Angielski/Łacina

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
riccio202
Posty: 1
Rejestracja: 8 gru 2014, o 10:16

Angielski/Łacina

Post autor: riccio202 »

Witam.

Jestem tu nowy i z góry przepraszam, jeśli takie pytanie tutaj padło, ale nie znalazłem odpowiedzi.

Czy na lekarskim można wybrać angielski i całkowicie odejść od łaciny? I jeśli tak, to jak to wygląda w praktycznym ujęciu? Z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
karooolajn
Posty: 196
Rejestracja: 7 maja 2013, o 12:38

Re: Angielski/Łacina

Post autor: karooolajn »

To zależy gdzie wybierasz się na studia. Na ŚUMie masz wybór: angielski/łacina, uczelnia dąży do wprowadzenia wyłącznie angielskiego. Oczywiście możesz wybrać angielski i odejść od łaciny. Nasi asystenci najczęściej posługują się łaciną, ale znają też nazwy angielskie. Są one na tyle podobne, że potrafisz przetłumaczyć angielski na łacinę i w drugą stronę.

sprostowanie: teraz widzę, że pytanie na GUMedzie, także nevermind
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Angielski/Łacina

Post autor: _Samira_ »

Pytanie jest w dziale GUMed, więc myślę że to o niego chodzi.
Można wybrać między angielskim a łaciną. W praktycznym ujęciu wygląda to tak, że na części praktycznej kolokwium, na kartce którą dostajesz w rubryczce nazwa angielska/łacińska podpisujesz strukturę po angielsku ). Niektórzy asystenci używają jeszcze łaciny, ale na ćwiczeniach w zdecydowanej większości operuje się nazwami polskimi. Zaletą łaciny jest to, że w podręczniku są podane w nawiasach nazwy. Ale angielskie katedra wrzuca w formie słowniczka. Wadą - trzeba pamiętać deklinacje, jak się trafi literówka w końcówce odpowiedź nie jest uznawana.
Ja się uczyłam po angielsku i było ok.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Angielski/Łacina

Post autor: lith »

Na GUMedzie na anatomii masz obowiązkowo nazwy polskie i angielskie (skoro Samira pisze, że jest łaca do wyboru to może być też łaca) Łaciny jako przedmiotu nie ma. Możesz sie zapisać na fakultet z tego języka. Oczywiście gdzieś dalej podczas studiów jakieś pojedyncze nazwy, skróty, czy zwroty po łacinie się będą przewijały. Np. recepty na farmie, czy jakieś nazwy na patomorfie, czy dermie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości