Masaż skroni

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Masaż skroni

Post autor: sparky »

Witam , pisze pierwszy raz , więc w razie jakich kolwiek niezgodności prosze o wyrozumiałość.
Słyszałem, że przy wzmożonym wysiłku mózgu np. gdy się czegoś intensywnie uczymy , dobrym sposobem na chwilowe odprężenie jest masaż skroni . Chodzi tutaj o koliste ruchy w miejscu skroni , według mnie to działa , przynajmniej na mnie , a co wy o tym sądzicie ?
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Masaż skroni

Post autor: biolga »

Taki masaż na pewno relaksuje, więc może i pomaga w nauce (:?:)
Awatar użytkownika
dziewanna
Posty: 224
Rejestracja: 19 maja 2007, o 09:32

Re: Masaż skroni

Post autor: dziewanna »

Nie wiem na ile taki masaz poprawia prace mozgu, ale na oczy na pewno wplywa pozytywnie, a takze m.in. na niektore bole glowy.

Wynika to z tego,ze na skroniach znajdują się punkty odpowiednie.

Jak bylam w przedszkolu to robilismy specyficzna gimnastyke po poludniowej drzemce, w ktorej wchodzilo m.in. masowanie punktow na skroniach.
To bylo jedno z nielicznych momentow ktore pamietam z przedszkola, bo mnie bardzo zaciekawilo.

O ile sie nie myle w Shiatsu wymieniane te punkty sa tez (nie tylko).
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Masaż skroni

Post autor: mila1301 »

Masaż skroni jest szczególnie zalecany właśnie w przypadku migren, dla odprężenia pewnie również. Wszystko, co relaksuje, wpływa korzystnie na naszą zdolność do nauki, zatem masaż jest bardzo odpowiedni.
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Masaż skroni

Post autor: ziabol »

Każdy masaż obniża poziom stresu w naszym organizmie podobnie jak wysiłek fizyczny. Właśnie dlatego też dobrze równoważyć wysiłek fizyczny i naukę, bo jedno bez drugiego funkcjonować nie potrafi.
Fransula
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 12:50

Re: Masaż skroni

Post autor: Fransula »

tak, to dobry pomysł, ale można to wzbogacić np masażem brwi. czytałem o tym kiedyś a potem potwierrdzili mi to na kursie: [spam]

a najlepiej to raz w tygodniu pójść na taki masaż do masażysty, wtedy to dopiero jest człowiek odprężony.
bra91
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2017, o 09:32

Re: Masaż skroni

Post autor: bra91 »

A wiesz po co są te masaże oprócz tego by się odprężać? Zapobiegają np. czemuś takiemu jak migrena oczna - [spam] wydaje sie smieszne, ale tak jak napisalem nie bez przyczyny masuje sie skronie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości