Jak naprawdę studiuje się w Szczecinie?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Jak naprawdę studiuje się w Szczecinie?

Post autor: nika0645 »

wszystko przed nami
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Jak naprawdę studiuje się w Szczecinie?

Post autor: promyczek14175 »

Damy radę
sunset
Posty: 294
Rejestracja: 18 lut 2014, o 12:55

Re: Jak naprawdę studiuje się w Szczecinie?

Post autor: sunset »

Nie wiem czy ten temat był na forum poruszany, ale chcę spytać. Ostatnio słyszałam w radiu, że bodajże co 4 absolwent PUMu nie zdał teraz LEKu. I teraz zastanawiam się czy takie statystyki można o kant potłuc czy coś w tym jest, to wina uczelni że wymaga nie tego co trzeba czy tych pojedynczych jednostek, bo to oni źle się uczyli bądź nie zdali z jakiś innych indywidualnych przyczyn?
Pytam, ponieważ mam przez to wątpliwości czy jest sens w przyszłym roku wybierać Szczecin czy bezpieczniej będzie gdzieś indziej
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Jak naprawdę studiuje się w Szczecinie?

Post autor: nodame »

Nie studiuję tam i niewiele mogę się wypowiedzieć na ten temat, bo pewnie nie wiele wiem, ale porównaj sobie statystyki z poprzednich lat na stronie CEM i zobaczysz, że tylko w tym roku jakoś tak źle wypadł ten egzamin
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Jak naprawdę studiuje się w Szczecinie?

Post autor: Piotrr »

Sunset
1. Bez urazy ale najpierw zdaj mature i dostań się gdziekolwiek, a najlepiej zdaj na tyle dobrze, żeby móc sobie decydować czy jest sens złozyc na pum czy nie. A jak pkt starczy tylko na pum i nie bedziesz widzial/widziala sensu to nie skladaj.
2. Ile razy mozna mowic. Jak sie uczysz to sie nauczysz, jak nie to nie. Trudno, wypadl najgorzej i co w zwiazku z tym? To nie ja podchodzilem, nie ja zdawalem i nie ja nie zdalem. Jakbym to byl ja moze bym sie martwil
3. sa na pumie tacy co pozdawali lepiej od lekarzy z uj, poznania i z kazdej innej a sa tacy co pozdawali gorzej. I tak na kazdej uczelni.
W końcu lekarz
sunset
Posty: 294
Rejestracja: 18 lut 2014, o 12:55

Re: Jak naprawdę studiuje się w Szczecinie?

Post autor: sunset »

To nie jest dla mnie żadna uraza, bo byłam pewna, że ktoś w ten sposób skomentuje moje pytanie, ale i tak wolałam spytać. Jakoś nie chcę odkładać tej decyzji na ostatnią chwilę, wolę to dokładnie przemyśleć i wiedzieć mniej więcej na co się nastawiać, także finansowo. Nie wiem dlaczego takie pytanie z mojej strony jest dziwne i nie na miejscu. Pewnie, że jeśli punktów starczy mi tylko na PUM(o ile w ogóle starczy) to pewnie tam pójdę, ale jeśli starczy gdzieś jeszcze to czy jest sens wybierać coś innego skoro sytuacja w Szczecinie tak wygląda czy nie jest to czynnik, który warto brać pod uwagę? Z jednej strony mam świadomość tego, że każdy pracuje na siebie, wybór uczelni nie jest żadną gwarancją zdania egzaminu czy przede wszystkim faktycznej wiedzy (i umiejętności) jaką człowiek po studiach posiada, ale z drugiej zaczęłam rozmyślać czy może jest jakiś powód tego, że absolwenci tej szkoły po raz kolejny wypadają słabiej na tle innych.

Ale dziękuję za odpowiedź, rozwiałeś moje wątpliwości i uświadomiłeś mi że jest tak jak zawsze mi się wydawało, czyli że każdy ma to na co sobie zapracował.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości