Chemia na kierunku Biologia

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
sempervirens
Posty: 156
Rejestracja: 22 lut 2014, o 22:02

Chemia na kierunku Biologia

Post autor: sempervirens »

Mam pytanie do studiujących ten kierunek. Czy dużą przeszkodą jest, gdy ktoś nie miał chemii rozszerzonej w szkole średniej? Wiem, że na I roku chemii jest sporo. czy systematyczna nauka jednak pozwoli na niezawalenie roku?
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Chemia na kierunku Biologia

Post autor: karteczka88 »

Studiuje biologię akurat na innej uczelni ale mogę się podzielić swoimi wrażeniami gdyż też takie pytanie idąc na studia mnie trapiło Dla mnie chemia to koszmar, nie jest ona trudna ale jeśli ma się dobrego nauczyciela od początku drogi z chemią to nie powinno być źle. Chemię miałam na I roku i nie obyło się bez poprawek Nie miałam rozszerzonej chemii, do tego poszłam na studia parę lat później po liceum i dałam radę. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach polecam czytanie skryptów które podają wykładowcy/ćwiczeniowcy jak i polecam zasięganie informacji u wyższych roczników jak przetrwać chemię. Jeśli się ktoś stara i to widać nie będzie problemu
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Awatar użytkownika
sempervirens
Posty: 156
Rejestracja: 22 lut 2014, o 22:02

Re: Chemia na kierunku Biologia

Post autor: sempervirens »

Podniosłaś mnie na duchu, w zasadzie jestem w takiej samej sytuacji jak Ty kiedyś Chemię poznałem tylko na podstawie.
Pozwolę sobie spytać, czy przed studiami próbowałaś nadrabiać materiał? Czy stwierdziłaś, co będzie to będzie. ?
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Chemia na kierunku Biologia

Post autor: karteczka88 »

Stwierdziłam, że jakoś przejdę I udało się U mnie można było liczyć również na pomoc osób które lubiły i umiały chemię, więc jeśli coś nie było jasne to mogłam liczyć na ich pomoc. Ogólnie dla mnie chemia organiczna była i do tej pory jest gorsza niż analityczna. Jeśli nie czujesz się na siłach to można powtórzyć materiał z liceum.
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Awatar użytkownika
sempervirens
Posty: 156
Rejestracja: 22 lut 2014, o 22:02

Re: Chemia na kierunku Biologia

Post autor: sempervirens »

Własnie zacząłem fakultety w szkole, powtarzam cały materiał, jednak to i tak poziom podstawowy. ale myślę, że nie będzie źle, jakby nie było nie ma po co się martwić na zaś Dziękuję za odpowiedzi
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Chemia na kierunku Biologia

Post autor: karteczka88 »

Dokładnie Powodzenia
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości