Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, inne)

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
berkut123
Posty: 47
Rejestracja: 22 sty 2015, o 22:25

[Film] Boguś uczy języka

Post autor: berkut123 »

LoginPiotrusia pisze:berkut123, to jest jasne i czytelne
Może istnieje reinkarnacja ? , właśnie odkryłem w sobie zacięcie pedagogiczne.
Trochę luzu nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: planapo »

dziesiątki innych sprzętów i mikroskopów (nowych i używanych) sprzedawanych w Polsce przez WIELU sprzedawców pochodzi z mojego serwisu
No to juz wreszcie oficjalnie wiadomo skad tyle materialow do katalogu (:

CFN PA 60 w niewiadomym do konca stanie:
ebay.com/itm/Nikon-Japan-160506-PlanApo-60-1-40-Oil-160-0-17-Microscope-Objective-/371296921474?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5673056782

Fluor 40/1,3
ebay.com/itm/Nikon-Fluor-40-1-30-oil-Microscope-Objective-w-diaphragm-/251902604370?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3aa690b452
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: Wojtek37 »

m.ebay.com/itm/111617656022?nav=SEARCH
Czy to są plan apo?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: planapo »

CFN PA 10, 20 i 40x, do tego chyba 100/0,9 - nie widac dokladnie, ladny set. z tego co w opisie to 40x juz sprzedal.
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: LoginPiotrusia »

berkut123, chętnie sprawdzę Twoje zacięcie pedagogiczne, bo ja nadal jestem głodny wiedzy. Ja niestety NIE DYSPONUJĘ tą magiczną książką, z której to wynika, więc może mi pomożesz? Wytłumacz mi proszę, bo na razie brzmi jak teoria spiskowa, ja natomiast z racji ścisłego wykształcenia technicznego muszę wiedzieć dlaczego
głowica lomo nie pasuje optycznie do PZO
Dlaczego? Płaszczyzna optyczna jest ułożona pod innym kątem? Droga optyczna w HU-POL+ jest dłuższa czy krótsza od tej, którą posiada PZO MNT-4 czy PZO MNT-6 czy głowica od Olympusa BH?
jednak możliwe jest jej dostosowanie pod warunkiem, że osoba która z niej korzysta jest wolna od wady wzroku.


Jakiej? Dowolnej? Nie ma różnicy, czy chodzi o nadwzroczność, krótkowzroczność, astygmatyzm czy inną? Nie może mieć żadnej z nich, czy którąś może? Dlaczego?
Przy czym różnica jest na tyle mała
Czyli wiadomo jaka? Jaka? O ile?
że abberacje
Jakie?
będą jedynie widoczne przy obiektywach wysokiej klasy
na przykład? Wysokiej klasy, czyli dobrych producentów (np. wysokiej klasy achromaty Nikona) czy wysokiej klasy w sensie np. planapo?
o aperturach w zakresie 0,65 -0,95
o, czyli musiałby być prowadzone jakieś bardzo dokładne obliczenia i badania n/t podłączania głowicy Lomo HU-POL+ do mikroskopu PZO? Dlaczego tylko w tym zakresie? Dlaczego nie przy mniejszych aperaturach i nie przy większych?
Dodatkowo powiększenie optyczne będzie się nieco różnić od nominalnego
będzie mniejsze czy większe?


Z góry dziękuję za wyjaśnienia - bardzo przydadzą mi się przy mieszaniu marek oraz np. przy NF-11 / MNF-11. Dużo się tu uczę, dzięki Fizyka nie jest moja mocną stroną
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: Wojtek37 »

planapo pisze:CFN PA 10, 20 i 40x, do tego chyba 100/0,9 - nie widac dokladnie, ladny set. z tego co w opisie to 40x juz sprzedal.
40 i 20 mam poluje na reszte nie dawno ktoś chciał mi je sprzedać 250 za lupe , szkoda ze nie ma 60 w sumie to chyba całkiem niezła cena
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: Boguslaw »

"Carl Zeiss Jena Kompensator
Licytacja w trakcie (start od 40 zł, aktualna cena 147,50 zł)
allegro.pl/carl-zeiss-jena-kompensator-i5220169317.html

Nie mogę rozgryźć przeznaczenia i w sumie kupy mi się to nie trzyma ?
Z jednej strony jaskółczy ogon, z drugiej gwint na nasadkę, w środku okular.
"Okular Typu PS o powiększeniu 8x do Mikroskopu PZO"
allegro.pl/okular-typu-ps-o-powiekszeniu-8x-do-mikroskopu-pzo-i5220135552.html
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: planapo »

Wszystko wskazuje na okular projekcyjny.
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: LoginPiotrusia »

Bogusław, jak masz głowicę PZO MNT-6, to jej port foto ma złączkę własnie na jaskółczy ogon". Wkładasz to z aukcji tam, w środku jest okular projekcyjny a gwint M42 umożliwia Ci podłączenie dowolnego aparatu
JohnyM

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: JohnyM »

Tak, to projektyw. Gołębia szyna i m42 ( P - practica - ówczesny standard, czyli m42 ). Jednak nie jest to standard PZO. Normalnie są to 3 elementy, to jakaś kombinacja lub element niestandardowy.
berkut123
Posty: 47
Rejestracja: 22 sty 2015, o 22:25

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: berkut123 »

LoginPiotrusia pisze:berkut123, chętnie sprawdzę Twoje zacięcie pedagogiczne, bo ja nadal jestem głodny wiedzy. Ja niestety NIE DYSPONUJĘ tą magiczną książką, z której to wynika, więc może mi pomożesz? Wytłumacz mi proszę, bo na razie brzmi jak teoria spiskowa, ja natomiast z racji ścisłego wykształcenia technicznego muszę wiedzieć dlaczego
Książka którą cytuję to Optyka A Sojecki , jest to podręcznik dla liceum zawodowego i zasadniczej szkoły zawodowej, dla mnie w sam raz starczy .
Gdyby tak chciał rozgryźć temat co się stanie przy zamianie jednej części mikroskopu na inną, to trzeba by rozrysować każdą cześć mikroskopu tubusa ( uwzględnić soczewki ) i zestawiać to potem jak z klocków i liczyć , trzeba by to jeszcze samemu pomierzyć, bo te 160mm to jest wartość całego tubusa z soczewkami i wszelkimi klamotami w środku.
Wzór jest mało skomplikowany: powiększenie mikroskopu =optyczna długość tubusa/ ogniskowa obiektywu X 250/ ogniskowa okulara.


Ja bym jednak nie liczył , porównywał bym pole widzenia dla różnych mikroskopów ale takich samych okularów i obiektywów (no i pozamieniał elementy) , papier milimetrowy powinien się nadać jako podziałka. Zwiększenie długości tubusa da większe powiększenie, mniejsze pole widzenia ( tak sobie wykombinowałem) Zmniejsza się odległość obiektywu od preparatu. Płaszczyzna optyczna jest taka sama ( bo nasadka jest ruchoma względem korpusu). A inne zmiany to nie wiem .

A ty nie testowałeś co się dzieje przy takich kombinacjach? ja przed chwilą zainstalowałem badziew (zwiększyłem długość tubusa) miedzy korpusem mikroskopu a nasadką , no i działa, ale nie za dobrze przy obiektywie 5x nie da się ustawić ostrości, przy 10x i 20x działa przy 40 i 100 nie próbowałem bo zgniotę szkiełko, czyli jest mała odległość miedzy obiektywem a preparatem i mam puste powiększenie ( badziew ma z 15 centymetrów długości i żadnej soczewki,).
Mógłby właściciel takiej hybrydy zrobić testy, i na forum dać wyniki.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: Boguslaw »

"8carl zeiss jena"
Binokular, kondensor pankratyczny, skośne światło, widać co najmniej 1 apochromat.
Cena 800 zł (do negocjacji)
olx.pl/oferta/8carl-zeiss-jena-CID751-ID8JLTf.html#ca263ec0aa

To jest Lumpian?
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: LoginPiotrusia »

Nie, to jest NF.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość