Jak ochronić kota przed jezdnią?

pyniu85pl
Posty: 2
Rejestracja: 24 gru 2011, o 12:19

Jak ochronić kota przed jezdnią?

Post autor: pyniu85pl »

Jestem miłośnikiem kotów, mam obecnie bardzo zabawnego kotka, nieco przypominającego angora, niestety mieszkam w pobliżu (ok 40m) od dosyć, ruchliwej drogi i martwię się, że kociak wbiegnie na jezdnię i zginie. Czy istnieje może jakiś odstraszacz lub inny środek, który odstraszy Mykonka przed drogą?


z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Jak ochronić kota przed jezdnią?

Post autor: Bartek_DST »

Tak,istnieje niewypuszczanie go z domu,nauczenie robienia potrzeb do kuwety i chodzenie z nim na smyczy teraz to normalne.Moja mam ma Napoleona takiego o krótkich nóżkach i wychodzi tylko na smyczy i tylko w lato heh jest szczęśliwy i wesoły kotek.Ja mam Maine Coon kotke to chodzi krowiszonka swoimi drogami,nawet jak są drzwi zamknięte nie wiem jak wychodzi czasami z domu hehe bardzo lubie koty szczególnie te długowłose.

Nieprawdą jest,że kot musi być zawsze na dworze,w domu równie mocno sa szczesliwe,a możesz wyprowadzać kota tez tylko na ogród jesli masz ogrodzony a jesli nie to pozostaje smycz bo psy też sa groźne nie tylko samochody
pyniu85pl
Posty: 2
Rejestracja: 24 gru 2011, o 12:19

Re: Jak ochronić kota przed jezdnią?

Post autor: pyniu85pl »

dziękuję, chociaż wiem, że najlepiej trzymać kota w domu i będzie po kłopocie, jednak uważam, że nie jest to dobre rozwiązanie problemu, z jednej strony domu mam dosyć dużo terenu (niestety nieogrodzonego) sadu, gdzie kotek uwielbia się bawić, niestety z drugiej jest wspomniana nieszczęsna droga ale cóż to chyba jedyne wyjście zamknięcie kota w domu.
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Jak ochronić kota przed jezdnią?

Post autor: Bartek_DST »

Kot nie kaleka umie uciec przed zagrożeniem toć koty to właściwie dzikie stworzenia prawda ? nie musisz się martwić poradzi sobie,a jak sie martwisz to domek i smyczka
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Jak ochronić kota przed jezdnią?

Post autor: zoo_ »

pyniu85pl pisze:dziękuję, chociaż wiem, że najlepiej trzymać kota w domu i będzie po kłopocie, jednak uważam, że nie jest to dobre rozwiązanie problemu, z jednej strony domu mam dosyć dużo terenu (niestety nieogrodzonego) sadu, gdzie kotek uwielbia się bawić, niestety z drugiej jest wspomniana nieszczęsna droga ale cóż to chyba jedyne wyjście zamknięcie kota w domu.
Nie możesz z nim wychodzić na smyczy i szelkach?
Dobrym pomysłem jest też zrobienie jakby altanki/kojca, czyli wygrodzenie jakiejś części ogródka na przykład siatką, tak, żeby kocisz nie mógł wyjść


Kot nie kaleka umie uciec przed zagrożeniem toć koty to właściwie dzikie stworzenia prawda ?
Nie wiem, czy czasem zdajesz sobie sprawę z tego, co piszesz.
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Jak ochronić kota przed jezdnią?

Post autor: Bartek_DST »

zoo_, jak najbardziej sobie z tego zdaje sprawę inaczej bym nie pisał.Kot bezpański sobie 2 razy lepiej poradzi od psa bezpańskiego.
Dobrym pomysłem jest też zrobienie jakby altanki/kojca, czyli wygrodzenie jakiejś części ogródka na przykład siatką, tak, żeby kocisz nie mógł wyjść
za to nie wiem czy ty myślałeś pisząc to ale według Ciebie to dobry pomysł według mnie klatka tez by była dobra skoro piszesz o kojcu heh
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Jak ochronić kota przed jezdnią?

Post autor: zoo_ »

Bartek-DST pisze:zoo_, jak najbardziej sobie z tego zdaje sprawę inaczej bym nie pisał.Kot bezpański sobie 2 razy lepiej poradzi od psa bezpańskiego.
To ja nie wiem, na jakiej podstawie sądzisz, że kot domowy
to dzikie stworzenie. Poza tym fakt, że jest dość szybki, mały i potrafi się wspinać po drzewach nie uchroni go przed psem, samochodem, czy człowiekiem. Swoją drogą rozjechane koty na drogach widuję dość często, w przeciwieństwie do innych zwierząt (np. psów).
Bartek-DST pisze: za to nie wiem czy ty myślałeś pisząc to ale według Ciebie to dobry pomysł według mnie klatka tez by była dobra skoro piszesz o kojcu heh
Na przyszłość - myślał dzięki.
Altana/kojec to nie to samo co klatka. Chodziło mi o coś w rodzaju woliery.
Wielkość oraz wyposażenie mozna sobie samemu dobrać.
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Jak ochronić kota przed jezdnią?

Post autor: Bartek_DST »

Przepraszam za to"myślałeś sorka no właściwie też masz racje,ale uwazam,że najlepsze będą szelki i smyczka jezeli ktoś nie umie budować takowych wolier,ale to by było tez bardzo dobre rozwiązanie masz racje.
jolaswag
Posty: 7
Rejestracja: 24 lut 2015, o 11:57

Re: Jak ochronić kota przed jezdnią?

Post autor: jolaswag »

Też mi się wydaje, że koty mają raczej swój rozum, więc jakoś sobie z tym poradzą. Mnie bardziej martwi, że często chowają się pod samochód i może się tam uszkodzić
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości