Biopsja i badanie histopatologiczne

Dyskusje medyczne poruszające problemy badań medycznych, terminów, sposobów realizacji i przygotowań, interpretacji wyników z badania krwi i innych.
wssw
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2015, o 17:48

Biopsja i badanie histopatologiczne

Post autor: wssw »

Odebrałam wynik biopsji piersi z wynikiem zmiana podejrzana o złośliwość (poprzedni wynik biopsji był dobry). Teraz mam wykonać badanie histopatologiczne. Czy istnieje możliwość, że to badanie może wykluczyć złośliwość guzka?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Biopsja i badanie histopatologiczne

Post autor: Mårran »

Jeśli nie ustalono do końca, co to jest, to badanie histopatologiczne powinno wyjaśnić, czy zmiana jest łagodna czy złosliwa.
Pani Buka
wssw
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2015, o 17:48

Re: Biopsja i badanie histopatologiczne

Post autor: wssw »

M&#xE5rran pisze:Jeśli nie ustalono do końca, co to jest, to badanie histopatologiczne powinno wyjaśnić, czy zmiana jest łagodna czy złosliwa.
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Chciałabym zapytać jeszcze jaką metodę stosuje się do badania histopatologicznego piersi? jak przebiega to badanie i czy jest bardzo bolesne? stosuje się środki znieczulające czy też nie?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Biopsja i badanie histopatologiczne

Post autor: Mårran »

Oczywiście, że się stosuje Nikt na żywca kroić Cię nie będzie.

Pobiorą wycinek albo wytną zmianę. Zależy, co będą chcieli uzyskać. Najpewniej, jeśli jest podejrzenie zlośliwości, to będą chcieli się upewnić, zanim wytną zmianę w całości, bo to już większy zabieg wtedy.
Pani Buka
wssw
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2015, o 17:48

Re: Biopsja i badanie histopatologiczne

Post autor: wssw »

Ufff.ulżyło mi trochę)
Liczę na dobry wynik histopatologii, jako że nadzieja umiera ostatnia
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Biopsja i badanie histopatologiczne

Post autor: Mårran »

Trzymam kciuki
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości