matury to spokojnie masz szanse napisać biologię na tyle, ile chcesz. Zycze powodzenia

rks123
Posty: 9
Rejestracja: 27 maja 2014, o 21:43

Re: Nauka do biologii R od zera + praca

Post autor: rks123 »

A mozecie polecic jakies ksiazki z ktorych sie uczyc? Moze sa jakies typowo do rozszerzenia? Czy najpierw mam przerobic podreczniki do 1,2,3 klasy?
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: Nauka do biologii R od zera + praca

Post autor: Mikrotrabekule »

Wydaje mi się, że najlepiej zacząć się uczyć z podręczników. Wiele osób chwali operon, choć sama nie jestem jego zwolenniczka, bo sporo w nim błędów. Poczytaj na forum, pełno jest tutaj takich tematów, mysle ze znajdziesz cos dla siebie.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość