jedzenie dla kotów

Awatar użytkownika
urma1
Posty: 25
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 18:32

jedzenie dla kotów

Post autor: urma1 »

witam serdecznie posiadaczy naszych pupilków
jak w temacie wypowiadajcie sie moze jakie karmy i jedzonka są przysmakiem a co im nie odpowiada, bo ja u swojego kota, co dziwne widzę ze wszystko o smaku ryby jest raczej bee
Awatar użytkownika
Jazwiec
Posty: 27
Rejestracja: 18 kwie 2010, o 21:07

Re: jedzenie dla kotów

Post autor: Jazwiec »

Mój kot przepada za rodzynkami, oliwkami, biszkoptem, groszkiem ptysiowym, ale najbardziej to kocha domowy pasztet:)
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: jedzenie dla kotów

Post autor: Miniaa »

urma1 pisze: co dziwne widzę ze wszystko o smaku ryby jest raczej bee

Wcale to nie jest dziwne, bo koty w naturalnym środowisku nie polują na ryby mięso ryb jest zupełnie inne od np mięsa ssaków.

Moja bestia uwielbia jagnięcinę
aha
Posty: 8
Rejestracja: 18 lip 2010, o 15:45

Re: jedzenie dla kotów

Post autor: aha »

oczywiście dla takiego kociaka trzeba podawać specjalne karmy, bardzo dobra jest chicken soup, chociaż swoje kosztuje, także bardziej będzie Ci się opłacało kupić ją w sklepie internetowym, w stacjonarnym sklepie zoologicznym nawet parędziesiąt złoty drożej, a dzięki niej Twój kociak wyrośnie na zdrowego dorodnego kota
Awatar użytkownika
urma1
Posty: 25
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 18:32

Re: jedzenie dla kotów

Post autor: urma1 »

Pozdrawiam serdecznie po długiej nieobecności
aha najlepszą karma dla mojego tygrysa okazała sie być PERFECT FIT IN-HOME
tak wynikło po roku a że kociak ma sie świetnie to widać
Anq007
Posty: 134
Rejestracja: 16 mar 2010, o 19:15

Re: jedzenie dla kotów

Post autor: Anq007 »

Akurat perfect fit to słaba karma
karma dla kotów nie powinna mieć w swoim składzie pszenicy, kukurydzy oraz mało węglowodanów. a ta karma, ma zarówno pszenice/kukurydzę jak i dużą ilość węglowodanów
Awatar użytkownika
urma1
Posty: 25
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 18:32

Re: jedzenie dla kotów

Post autor: urma1 »

Anq007 nie mogę się z Tobą nie zgodzić bo jest tak jak piszesz jednak to jest dodatek do wszystkich jedzonek jakie Tijo dostaje a ta właśnie znika mu najszybciej jak się pojawia w miseczce i tu ku mojemu zaskoczeniu dzisiaj jak to kot niespodziewanie zaczoł obgryzać koperek zielony
Ach te koty ciągle nas czymś zaskakują
Awatar użytkownika
Juli20
Posty: 39
Rejestracja: 30 cze 2010, o 10:28

Re: jedzenie dla kotów

Post autor: Juli20 »

Ja moje koty karmię suchą karmą: Puriną One( uwielbiają ją) lub Perfect. A rano zawsze dostają saszetkę Whiscas lub Gourmet. Moja najstarsza kotka niestety nie może jeść twardego bo straciła już prawie wszystkie zęby. Co jakiś czas daje im surowe mięso wołowe(Łacia i Macka, a Burbuś nie bo nie lubi), a Łatce(najstarsza) czasem pokrojone mięso z obiadu, np. kurczaka albo kotleta. I czasami daję im mleko albo serek.
Widziałam kiedyś jak któryś z moich kotów obgryza roślinkę doniczkową.
A tak w ogóle to wszystkie moje koty nie znoszą Kitekata.
MonaS
Posty: 9
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 13:40

Re: jedzenie dla kotów

Post autor: MonaS »

urma1 pisze: ku mojemu zaskoczeniu dzisiaj jak to kot niespodziewanie zaczoł obgryzać koperek zielony
Ach te koty ciągle nas czymś zaskakują
Ale to nic zaskakującego, że kotek wcina roślinki i trawki, przecież tak właśnie oczyszcza się z kłaczków, które są wydalane z wymiocinami z roślinami, których nie trawi.

Bardzo dobrze jest posiać specjalnie dla kota w domu w doniczce np. kocimiętkę lub jakieś trawy, żeby od czasu do czasu sobie podgryzał, jeśli potrzebuje.
mruk
Posty: 9
Rejestracja: 10 lut 2015, o 09:29

Re: jedzenie dla kotów

Post autor: mruk »

czesc ktora karme polecicie tylko troche tansza niz royal dzieki
katarzyna18

Re: jedzenie dla kotów

Post autor: katarzyna18 »

Czy ktoś z Was miał do czynienia z tą karmą Royal Canin Feline Exigent Protein Preference ? W opisie produkty wyczytałam, że jest ona przeznaczona głównie dla kotów, które nie chcą jeść, a mój ma z tym problem. Czy powinnam się na nią zdecydować?
Kazekk
Posty: 3
Rejestracja: 7 gru 2017, o 19:49

Re: jedzenie dla kotów

Post autor: Kazekk »

katarzyna18 wybrałaś już karmę dla kota
маlwinkа
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2018, o 13:34

Re: jedzenie dla kotów

Post autor: маlwinkа »

Moje koty na szczęście nie są wybredne i zjedzą każdą karmę suchą nawet tę najtańszą marketową, którą niestety czasami zdarza mi się kupować, ale to tak awaryjnie. Najczęściej kupuję purinę, royal oraz 1st choice, mam najtaniej i zamawiam od razu różne rodzaje i je mieszam w jedno. I oprócz tego czasami kupuję im puszkę, ale to nie codziennie. Staram się im nie dawać nic innego, poza jakimiś podrobami czasami, wątróbka, ale to tylko jako urozmaicenie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości