Co wybrać?

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
zwieRz
Posty: 5
Rejestracja: 31 paź 2014, o 18:22

Co wybrać?

Post autor: zwieRz »

Hej. Mam niewielki problem. Chcę kupić sobie zwierzaka. Mam niewielkie mieszkanie , dlatego nie bardzo mogę pozwolić sobie na psa. Nie byłoby to dobre rozwiazanie również dla psa. W sumie nie wiem również czy miałbym chęć codziennie rano wychodzić z nim na dwór. Zastanawiam się czy nie kupić mniejszego zwierzątka. Nie znam się na tym i nie bardzo wiem jakie zwierzęta mają wymagania. Nie bardzo wiem jakie wyposażenie jest potrzebne. Wiem, że nawet jeśli kupowałbym rybki musiałbym kupić do tego cały osprzęt. Nigdy nie miałem zwierzaka i nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. W każdym sklepie zoologicznym proponują mi różne zwierzaki, mówią, że są bezproblemowe. Ale nikt nie udzieli mi informacji szczegółowych co do hodowli. Czy wy macie w tej kwestii jakieś doswiadczenia. Nie chcę eksperymentować na zwierzakach. Nie chciałbym także stresować się, iż nie umiem o niego dbać. Które zwierzęta są łatwe w utrzymaniu. Jest mi potrzebne zwierzątko, by życie nie było takie nudne. Bardzo często w takiej chwili ludzie wybierają kota, zastanawiam się czy warto? Nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Proszę, pomóżcie mi.
zwieRz
Posty: 5
Rejestracja: 31 paź 2014, o 18:22

Re: Co wybrać?

Post autor: zwieRz »

Od wczoraj jestem właścicielem tego kota.
Szkoda, że nikt nie odpisał w temacie ale myślę, że dobrze wybrałem?
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Co wybrać?

Post autor: Reptilia »

zwieRz pisze:Od wczoraj jestem właścicielem tego kota.
Bez urazy, ale Twoje pytanie o wybieranie zwierząt brzmi troche dziwnie. To tak jakbyś szedł do sklepu zeby wybrac sobie pluszaka, a tak nie jest
Ale wracając do pytania kot jest oczywiście mniej zajmujący niz pies. Oczywiście tez potrzebuje obecności człowieka, zabawy. Nie wiem czy Twoj kot bedzie wychodził na dwór czy jest tylko domowy ale wazne zeby zainteresować sie sterylizacja/kastracja. Co do jedzenia kazdy weterynarz Ci doradzi.
A najważniejsze to kochaj tego kocura, a na pewno sie dogadacie
zwieRz
Posty: 5
Rejestracja: 31 paź 2014, o 18:22

Re: Co wybrać?

Post autor: zwieRz »

Wiesz, wczoraj byłem na działce troszkę posprzątać. W sumie na działkę mam ponad 25 km. Ten kot był bez domu tzn dziki". Jak już wyjeżdżałem do domu to łasił się. Myślę, że wezmę go i tak uczyniłem.

Może to głupio zabrzmi ale włożyłem go w karton i zamknąłem. Jazdę miał nie ciekawą. Jednak teraz jest OK.
Nie wiem czy Twoj kot bedzie wychodził na dwór czy jest tylko domowy ale wazne zeby zainteresować sie sterylizacja/kastracja.
Mieszkam na wsi więc będzie wychodzić. Myślę, że kastracja obecnie schodzi na drugi plan.
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Co wybrać?

Post autor: Reptilia »

zwieRz pisze:Wiesz, wczoraj byłem na działce troszkę posprzątać. W sumie na działkę mam ponad 25 km. Ten kot był bez domu tzn dziki". Jak już wyjeżdżałem do domu to łasił się. Myślę, że wezmę go i tak uczyniłem.

Może to głupio zabrzmi ale włożyłem go w karton i zamknąłem. Jazdę miał nie ciekawą. Jednak teraz jest OK.
Nie wiem czy Twoj kot bedzie wychodził na dwór czy jest tylko domowy ale wazne zeby zainteresować sie sterylizacja/kastracja.
Mieszkam na wsi więc będzie wychodzić. Myślę, że kastracja obecnie schodzi na drugi plan.
Bardzo dobrze zrobiłeś
Radziłabym Ci na prawdę zastanowić się nad kastracją, a jeśli jesteś jej przeciwnikiem to wybierz się do schroniska i zobacz ile zwierząt tam trafia z tzw. ślepych miotów.
zwieRz
Posty: 5
Rejestracja: 31 paź 2014, o 18:22

Re: Co wybrać?

Post autor: zwieRz »

Hm. jak wspomniałem kastracja na drugim planie. Niech obecnie przyzwyczai się do mnie. Pewnie pójdę do weterynarza tak pod koniec miesiąca. Taki zabieg to hm. 2 dni inności dla kota, potem jest już tylko lepiej. No i jedzenie też inne będzie miał. Czytałem troszkę o tym.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Co wybrać?

Post autor: zoo_ »

Kot taki dziki widocznie nie był, skoro się łasił i dał się złapać.
Nie masz pewności, czy nie był czyjś lub nie był kotem wolnożyjącym przez kogoś dokarmianym. Myślę, że Twoim obowiązkiem byłoby teraz wydrukowanie ogłoszenia, że takiego kota z działek zabrałeś i rozwieszenie go w okolicy miejsca zabrania. Jeśli są tam karmiciele (a kot wygląda na zadbanego), mogą się martwić i go szukać. Nikt nie będzie miał do Ciebie pretensji, że się nim zainteresowałeś. Tylko daj ewentualnym opiekunom znać, że nic mu nie jest.

Co do wypuszczania - przez pare pierwszych tygodni nie wypuszczaj kota. Musi przyzwyczaić się i przywiązać do nowego miejsca. Jak go wypuścisz od razu, może zechcieć wrócić na stare śmieci.

Sprawdź płeć kota. Niech weterynarz (sam może o tym nie pomyśleć) sprawdzi, czy na brzuchu nie widać blizny po ew. sterylizacji (jeśli to kotka). Na usg ciężko widać, trzeba mieć doświadczenie i umiejętności. Koty wolnożyjące po zabiegu kastracji mają nacinane ucho, ale ten z tego co widzę, nie ma.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość