Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
cherry boom
Posty: 11
Rejestracja: 22 gru 2013, o 15:55

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: cherry boom »

black-cat pisze:To ja w takim razie mam kilka pytań odnośnie chemii, dla upewnienia się:)

-A mianowicie czy podczas rozwiązywania zadań (obliczeniowych) piszecie jednostki w trakcie działania czy tylko w wyniku i odpowiedzi? Wiem, że trzeba zapisać wynik z jednostką, a także odpowiedź z jednostką, ale czy trzeba pisać jednostki w trakcie rozwiązywania zadania?
- Gdzieś (chyba nawet tu na forum) czytałam, żeby w równaniach reakcji lepiej nie pisać strzałek w obie strony, że wystarczy napisać jedną strzałkę i to wystarczy, to prawda?
- I to może Wam się wydać głupie pytanie, ale co tam- spytam) Czy istnieje może jakiś jeden wzór/ metoda na liczbę izomerów danego związku? Na przykład w zadaniu mamy podany wzór/ nazwę związku i należy podać liczbę jego izomerów.

Udanej nauki)!
spróbuję Ci odpowiedzieć na podstawie tego jak ja pisałam maturę i mi tak uznali :
-jednostek nigdy nie pisałam w trakcie obliczania zadania, bo już w samych działaniach łatwo było się pogubić, więc nie dorzucałam do tego jednostek. zawsze tylko na początku zadania trzeba pomyśleć, żeby wszystko do liczenia było w jednych, pasujących do siebie jednostkach i żeby w tych wyszedł wynik. jak otrzymywałam wynik, wtedy pod spodem pisałam go z jednostką i w odpowiedzi też i gitara na matmie tak samo robiłam
-pani od chemii mówiła nam, że nawet jak są niby w 2 strony, to faktycznie lepiej jest pisać zawsze w jedną bo nigdy nie wiadomo. jak napiszesz w jedną a w rzeczywistości jest w 2 to nic się nie stanie, więc lepiej pisać jedną
-na ostatnie pytanie niestety nie odpowiem, bo sama miałam problem z izomerami i też chyba nawet szukałam jednego cudownego wzoru na nie
Amimizuno
Posty: 59
Rejestracja: 8 lip 2014, o 11:00

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Amimizuno »

Co do tych strzałeczek to też mam z tym zawsze problem, ale niestety nie jest prawdą fakt, że w jedną zawsze uznają i wiem to z przykrego doświadczenia. Generalnie jeśli nie wiemy, że coś jest mocnym elektrolitem to lepiej postawić w dwie, przynajmniej tak nas w szkole uczono, ale to było w szkole więc rozumiem że to żaden autorytet w dziedzinie matur Jeśli niedługo spotkam się z jakimś egzaminatorem i dowiem się czegoś z pewnego źródła to wrzucę tutaj, ale może ktoś już wie czy się podzieli, bo szczerze to mam shizę z tymi strzałeczkami
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: randomlogin »

Z jakiego przykrego doswiadczenia wiesz, ze ze strzalkami nie uznaja pojedynczej jesli powinna byc podwojna? Bo pani w zzkole tak sprawdza? To nie jest zrodlo. To kolejny temat walkowany rokrocznie, mnie to nawet niw dotyczy, a i tak zdazylem sie dowiedziec zupelnie tego nie szukajac, ze jedna strzaleczka gdy naleza sie dwie jest dobrze, a dwie w miejscu gdzie nalez sie jedna jest zle. Wniosek nasuwa sie sam.

Amimizuno
Posty: 59
Rejestracja: 8 lip 2014, o 11:00

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Amimizuno »

randomlogin pisze:Z jakiego przykrego doswiadczenia wiesz, ze ze strzalkami nie uznaja pojedynczej jesli powinna byc podwojna?

Z takiego przykrego doświadczenia, że jeździłam z koleżanką na wgląd matury i właśnie o punkty za strzałeczki wojowała. Więcej powiem jak znajdę dokładne zadanie w arkuszu i jej odpowiedź, czyli jeśli tylko koleżanka mi odpisze dokładnie jak miała i jakie argumenty podało jej OKE.

Bo pani w szkole tak sprawdza? To nie jest zrodlo.

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i nadmieniłam to nawet w swojej wypowiedzi, więc nie rozumiem jakiś niemiłych aluzji.

To kolejny temat walkowany rokrocznie, mnie to nawet nie dotyczy, a i tak zdazylem sie dowiedziec zupelnie tego nie szukajac, ze jedna strzaleczka gdy naleza sie dwie jest dobrze, a dwie w miejscu gdzie nalez sie jedna jest zle. Wniosek nasuwa sie sam

Jeśli temat wałkowany jest rok rocznie to znaczy że rok rocznie budzi wątpliwości i chyba od tego jest to forum, żeby takie wątpliwości wyjaśniać. Niestety, klucz z roku na rok się nieco zmienia, zmieniają się zasady sprawdzania i skoro Ciebie to nie dotyczy, faktycznie nie musisz być na bieżąco z takimi informacjami co nie znaczy że inni tak. W zeszły weekend odbywało się z tego co wiem szkolenie dla egzaminatorów więc jeśli dowiem się z pewnego źródła jak jest dam znać i upewnię się czy masz rację czy też nie i zwrócę ewentualny honor, co również WYRAŹNIE napiszę. Przykre, że o co się nie za pyta i czego by się nie wiedziało wychodzi się na ostatnią flapetę i głupka, ot tak. Nikt Cię nie zmusza żeby odpisywać.

Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Wyżlin »

Co do tych strzałek to prawda. Nie trzeba dwóch. Lepiej zrobić jedną niż dwie tam, gdzie nie ma się pewności.
Wejdź na CKE na matury, potem na kryteria oceniania i na końcu klucza jest tłustym drukiem mowa o tym, jeśli nie wierzysz

Za napisanie wzorów strukturalnych zamiast wzorów półstrukturalnych (grupowych)
nie odejmuje się punktów.
Zapis „↑”, „↓” w równaniach reakcji nie jest wymagany.
Należy uznać „∆” jako oznaczenie podwyższonej temperatury.
W równaniach reakcji, w których ustala się stan równowagi, brak „⇄” nie powoduje
utraty punktów.
Elementy odpowiedzi umieszczone w nawiasach nie są wymagane.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: randomlogin »

Opowiesci kolezanki - o ile nie widzialas na wlasne oczy o co chodzilo - nie sa miarodajne. Zreszta masz wyraznie podany cytat (troche szkoda, bo urewa dyskusje, a liczylem na jej pociagniecie ), ktry watpliwosci chyba nie pozostawia.

Amimizuno
Posty: 59
Rejestracja: 8 lip 2014, o 11:00

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Amimizuno »

Wszem i wobec ogłaszam randomlogin swoje przeprosiny i na chwilę obecną przyznaję Ci rację oraz wracam wspomniany honor . A jeśli chcesz pociągnąć jakąś dysputę dalej i porzucać się ciastem nie ma problemu, zarzuć tylko temat Pragnę jednak jako linię obrony podjąć, że właśnie uświadomiono mi brutalnie że moje koleżanki to dinozaury, bo faktycznie wcześniej nie było takiego super tłustego dodatku w kluczu jak do wyborczej
Dzięki za oświecenie mnie, serio Także mea culpa, mea maxima culpa, obiecuję poprawę, a Ciebie randomlogin proszę o rozgrzeszenie! Tylko nie karz mi ustawiać sobie cytatow z klucza w opisie

Wyżlin jak nauka? Bo chyba mi przemknęło, że kupiłaś nowe zbiorki, jakaś opinia?
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Wyżlin »

randomlogin
ma zwrócony honor, ale dzięki mnie, drugim kierunkiem, dla którego będę poprawiać maturę będzie prawo

Amimizuno
Nauka u mnie jest akurat w porządku. aż to jest podejrzane
Co do zbiorów, to właśnie kupiłam ABC i biologię Persona. Czy było warto okaże się jutro, kiedy prawdopodobnie dotrą
A jak Tobie idzie? ^^
Amimizuno
Posty: 59
Rejestracja: 8 lip 2014, o 11:00

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Amimizuno »

Można powiedzieć, że miewam wzloty i upadki a teraz zaliczam jakiś podejrzany wzlot. Mam nadzieję, że jednak trochę poszybuję bo akurat zbliżam się do ptaków A co do zbiorów zadań, mi się ABC podoba ale najbardziej lubię te cienkie książeczki Czarnockiego. Banan na twarzy jak przebrnę przez teorię i siadam do tych zadań, zupełnie nie wiem dlaczego, ale podejrzewam, że pewnie dlatego że nie są grubaśne.
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Wyżlin »

Racja, jak ma się mniej objętościowo, to lepiej, jak tam są jakieś fajniejsze zadania niż milion dziwacznych czy podobnych
Ooo to kończysz już zoologię, masz dobrze, ja jeszcze siedzę w tym shicie :c Teraz marudzę, ale za jakiś czas zacznę kinetykę - to dopiero będę szczęśliwa
Awatar użytkownika
Lady Marion
Posty: 138
Rejestracja: 4 lip 2014, o 18:43

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Lady Marion »

Wy&#x17Clin pisze:Ooo to kończysz już zoologię, masz dobrze, ja jeszcze siedzę w tym shicie :c Teraz marudzę, ale za jakiś czas zacznę kinetykę - to dopiero będę szczęśliwa
Ja jestem przy anatomii i fizjologii człowieka, ale staram się jednocześnie uporządkowywać poszczególne układy zwierząt zgodnie z ich ewolucją - mam nadzieję, że dzięki temu później zbiorcze podsumowanie bezkręgowców i kręgowców pójdzie jakoś gładko, bo na samą myśl nauki tego samego po raz 3-ci nie robi się najlepiej.
Awatar użytkownika
Consciousness
Posty: 5
Rejestracja: 31 sie 2013, o 20:04

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Consciousness »

Myslicie, ze progi w tym roku wzrosna? I jak sprawdzi sie koncepcja innych arkuszy dla poprawkowiczow? Juz widze te oburzenie o niesprawiedliwości odnośnie obu arkuszy z różnych podstaw programowych. btw jak dlugo osoby z rocznika 95 moga poprawiac zgodnie ze starą podstawa?

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: randomlogin »

Dwa lata. I musza, nie moga.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości