przenosiny na uniwersytet przyrodniczy we Wrocławiu

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
marta963
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2014, o 13:19

przenosiny na uniwersytet przyrodniczy we Wrocławiu

Post autor: marta963 »

Szukam kogoś kto przenosił się na weterynarie do Wrocławia? Jakie są wymagania, jak wygląda proces? Prosze o pomoc
emm11
Posty: 25
Rejestracja: 11 lip 2014, o 16:11

Re: przenosiny na uniwersytet przyrodniczy we Wrocławiu

Post autor: emm11 »

mam tez pytanie odnosnie przenoszenia na UP we Wroclawiu z Lublina. ale chodzi mi o studia niestacjonarne. czy jest to w ogole mozliwe zeby przeniesc sie z Lublina z niestacj. do Wrocławia tez na niestacj.? czy robią jakieś problemy jeśli chodzi o płacenie?
martyna726
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:19

Re: przenosiny na uniwersytet przyrodniczy we Wrocławiu

Post autor: martyna726 »

Postanowiłam odświeżyć temat, tym bardziej, że nikt się nie wypowiedział.

Czytałam tutaj na forum, że Wrocław przyjmuje studentów z innych uczelni, ale wiem że różnie bywa z przepisywaniem przedmiotów itd.

Obecnie jestem na II roku weterynarii na UWM w Olsztynie. Ze względów osobistych rozważam przeniesienie się do Wrocławia. Czy jest ktoś kto przenosił się po II roku do Wrocławia i mógłby się wypowiedzieć czy były z tym jakieś problemy np. z wymaganą średnią, z niepokrywaniem się planów studiów czy przepisywaniem przedmiotów (tak jak w Lublinie z przepisaniem anatomii)?

Przeanalizowałam plany studiów - Wrocławia i Olsztyna. Główne różnice programowe są takie, że
- w Olsztynie język nowożytny trwa rok, a nie 2 lata
- we Wrocławiu na III semestrze zaczyna się: Patofizjologia I, Żywienie zwierząt i paszoznawstwo oraz Etyka zawodowa lekarza weterynarii

Przypuszczam, że największym problemem może być Patofizjologia skoro na 3 roku jest jej kontynuacja. Czy w takim przypadku pozwolili by mi zaliczyć całą patofizjologię z rokiem niżej?

Oczywiście mogłabym zadzwonić do dziekanatu, ale wiem, że takie informacje uzyskane w dziekanatach nie zawsze pokrywają się z rzeczywistością dlatego proszę Was o pomoc. Dlatego będę wdzięczna za każdą wypowiedź na ten temat
Awatar użytkownika
angepisst
Posty: 29
Rejestracja: 10 paź 2011, o 15:23

Re: przenosiny na uniwersytet przyrodniczy we Wrocławiu

Post autor: angepisst »

martyna726 pisze: - we Wrocławiu na III semestrze zaczyna się: Patofizjologia I, Żywienie zwierząt i paszoznawstwo oraz Etyka zawodowa lekarza weterynarii
Te przedmioty zaczynają się teraz, od IV semestru. Do mojej grupy (Wrocław) właśnie przeniosła się osoba z Olsztyna, za dużo nie wypytywałam ale z tego co się dowiedziałam to to był właśnie dobry moment na przenosiny (po III semestrze) a że następna taka okazja jest dopiero na 4 roku. To może kombinuj jeszcze teraz szybko? Dopiero 2 dni nowego semestru, jeszcze wszystko można zrobić!
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: przenosiny na uniwersytet przyrodniczy we Wrocławiu

Post autor: Kas_ia »

Ja wiem, że niektórzy po przeniesieniu po III semestrze z Lublina robili potem mikrobiologię z drugim rokiem, będąc na trzecim, bo w Lublinie mikro zaczyna się od IV semestru, a u nas od III. Także skoro im się udało robić mikrobiologię z rokiem niżej, to może z patofizjologią też się tak da. Myślę, że potrzebna jest po prostu zgoda dziekana i to już chyba najlepiej samemu się bezpośrednio dowiedzieć.
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: przenosiny na uniwersytet przyrodniczy we Wrocławiu

Post autor: Kas_ia »

Ja wiem, że niektórzy po przeniesieniu po III semestrze z Lublina robili potem mikrobiologię z drugim rokiem, będąc na trzecim, bo w Lublinie mikro zaczyna się od IV semestru, a u nas od III. Także skoro im się udało robić mikrobiologię z rokiem niżej, to może z patofizjologią też się tak da. Myślę, że potrzebna jest po prostu zgoda dziekana i to już chyba najlepiej samemu się bezpośrednio dowiedzieć.
martyna726
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:19

Re: przenosiny na uniwersytet przyrodniczy we Wrocławiu

Post autor: martyna726 »

Dziękuję Wam za odpowiedzi

Nie pomyślałam o tym, że przeniesienie się w połowie roku może być lepszą możliwością. Wręcz nie brałam tego pod uwagę. W ogóle to dość późno się zdecydowałam na Wrocław, a to m.in. przez mącenie nam w głowach olsztyńską akredytacją

Ale dzięki Wam wiem, że jest sens rozmawiać z dziekanem o odrabianiu patofizjo rok później i będę próbować swoich sił po sesji letniej

Sprawdziłam jeszcze, że jezyk nowożytny trwa w Olsztynie tylko rok, ale godzinowo przetmiot trwa tyle samo (120h w sumie) co we Wrocławiu
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: przenosiny na uniwersytet przyrodniczy we Wrocławiu

Post autor: Kas_ia »

Wiem jeszcze, ze u nas jest teraz dziewczyna, która się przeniosła właśnie z Olsztyna po II roku, tylko, że nie na stałe, ale w ramach wymiany, chyba MOSTAR na rok. Nie znam szczegółow, ale wiem, że na patofizjologię chodziła z nami normalnie ( nie słyszałam zeby nadrabiała jakoś te wykłady), więc jakby się nie udało nic wykombinować, to może spróbuj w ten sposób Nie znam się na tym, ale może po takiej wymianie istnieje możliwość przeniesienia na stałe, także może warto o tym się coś bliżej dowiedzieć
Kolave
Posty: 304
Rejestracja: 9 paź 2009, o 20:33

Re: przenosiny na uniwersytet przyrodniczy we Wrocławiu

Post autor: Kolave »

Przedmiotów których nie miałaś robisz z rokiem niżej. Jeśli język zakończył się egzaminem to nie ma problemu z nim.
Co do patofizjo to profesor raczej uważa, że i tak ten materiał zdasz na egzaminie więc nie musisz nigdzie łazić. Myśmy musieli chodzić na wykłady + napisać referat by miec ocene za ten semestr, to najwyżej ten referat sobie zażyczy.

Kiedy ja się przenosiłam dziekan nie patrzył na średnią tylko czy mam warunek bądź repetuję.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości