Dna moczanowa.

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
wum2013
Posty: 68
Rejestracja: 17 paź 2014, o 20:33

Dna moczanowa.

Post autor: wum2013 »

Jak kolchicyna łagodzi objawy ostrych napadów dny moczanowej?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Dna moczanowa.

Post autor: randomlogin »

Skutecznie.

W zasadzie chcialem skonczyc na powyzszym, ale rozwine bo mam pytanie. Wec tak: mechanizm nie jest dokladnie poznany. Wiadomo, ze kolchicyna wiazac sie z tubulina zaburza jej funkcjonowanie, w tym w szczegolnosci transport ziarnistosci wewnatrz komoki. Zmniejsza to poziom fagocytozy oraz stabilizuje blone leukocyotw chroniac ja przed rozpadem, a takze w ogole ich migracje do stawu. Jest mniej rozrywania komorek przez krysztaly, mniej stanu zapalnego i mniej dolegliwosci.

A teraz pytanie - kazda watpliwosc wrzucasz prosto na forum, czy zadajesz sobie chociaz tyle trudu, zeby przejrzec pierwsza strone wynikow na google? Bo osiagasz poziom biegunki pytaniami, na ktore odpowiedz mozna znalezc w 5 minut. Napisanie posta to 30 sekund, wiex z twojej strony i tak krocej, ale fajnie szanowac tez czas innych osob i zwracac sie z tym, z czym faktycznie jest problem - bo nikt nie dotrzyma tobie kroku odpowiadaniem jesli nie zredukujesz tempa.

wum2013
Posty: 68
Rejestracja: 17 paź 2014, o 20:33

Re: Dna moczanowa.

Post autor: wum2013 »

Nie rozumiem takich ludzi jak Ty- rzucam pytanie, bo nie znalazłem na nie sensownej odpowiedzi. Zauważ, że moje pytania nie są z grupy- banalne, a wynikają z wnikliwej lektury. Mógłbym nauczyć się na blachę bez zrozumienia, ale to nie moja bajka. Jestem na drugim roku studiów i nie miałem jeszcze zajęć, na których byłaby mowa o dnie moczanowej, więc zacząłem doczytywać. Wybacz, ale nie ufam wikipedii ani innym pseudo stronom naukowym, więc napisałem tu.

Zauważ, że Twoja odpowiedź też nie jest do końca logiczna, bo:

jak zahamowanie polimeryzacji tubuliny wpływa na:
-stabilność błony
-migrację komórki
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Dna moczanowa.

Post autor: randomlogin »

.poza tym, ze w sporej czesci sa moze nie banalne, ale takie, ze mozna znalezc odpowiedz. I to szybko. Ale ot, tak chcialem wiedziec, wiecej sie udzielac nie zamierzam.

Jesli juz zaczalem, to do watpliwosci: nie napisalem, ze wszystko jest logiczne. Ba, napisalem wrecz, ze mechanizm nie jest poznany - to znaczy, dla wyjasnienia, ze zaobserwowano pewien efekt, niekoniecznie wiadomo dlaczego. Zreszta akurat w migracji mikrotubule maja swoj zbadany udzial - jestem pewien ze znajdziesz jesli chcesz, jest to tak odlegle od jakiejkolwiek przydatnosci, ze ja szczegolow nie pamietam. W stabilizacji blony - coz, wyjasnic nie umiem, kojarze opis, ze obserwowano taki efekt, bo koniec koncow to wlasnie niepekanie blon jest pozadanym rezultatem. Moze chodzilo tylko o to, ze po prostu nie fagocytuja tego, co je potem niszczy? Nie wiem.
wum2013
Posty: 68
Rejestracja: 17 paź 2014, o 20:33

Re: Dna moczanowa.

Post autor: wum2013 »

w migracji biorą udział filamenty aktynowe
wum2013
Posty: 68
Rejestracja: 17 paź 2014, o 20:33

Re: Dna moczanowa.

Post autor: wum2013 »

choć lepiej to nazwać w ukierunkowywaniu ruchu
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Dna moczanowa.

Post autor: randomlogin »

Tez. Ale co w zwiazku?
wum2013
Posty: 68
Rejestracja: 17 paź 2014, o 20:33

Re: Dna moczanowa.

Post autor: wum2013 »

no jeśli kolchicyna hamuje migrację, to w takim razie nasuwa się pytanie jak to robi- bo najbardziej czynne w migracji są filamenty aktynowe, a nie mikrotubule
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Dna moczanowa.

Post autor: randomlogin »

Ale mikrotubule tez maja swoj udzial. Co mozna stwierdzic na przyklad dzieki temu, ze. kolchicyna hamuje migracje. Sa pewnie artykuly na ten temat propobujace jakis mechanizm, zobacz na PubMedzie, ale raczej nic na tyle potwierdzonego i zaakceptowanego zeby trafic do podrecznikow.
Jesli bedziesz szukal logicznego, pelnego i od podstaw wyjasnienia wszystkiego, co generalnie jest bardzo fajna sprawa, to po pierwsze zycia ci nie starczy, po drugie narazasz sie na ogromne frustracje, bo dla wielu rzeczy wyjasnienia jeszcze po prostu nie ma.
wum2013
Posty: 68
Rejestracja: 17 paź 2014, o 20:33

Re: Dna moczanowa.

Post autor: wum2013 »

Zaryzykuję. Dzięki za dyskusję. Pozdrawiam ^^.
belissimo22
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2014, o 06:31

Re: Dna moczanowa.

Post autor: belissimo22 »

dba moczanowa to ostatnio coraz bardziej powszechne i dolegające ludziom zjawisko z tego co widzę. u mnie w rodzinie tez się zdarzyło niestety. Jak chcecie poczytać o tym to polecam zajrzeć tutaj [mod] - jest trochę o leczeniu.
akademia18

Re: Dna moczanowa.

Post autor: akademia18 »

U nas walczymy również z tym problemem. Udalismy sie na konsultacje do [mod]. Ku naszemu zdziwieniu,po kilku kuracjach jest dużo lepiej,wiadomo że jest to ból nie do opisania a ataki były barczo czeste. Widzimy znaczną poprawe wiec z czystym sumieniem mozemy polecic .Wszystkie dane kontaktowe znajda Panstwo na stronie Akademii. Polecamy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości