Obcokrajowcy na polskich uczelniach

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
13112015

Re: Obcokrajowcy na polskich uczelniach

Post autor: 13112015 »

Trzyszcz pisze:Zapraszam na spotkania czacika ] Szczególnie wyjazd w Bieszczady. Nie będzie może egzotycznych seksualnych przygód, bo obcokrajowców raczej nie będzie, ale ciekawe rozmowy i przygody innego rodzaju masz jak w banku ]
Chyba źle się zrozumieliśmy. Miałam na myśli przygody w znaczeniu poznania nowej kultury, przecież wyraźnie o tym napisałam, powinniście się wstydzić.
oogmeeway pisze:Czy przypadkiem nie jest tak, że pisząc o wiecznie narzekających Polakach sama, hmm. narzekasz?
Raczej chodzi mi o to, że przebywanie w towarzystwie Polaków mnie nudzi i dlatego przyszło mi do głowy, że może obcokrajowcy są bardziej ciekawi. Tu nie chodzi o znajomości nawet, bo ja bardziej szukam atrakcji w stylu poznam innych ludzi, pośmiejemy się, pogadamy, a potem nawet nie musimy o sobie pamiętać, ważne, żeby zapamiętać wrażenia". Zdarzało mi się być w miejscach, w których nie znałam prawie nikogo i uważam, że to właśnie jest przygoda (to uczucie, kiedy rośnie poziom adrenaliny i się człowiek nakręca ), że to dużo ciekawsze niż spotkania ze znajomymi, z którymi się rozmawia o rzeczach, o których i tak się wie, które się widzi, o takich oczywistych, że moim zdaniem bez sensu o nich rozmawiać. W przypadku obcokrajowców dochodzi element inności, która sama w sobie jest atrakcyjna.

Widzę, że jakoś nikt mojego entuzjazmu nie podziela. Ale gdyby ktoś chciał jeszcze coś dodać - bo przecież temat może się przydać także innym osobom - niech pisze śmiało. I dzięki za wcześniejsze wypowiedzi, trochę przedstawiły, jak wygląda sytuacja zagranicznych studentów w Polsce.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Obcokrajowcy na polskich uczelniach

Post autor: Korczaszko »

Antymateria pisze:Zdarzało mi się być w miejscach, w których nie znałam prawie nikogo i uważam, że to właśnie jest przygoda (to uczucie, kiedy rośnie poziom adrenaliny i się człowiek nakręca )
Czyli, że swingujesz?
13112015

Re: Obcokrajowcy na polskich uczelniach

Post autor: 13112015 »

Chodzi Ci o taniec swing? Nie, po prostu się nakręcam w znaczeniu: radości jest coraz więcej, fajne uczucie, ale chyba nikt tutaj tego nie zrozumie. A Skandynawia mnie interesuje i tak, i mam nadzieję, że poznam kiedyś Norwegów czy Szwedów (lith, wolę mroczną Północ niż roześmiane Południe, ale wydaje mi się, że w pewnych przypadkach to nie ma znaczenia, a może być nawet bardziej interesujące).
Temat jest oczywiście otwarty, chociaż fakt, że obcokrajowcy nie chcą się integrować, trochę mnie zdziwił - może to Polacy są krytycznie nastawieni? Tego nie wiem, ale myślę, że istnieje taka możliwość.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Obcokrajowcy na polskich uczelniach

Post autor: Korczaszko »

Mhm, dokładnie o taniec.
Wiesz o czym mówię już się tak nie broń.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Obcokrajowcy na polskich uczelniach

Post autor: lith »

[at]
Chyba nie za bardzo. Rozmawiałem z Polką z USA, która poszła na English Division i żałuje, bo pozostali inglisze zazwyczaj mają ją gdzieś, imprezują raczej we własnym, zagranicznym gronie, a nawet na zajęciach rozmawiają miedzy sobą po szwedzku, albo w innym arabskim, więc nawet nie ma za bardzo jak w rozmowie uczestniczyć. Oczywiście sa laski co się za ingliszami uganiają i się wkręcają w ich towarzystwo. jakie kto przygody lubi
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Obcokrajowcy na polskich uczelniach

Post autor: Mårran »

Generalnie oni myślą o Polsce pewnie jak my o wschodzie - dzicz, kiła i malaria Zwłaszcza tacy, których stać na płacenie dziesiątków tysięcy ojro rocznie.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Obcokrajowcy na polskich uczelniach

Post autor: Aksolotl »

Nom. Mam na uczelni laskę (i na pewno nie ona jedna), która poszła na studia angielskie mimo, że sporo droższe (polskie niestacjo - 28 tys/rok, angielskie - 11tys ojro) dlatego, że na angielskich łatwiej
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Obcokrajowcy na polskich uczelniach

Post autor: mossa »

Ciekawy temat U nas w ED są podobno jacyś Szwedzi i Norwegowie, ale wszyscy raczej tacy opaleni", integracji nie ma bo żadna ze stron nie wykazuje ku temu ochoty. Co innego obcokrajowcy studiujący po polsku, zwykle właśnie z jakichś mieszanych rodzin albo z polskimi rodzicami, ale urodzeni i wychowani za granicą - jest kilku chłopaków z Niemiec, Białorusi, Ukrainy i tutaj jest pełna integracja.

Anegdota na temat wzajemnych stosunków: koleżanka miała zajęcia w jednaj z klinik w tym samym czasie co inglisze, wspólna szatnia, żeby dostać klucz trzeba zostawić na portierni legitymację. Koleżanka zostawiła swoją ale już wychodziła, inglisze zostawali, więc zagadała do jednego po angielsku żeby jej dał swoją legitymację, coby mogła wymienić u portiera za własną. Otrzymała kulturalną odpowiedź płynną polszczyzną: A co ty [mod] myślisz że ja polskiego nie znam?"
lek. mossa
PatrycjaM
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2015, o 10:58

Re: Obcokrajowcy na polskich uczelniach

Post autor: PatrycjaM »

U nas jest sporo obcokrajowców, ale jakoś nie zwracam na to zbytniej uwagi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości