Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Dellarin »

prosperiusz, kurczę podziwiam determinację, a co robiłeś przez ten czas? Inne studia rozumiem?
Ja jestem z rocznika 94, a czuję się już jakoś tak staro, bezużytecznie, co z tym życiem jasna cholera itp. Naprawdę nie przychodzi mi do głowy żadna alternatywa dla kierunku lekarskiego, choćbym i chciała, a i tak wątpliwości co nie miara, chociaż to chyba nie czas na wątpliwości zdaje się.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Mårran »

Mój znajomy był po 30-tce, gdy skończył wreszcie doktorat, czyli właściwie, gdy porzucił studenckie życie". Na uczelnię go nie przyjęłi, bo się pokłócił z szefem, a wolny etat dostał syn dziekana. I weź tu teraz coś pocznij ze swoim życiem ^_^
Pani Buka
prosperiusz
Posty: 37
Rejestracja: 1 maja 2013, o 20:11

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: prosperiusz »

Dellarin pisze:prosperiusz, kurczę podziwiam determinację, a co robiłeś przez ten czas? Inne studia rozumiem?
Ja jestem z rocznika 94, a czuję się już jakoś tak staro, bezużytecznie, co z tym życiem jasna cholera itp. Naprawdę nie przychodzi mi do głowy żadna alternatywa dla kierunku lekarskiego, choćbym i chciała, a i tak wątpliwości co nie miara, chociaż to chyba nie czas na wątpliwości zdaje się.
Zrobiłem magistra historii, uczyłem 6 lat po czym moje szkoły albo zlikwidowali, albo redukcje (bo w kilku naraz pracowałem żeby uzupełnić etat)
Matematyk666
Posty: 7
Rejestracja: 27 sty 2015, o 13:36

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Matematyk666 »

Istnieje jakaś górna granica wieku, po przekroczeniu której nie można rozpocząć bezpłatnego studiowania na kierunku lekarskim?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: randomlogin »

Nie.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Mårran »

Wiek, w ktorym umrzesz.

Pani Buka
karinea
Posty: 13
Rejestracja: 7 maja 2014, o 01:12

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: karinea »

kopera, na jakiej uczelni studiujesz? dużo jest osób, takich niekoniecznie od razu po maturze?
proanita
Posty: 29
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 19:56

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: proanita »

Pytanie do osób po 30. Jak zamierzacie się utrzymać/utrzymujecie się na studiach?
kopera
Posty: 168
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:39

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: kopera »

karinea pisze:kopera, na jakiej uczelni studiujesz? dużo jest osób, takich niekoniecznie od razu po maturze?
Łódź. Większość jest po maturze świeżo, ale są też osoby, które studiowały wcześniej coś innego/mają inż./nie dostały się za pierwszym razem.
W każdym razie wiek to żadna przeszkoda. Poza tym 25 lat to naprawdę jest młody wiek.
Awatar użytkownika
sasquie
Posty: 322
Rejestracja: 2 lip 2012, o 16:11

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: sasquie »

Tak sobie zajrzałem raz pierwszy do tego wątku i tak patrzę na poprzednią stronę, i się zastanawiam. Może część osób faktycznie minęła się z powołaniem . A jeśli już jesteśmy na etapie jak trwoga, to do Boga", to chyba jednak modlitwa do któregoś z patronów od spraw beznadziejnych.














"Serio serio Shrek". Mówię to z uśmiechem pod nosem, ale co innego pozostaje, niż wiara (i ta w sukces, i ta duchowa). No, nauka, ale ileż można. Z resztą część osób pójdzie na maturę z nadzieją na łut szczęścia, a część z nadzieją na pomoc z góry". Jedni i drudzy mają przecież równe szanse.
Medyk 300

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Medyk 300 »

Cześć, jacy Wy jesteście rocznik bardzo starzy jesteście ? Ja jestem 93 mam 22 na karku, tylko wiek się zmienia ale myśli o dostaniu się nie zmieniają . Nie przystąpię w tym roku bo nie zdążę , a nie chce bawić się w geniusza, rozwalając cały materiał z 3 lat na poziomie R w 2 miesiące , bo to raczej nie realne. Po za tym jestem osobą pracującą. Praca pochłonęła mi mnóstwo czasu pracuję po 10/12 h i to właśnie przez nią nie podchodzę do matury . Czasem myślę, że marzenia mogą zostać tylko marzeniami nie koniecznie rzeczywistością.
Mówicie coś o sobie . Pracujecie czym się zajmujecie obecnie ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Erick »

Medyk 300, to jest realne, tylko wymaga wysiłku. Mówię to mając porównanie w ilości materiału potrzebnego do matury i na studiach medycznych. 2 miesiące to dużo czasu, ale musiałbyś zrezygnować z pracy i porządnie się przyłożyć, szczególnie z chemii, bo biologia to trochę loteria
Awatar użytkownika
saarenka
Posty: 438
Rejestracja: 29 cze 2013, o 23:10

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: saarenka »

Medyk 300, dwa miesiace to bardzo dużo, w sumie ja w tamtym roku uczylam sie tak o pare arkuszy i tydzien przed matura non stop chemii tyle ze pisalam ją 3 raz wiec to tez inaczej i poszło 83, rzecz jasna mialam nadzieje na wyzszy wynik, 4 punkty zwalone przez spisanie złej cyfry z kalkulatorazłe zaokrąglenie. Jak tu żyć? w tym roku piszę jeszcze raz! pożyjemy zobaczymy
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 30 gości