problem córki

Forum medyczne na temat uczuleń, alergii, astmy, objawach i leczeniu, odczulaniu. Wejdź na forum jeśli nie wiesz jakie leki stosować
tataastmatyczki
Posty: 2
Rejestracja: 30 paź 2014, o 19:55

problem córki

Post autor: tataastmatyczki »

Witam serdecznie moja córka ma 5 lat i ma stwierdzoną astme oskrzelowo zaczeliśmy palić w nowym mieszkaniu w kominku i zaczely sie pojawiac ataki kaszlu i kataru palimy brzoza i bukiem.
Moje pytanie brzmi jakiedrewnojest najmniej alergenne, czy dym z palonego drewno tez moze wywolywac taka reakcje?
Prosze o pomoc
Magda93
Posty: 132
Rejestracja: 19 lip 2011, o 08:54

Re: problem córki

Post autor: Magda93 »

Też mam astmę i faktycznie jak ktoś pali coś przy mnie czy to w kominie czy papierosy to dostaję ataku astmy. Nie wiem jakie drewno, ale wiem, że olej z wiesiołka łagodzi ten problem, dzięki zawartości kwasu gamma-linolenowego.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: problem córki

Post autor: Giardia Lamblia »

Mogę odpowiedzieć tylko na drugie pytanie, nie znam się rodzajach drewna.

Podczas spalania drewna (nie jest to spalanie całkowite) powstaje dużo związków chemicznych wchodzących w skład widocznego dymu. Dodatkowo podczas spalania drewna zanieczyszczonego związkami siarki będą się wydzielać tlenki siarki. Te działają drażniąco na błonę śluzową dróg oddechowych i mogą powodować odruch bronchospastyczny (atak astmy) m.in poprzez receptory RAR (szybko adaptujące się mechanoreceptory) oraz zakończenia trzewno-czuciowe włókien typu C (chemoreceptory C) - te z kolei mogą być drażnione ogólnie przez zanieczyszczenia powietrza, odruch ma na celu zablokowanie dostępu tych zanieczyszczeń do płuc.

W skrócie - jakikolwiek dym może wywoływać atak kaszlu (odruch z receptorów RAR), a w wypadku bardziej zaawansowanych astmatyków duszności (jako astmatyk wiem coś o tym).

Astmatycy są szczególnie wrażliwi.
tataastmatyczki
Posty: 2
Rejestracja: 30 paź 2014, o 19:55

Re: problem córki

Post autor: tataastmatyczki »

Dziekuje z astma i problemami z nia zwiazanymi dopiero uczymy sie zyc wiec kazda informacja od osob bardziej doswiadczonych jest na wage zlota iczlowiek czasami niezdaje sobie sprawy ze blache sprawy dla zdrowego czlowieka moga wywolac niepożądane skutki u astmatyka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości