Dobre powtarzanie materiału

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Kondzisław
Posty: 11
Rejestracja: 8 gru 2014, o 20:16

Dobre powtarzanie materiału

Post autor: Kondzisław »

Witam. Przygotowuje się do maturki 2016 z chemii i biologii PR. Mam Biologię Nowej Ery, Operon i Bukałę. I mam mały problem. Potrzebuję jakiejś książki/repetytoria, w której będzie poukładana treść w tabelki coś w tym stylu. Żebym mógł sobie codziennie powtarzać, bo czytając monotonny tekst z książki to już nerwicy dostaje W skrócie dobra książka, która pozwoli mi na powtórkę np. jakiegoś działu lub tematu tak porządnie co powinienem wiedzieć na 100% z tego właśnie działu

Jeśli dubluję temat to przepraszam, ale nie znalazłem takiego wątku.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Dobre powtarzanie materiału

Post autor: Mårran »

Trzy książki masz i jeszcze Ci mało? :O Ci dzisiejsi maturzyści mają wymagania

Są jakieś vademeca, typowo pod powtórki, na pewno operon ma, ale nie wiem, co jest teraz modne. Są notatki maturalne od byłych maturzystów. Kiedyś sprzedawał [mod], teraz każdy maturzysta, co cokolwiek nabazgrał w zeszycie i napisał maturę powyżej 60% ogłasza się na fejsbuku czy forach. Tylko tam są błędy, wiadomo, nikt tego nie sprawdza.
Pani Buka
Melatonina
Posty: 351
Rejestracja: 10 lis 2013, o 11:12

Re: Dobre powtarzanie materiału

Post autor: Melatonina »

No Operon ma ładne tabelki ale polecam powtarzać z podręcznika, bo w vademekach czesto sa skróty myślowe, które burzą cały sens zdań. A Bukała to świetny zbiór, ale ma część wiadomości ponad program, które w sumie pozwalają lepiej zrozumieć dział no i powtórzyc przez te krótkie wstępy Podręcznik jest obszerniejszy ale nie musisz się martwić, że będą błędy albo, ze coś zostało pominięte.

Jeśli się jednak uparłeś na vademecum, to polecam to Pyłki Gutowskiej, jest całkiem nieźle zrobione
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Dobre powtarzanie materiału

Post autor: Mårran »

Można sobie poczytać podręcznik, w którym jest za dużo informacji, jeśli jest fajnie i przystępnie napisany, ale broń boże nie należy się z niego uczyć na pamięć do matury
Pani Buka
Melatonina
Posty: 351
Rejestracja: 10 lis 2013, o 11:12

Re: Dobre powtarzanie materiału

Post autor: Melatonina »

M&#xE5rran pisze:ale broń boże nie należy się z niego uczyć na pamięć do matury
Miałąm koleżankę, która cytowała Operon, na maturze średnio jej się to przydało XD
m_michalak
Posty: 11
Rejestracja: 12 mar 2015, o 16:44

Re: Dobre powtarzanie materiału

Post autor: m_michalak »

witam
chciałam zapytać, czy posiada ktoś z Was Zbiór Zdań Bukałowej tzw. pakiety zadań i czy macie do nich odpowiedzi, bardzo byłabym wdzięczna za podesłanie mi ich
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Dobre powtarzanie materiału

Post autor: Anthrax »

Melatonina pisze:No Operon ma ładne tabelki ale polecam powtarzać z podręcznika, bo w vademekach czesto sa skróty myślowe, które burzą cały sens zdań.
W najnowszym (2015) Operonie jest masa błędów, z których najmniej znaczące to podmienienie podpisów pomiędzy dwoma obrazkami.
Oprócz tego są tam takie kwiatki:
Chondroklasty - komórki chrząstkotwórcze
Chondroblasty - komórki chrząstkogubne
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Dobre powtarzanie materiału

Post autor: randomlogin »

Dramatyczne, gdyby nie to, ze: a) blad jest tak oczywisty, ze bez problemu mozna go wychwycic samemu, jak widac na zalaczonym obrazku i b) to i tak zupelnie niepotrzebne do matury wiec nikt przy zdrowych zmyslach nie bedzie probowal sie tego uczyc.
Melatonina
Posty: 351
Rejestracja: 10 lis 2013, o 11:12

Re: Dobre powtarzanie materiału

Post autor: Melatonina »

Anthrax pisze:W najnowszym (2015) Operonie jest masa błędów,
Nie wiem, korzystałam z jakiegoś starego wydania
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Dobre powtarzanie materiału

Post autor: Mårran »

Ja korzystałam z wydania chyba z okolic 2006-2007 i było spoczko. Ale miałam tylko kserówki od prof. od bio, bo podrecznika nie miałam.
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości